خانه » مهارت نوشتاری » انشا درباره اگر من شاعر بودم

انشا درباره اگر من شاعر بودم

انشا دانش آموزی درباره اگر من شاعر بودم

انشا درباره اگر من شاعر بودم

انشا با موضوع اگر من شاعر بودم به صورت ادبی و توصیفی برای دانش آموزان آماده شده تا با نحوه نگارش و مهارت نوشتاری آشنا شوند با دانشچی همراه باشید.

موضوع اگر من شاعر بودم

همیشه وقتی اشعار شعرای بزرگ ایرانی مانند حافظ، سعدی، مولانا، سهراب سپهری، عطار و بسیاری دیگر از بزرگان ادبیات پارسی را میخوانم به این می‌اندیشم که اگر من شاعر بودم چه شعرهایی می‌سرودم تا مثل آنها در تاریخ ایران و جهان به نیکی از من یاد شود و آثارم ماندگار گردند.

اگر من شاعر بودم برای سرودن غزلیات حتماً به طبیعت میرفتم، در کنار رودی می‌نشستم به صدای گذر رودخانه گوش می‌دادم و برای شعرهایم از طبیعت الهام می‌گرفتم. حتماً حافظ نیز زمان سرودن این غزل زیبا که در آن میفرمایند: ” بنشین بر لب جوی و گذر عمر ببین / کاین اشارت جهان گذران، ما را بس”
در کنار رودخانه‌ای همراه با معشوق خود نشسته و این شعر را سروده است.

اگر من شاعر بودم دوست داشتم شاگرد حکیم ابوالقاسم فردوسی که توانست ادبیات پارسی را با شاهنامه خود زنده نگه دارد باشم و از علم و تجربه وی استفاده کنم. اگر من شاعر بودم حتماً یک لقب یا تخلص زیبا برای خودم انتخاب می‌کردم تا همه من را با آن بشناسم و یاد کنند مانند سید محمد حسین بهجت تبریزی که همه او را با نام شهریار می شناسند.

اگر من شاعر بودم در شعرهایم حتماً به مهربانی با انسان‌ها از هر قوم و نژادی اشاره می‌کردم و در اشعارم نصیحت‌هایی را به کار می‌بردم که برای همه مفید باشد تا از آن درس بگیرند مثل صائب تبریزی که تمام اشعارش پر از نکات زندگی است یا مانند اشعار مولانا که در سراسر آن ها مهر، زیبایی و اندرز جریان دارد.

اگر من شاعر بودم برای سرودن شعرهایم سعی میکردم در مناطق تاریخی مانند تخت جمشید یا تخت سلیمان قدم بزنم تا با بودن در آن فضاها اشعار زیبا‌تری به ذهنم خطور کند.

من در شعرهایم از آرزوهایم و آنچه که بر سر داشتم سخن می‌گفتم و حوادث تاریخی را به صورت شعر بیان می‌کردم یا در اشعارم به توصیف نعمت‌هایی که خداوند بزرگ آفریده و در اختیار ما قرار داده است می‌پرداختم.

اگر من شاعر بودم زیباترین شعرهایم را به افرادی که دوستشان دارم و برای من زحمت بسیاری کشیده‌اند مانند مادر، پدر و معلم خود تقدیم می‌کردم.

پیشنهادی: انشا با موضوعات اگر من …

انشا اختصاصی

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *