خانه » مهارت نوشتاری » انشا در مورد فصل تابستان با توصیف ادبی

انشا در مورد فصل تابستان با توصیف ادبی

انشا با توصیف ادبی درباره فصل تابستان

انشا در مورد فصل تابستان

انشا فصل تابستان

در این پست انشای زیبا در مورد فصل گرم تابستان با توصیفی ادبی نگارش شده است، با دانشچی همراه باشید.

موضوع انشا فصل تابستان

تابستان، فصل گرمِ بودن در کنار هم، فصل گشت و گذار در طبیعت بکر و زیبای الهی، فصل کار و تلاش مضاعف برای داشتن روزهایی روشن.

اینک بهار کوله بارش را جمع کرده و قصد سفر دارد. فرزندانِ شکوفه اش را در دل خود پرورانده و هم اکنون، میوه هایی شده اند در آغوش درختان.

بهار رفت و سبدهایی از میوه بر در خانه تابستان به یادگار گذاشت. تابستان اما، فارغ از دل مشغلگی های روزانه، در دنیای خودش سیر میکند! هم بازی خورشید می شود و جان می گیرد با هر تابش سوزناک او!

سبد میوه همچنان در دستان تابستان خودنمایی می کند؛ انگور، برگ هایش را گسترانده و میوه های دانه دانه طراحی شده اش را به نمایش میگذارد. هلو، از خجالت گونه هایش سرخیده. زردآلو از فرط شوخ طبعی، لب هایش به خنده باز شده است.

آلبالو و گیلاس هم شده اند گوشواره های درخت که هراز گاهی میهمان وعده صبحانه و نهار گنجشک ها می شوند!

در دل هندوانه غوغایی به پاست؛ منتظر است دست بر دلش بگذارند و به شرط چاقو، شیرینی اش را بچشند.

سبد تابستان پر است از میوه های رنگارنگ. تابستان، دست و دلباز است. همه را بی هیچ چشم داشتی به زمینیان می بخشد. بخشش و بزرگی را از خالقش آموخته است!

چه سری در وجود تابستان نهفته است که این چنین گشت و گذار در دل او لذت بخش است؛ کوه ها کلاه برفی را که خورشید از سرشان برداشته، روانه رود میکنند و ماهی ها در دامنش آرام می گیرند؛ گله گوسفندان هم، هم مسیر رودخانه زلال می شوند و جان تشنه را لحظه ای با نوشیدنش، سیراب می کنند.

تابستان، زیبا و سرشار از آرامش است چه برای بشر و چه غیر آن. آب بازی کودکان، رقص پرنده ها در آسمان آبی و از این شاخه به آن شاخه کردنشان بر روی درخت، سفرهای تابستانی و … همگی از نعمت وجود تابستان است؛ چه بسا وجود آن برای آنهایی که در تعطیلات و دور از امتحانات به سر میبرند، لذت بخش تر باشد!

خالق تابستان را قدر بدانیم؛ تابستان همچون دیگر هدایای او عزیز و دلرباست.

 

  • کاربران عزیز در صورتی که انشایی با موضوع تابستان نوشته اید می توانید از طریق قسمت نظرات برای ما ارسال کنید. 
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *