خانه » مهارت نوشتاری » انشا در مورد بهار اولین و زیباترین فصل سال

انشا در مورد بهار اولین و زیباترین فصل سال

انشا ادبی درباره فصل زیبای بهار

انشا درمورد بهار اولین فصل سال

انشا با موضوع بهار اولین فصل سال به صورت ادبی و توصیفی برای دانش آموزان آماده شده تا با نحوه نگارش و مهارت نوشتاری آشنا شوند با دانشچی همراه باشید.

انشا بهار اولین فصل سال

خداوند متعال همه فصل‌ها را به زیبایی خلق کرده و در هر فصلی از سال زیبایی و نعمتی به ما ارزانی داشته است. فصل‌های رنگارنگ هر کدام نشانی از بزرگی و لطف خداوند هستند. اما در میان همه فصل‌ها، فصل بهار سر آغاز سال جدید و آغاز زیبایی‌ها و رشد طبیعت، درختان و گیاهان است. در زمستان درختان به خواب می‌روند و زمین سرد و خاموش زیر برف فرو می‌رود اما با آمدن بوی بهار همه چیز جان دوباره می‌گیرد. با درخشش خورشید بهاری برف‌ها آب و رودهای خروشان جاری می‌شوند.

شاخه‌های فرو افتاده درختان سر بلند می‌کنند و پر از جوانه، گل و برگ می‌شوند. صدای پرندگان در هر سو می‌پیچد و خبر از آمدن دوباره بهار می‌دهند. مردم با آمدن بهار آغاز سال جدید را جشن می‌گیرند. برای نوروز خانه‌هایشان را آماده ورود و پذیرایی از میهمانان عید می‌کنند. همه در لباس‌های نو و چهره‌هایی خندان به خانه هم می‌روند و به هم عیدی و شیرینی می‌دهند و چه خوب است که ما در این روزها همشهریان نیازمند خود را نیز تنها نگذاریم و با کمک به افراد نیازمند آنها را هم در این جشن زیبا سهیم کنیم.

روز ۱۳ فروردین روز طبیعت یا سیزده بدر است ما ایرانی‌ها این روز را به گردش و تفریح و دورهمی‌های خارج از خانه می‌گذرانیم و غصه‌ها را از خود دور می‌کنیم. با تمام شدن تعطیلات عید نوروز مدرسه‌ها باز می‌شوند و مردم به سرکارهای خود می‌روند. هوا کم کم گرم‌تر و گرم‌تر می‌شود. درختان پر از شکوفه‌های رنگین می‌شوند و اگر باران بهاری ببارد به راحتی می‌توان رنگین کمان را در آسمان دید که در معمولا در فصل‌های دیگر به چشم ما نمی‌آید.

اردیبهشت و خرداد وقت کار و تلاش برای پدر و مادرها و زمان خوب درس خواندن برای ما دانش آموزان است. ما باید تمام تلاشمان را به کار ببریم تا در امتحانات پایان سال نتیجه خوب و دلخواهی بگیریم. از آنجا که در بهار روزها طولانی‌تر هستند ما وقت بیشتری برای خواندن درس و مطالعه کتاب‌هایمان داریم پس باید از این فرصت با برنامه ریزی درست به خوبی استفاده کنیم.

بهار هم مثل بقیه فصل‌ها می‌گذرد تابستان گرم، پاییز زیبا و زمستان سرد و برفی می‌رسد و باز هم بهار می‌آید و این چرخه طبیعت است که به ما یادآوری می‌کند هیچ چیزی همیشگی نیست و ما باید از فرصت‌های زندگیمان نهایت بهره را ببریم.

انشا اختصاصی _ نویسنده: فاطمه عبدالرحیمی 

بیشتر بخوانید: انشا درباره عید نوروز

 

انشا در مورد بهار اولین فصل سال

موضوع انشا بهار

فصل بهار یکی از بهترین و زیباترین فصل‌های سال است. این فصل ۳ ماه دارد فروردین، اردیبهشت و خرداد. ماه‌ها در ۶ ماه اول سال ۳۱ روز دارند و فصل بهار با ماه فروردین آغاز می‌شود. فروردین برای ما فصل شادی و آغازی دوباره است. مخصوصا که ما مردم ایران مراسم و آیین خاصی در این ماه از فصل بهار داریم.

در بعضی دیگر از کشورهای فارسی زبان هم، فصل بهار آغاز سال جدید در تقویم است، اما ایرانی‌ها این سنت را با شکوه‌تر از کشورهای همسایه برگذار می‌کنند. جشن باستانی سال نو نوروز نام دارد. ما قبل از نوروز به خانه تکانی می‌پردازیم و خانه‌هایمان را خوب تمیز و زیبا می‌کنیم. برای سال نو لباس‌های جدید می‌خریم و سفره هفت سین پهن می‌کنیم. هفت سین چیدن در فرهنگ ما نماد خواستار رزق و برکت و خوشی شدن در سال پیش رو است. با تحویل سال ما برای دید و بازدید به خانه اقوام می‌رویم. بزرگترهای فامیل به بچه‌ها عیدی می‌دهند و همه جا صدای خنده و شادی و روبوسی به گوش می‌رسد.

با آمدن بهار انگار طبیعت هم جشن می‌گیرد. درختانی که به خواب زمستانی فرو رفته‌اند شکوفه می‌دهند و دوباره بیدار می‌شوند. پرنده‌هایی که به خاطر سرما و برف زمستان کوچ کرده‌اند باز می‌گردند و صدایشان در کوچه و خیابان می‌پیچد. خورشید به زیبایی در پهنه آسمان می‌درخشد و گرمایش را به زمینی که انگار دوباره زنده شده می‌بخشد. همین زیبایی‌ها بوده که ایرانی‌ها رسم را بر این گذاشته‌اند که روز ۱۳ فروردین که روز طبیعت است به همراه اقوام و دوستان به دامن طبیعت بروند و این روز را به تفریح و خوشی بگذرانند.

در بهار حیات به زمین باز می‌گردد، اگر در اردیبهشت ماه به سفر بروید در هر جایی اثری از سر سبزی و رویش می‌بینید. در اردیبهشت درختان کاملا از برگ و بار پوشیده شده‌اند و جلوه زیبایی به هر کوچه و خیابان داده‌اند. شکوفه درختان میوه از شاخه برمی‌آیند و بوی گلشان را در فضای اطراف خود پراکنده می‌کنند. هوا گرم‌تر می‌شود ولی نسیم بهاری که می‌وزد این گرما را دلپذیر و لذت بخش می‌سازد.

در خرداد هوا کم کم رو به گرمای تابستانی می‌گذارد اما هنوز هم می‌شود از هوای خنک صبح‌ها بهره برد و برای ورزش بیرون رفت و از این هوای خوب و آفتاب گرمابخش استفاده کرد. خرداد برای ما دانش آموزان ماه امتحانات پایان سال هم هست و همین امر باعث می‌شود تلاشمان بیشتر شود تا با قبولی درامتحانات تابستان خوشی را رقم بزنیم. بعد از یکسال تلاش و درس خواندن هیچ چیز خوشحال کننده‌تر از نمره‌های عالی در پایان فصل بهار نیست.

بهار در هر لحظه خود پر از زیبایی و نشاط است و ما باید خداوند را به خاطر این فصل‌های زیبا و دل انگیز شکر کنیم چرا شکر نعمت، نعمت را زیاد می‌کند و به ما برکت و فراوانی می‌دهد.

 

انشا فصل بهار اختصاصی _ نویسنده: فاطمه عبدالرحیمی 

بهار,انشا بهار, انشا فصل بهار,Spring

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *