خانه » مهارت نوشتاری » انشا در مورد تابستان فصل گرم و سوزان

انشا در مورد تابستان فصل گرم و سوزان

انشا با توصیف ادبی درباره فصل تابستان

انشا تابستان

در این پست انشای زیبا در مورد فصل گرم تابستان با توصیفی ادبی نگارش شده است، با دانشچی همراه باشید.

موضوع انشا فصل تابستان

تابستان، فصل گرمِ بودن در کنار هم، فصل گشت و گذار در طبیعت بکر و زیبای الهی، فصل کار و تلاش مضاعف برای داشتن روزهایی روشن.

اینک بهار کوله بارش را جمع کرده و قصد سفر دارد. فرزندانِ شکوفه اش را در دل خود پرورانده و هم اکنون، میوه هایی شده اند در آغوش درختان.

بهار رفت و سبدهایی از میوه بر در خانه تابستان به یادگار گذاشت. تابستان اما، فارغ از دل مشغلگی های روزانه، در دنیای خودش سیر میکند! هم بازی خورشید می شود و جان می گیرد با هر تابش سوزناک او!

پیشنهادی: انشا در مورد فصل بهار

سبد میوه همچنان در دستان تابستان خودنمایی می کند؛ انگور، برگ هایش را گسترانده و میوه های دانه دانه طراحی شده اش را به نمایش میگذارد. هلو، از خجالت گونه هایش سرخیده. زردآلو از فرط شوخ طبعی، لب هایش به خنده باز شده است.

آلبالو و گیلاس هم شده اند گوشواره های درخت که هراز گاهی میهمان وعده صبحانه و نهار گنجشک ها می شوند!

در دل هندوانه غوغایی به پاست؛ منتظر است دست بر دلش بگذارند و به شرط چاقو، شیرینی اش را بچشند.

سبد تابستان پر است از میوه های رنگارنگ. تابستان، دست و دلباز است. همه را بی هیچ چشم داشتی به زمینیان می بخشد. بخشش و بزرگی را از خالقش آموخته است!

چه سری در وجود تابستان نهفته است که این چنین گشت و گذار در دل او لذت بخش است؛ کوه ها کلاه برفی را که خورشید از سرشان برداشته، روانه رود میکنند و ماهی ها در دامنش آرام می گیرند؛ گله گوسفندان هم، هم مسیر رودخانه زلال می شوند و جان تشنه را لحظه ای با نوشیدنش، سیراب می کنند.

خواندنی: انشا درباره فصل پاییز

تابستان، زیبا و سرشار از آرامش است چه برای بشر و چه غیر آن. آب بازی کودکان، رقص پرنده ها در آسمان آبی و از این شاخه به آن شاخه کردنشان بر روی درخت، سفرهای تابستانی و … همگی از نعمت وجود تابستان است؛ چه بسا وجود آن برای آنهایی که در تعطیلات و دور از امتحانات به سر میبرند، لذت بخش تر باشد!

خالق تابستان را قدر بدانیم؛ تابستان همچون دیگر هدایای او عزیز و دلرباست.

انشا در مورد فصل تابستان

انشا تابستان فصل گرم سوزان

تابستان یکی از ۴ فصل زیبای خداست. بعد از بهار، تابستان با گرمی و طراوتش از راه می‌رسد. خورشید تمام روز در آسمان می‌درخشد و گرمایش را به طبیعت و انسان‌ها هدیه می‌دهد و انرژی زیادی برای فعالیت کار به وجود می‌آید. در تابستان باغ‌ها پر از عطر میوه‌های تازه رسیده می‌شوند و رودها خروشان‌تر از هر زمان دیگری هستند. بوی چمن و گل در همه جای طبیعت خدا پراکنده است.

تابستان فصلی است که با آمدنش مدرسه‌ها تعطیل می‌شوند و بهترین زمان برای استراحت و سفر است. در تیر ماه هوا گرم می‌شود و میوه‌های تابستانی به بازار می‌آیند. گیلاس، زردآلو، خربزه و انگور که همگی بسیار خوشمزه و پر طرفدارند. جنب و جوش و فعالیت مردم در تابستان چه در شهرها و چه در روستاها بیشتر است، زیرا همه می‌خواهند هم از تابستانشان لذت ببرند و هم به فکر روزهای سرد پاییز و زمستان باشند. کشاورزان در تابستان فعالیت چند برابری دارند از برداشت محصولات تا کاشت مجدد برای سال آینده و جمع آوری غذای کافی برای زمستان دام هایشان.

بیشتر بخوانید: انشا در مورد فصل زمستان

در شهرها پدر و مادرها با برنامه ریزی، سعی در استفاده درست فرزندان از وقتشان و تقویت درسی آنها برای سال تحصیلی آینده می‌کنند. ثبت نام در کلاس‌های تابستانی یکی از این کارهاست. بعضی از والدین هم در فکر سفر هستند و با یک سفر چند روزه حال و هوایی عوض می‌کنند. آنها یا به دیدار اقوامشان در شهرهای دیگر می‌روند یا برای تفریح یا زیارت عازم سفر می‌شوند.

تابستان روزهای طولانی و گرمی دارد. نزدیک ظهر وقتی خورشید به وسط آسمان می‌رسد گرما سوزان‌تر می‌شود و مردم برای فرار از گرما به داخل خانه‌ها و زیر باد خنک کولرهایشان می‌روند. وقتی از گرما به خنکی درون خانه پا می‌گذاریم هیچ چیز بهتر از یک لیوان شربت خنک ما را سرزنده نمی‌کند. مرداد گرمترین ماه سال است و فقط نزدیک غروب خورشید با کمتر شدن گرمای هوا می‌شود برای بازی و تفریح به کوچه رفت. اما در شهریور ماه با نزدیک شدن به پایان تعطیلات مدرسه خانواده‌ها آماده شروع سال تحصیلی بچه‌هایشان می‌شوند.

یکی از زیباترین رسم‌های ما شرکت در جشن نیکوکاری در اواخر شهریور است. در این روز بزرگترها و کوچکترها اقلام مورد نیاز تحصیل را برای خانواده‌های نیازمند آماده می‌کنند و به دست کسانی می‌سپارند که می‌توانند این بسته‌ها را به دست دوستان نیازمندمان برسانند تا آنها هم مثل ما از نعمت تحصیل بهره‌مند شوند.

تابستان از بهترین فصل‌های سال است که ما فرصت زیادی برای رشد و تقویت خود در هر زمینه‌ای را داریم و با کمی پشتکار می‌توانیم چیزهای جدید و متنوعی را در این وقت سال بیاموزیم.

 

انشا اختصاصی _ نویسنده: فاطمه عبدالرحیمی 

  • کاربران عزیز در صورتی که انشایی با موضوع تابستان نوشته اید می توانید از طریق قسمت نظرات برای ما ارسال کنید. 
ℹ️ اشتراک گذاری به دوستان خود:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *