خانه » مهارت نوشتاری » انشا در مورد اگر فصل ها جا به جا می شدند

انشا در مورد اگر فصل ها جا به جا می شدند

انشای دانش آموزی درباره اگر فصل ها جا به جا می شدند

انشا در مورد اگر فصل ها جا به جا می شدند

انشا با موضوع اگر اگر فصل ها جا به جا می شدند به صورت ادبی و توصیفی برای دانش آموزان آماده شده تا با نحوه نگارش و مهارت نوشتاری آشنا شوند. با دانشچی همراه باشید.

موضوع انشا اگر فصل ها جا به جا می شدند

جهان هستی دارای نظمی خاص و منحصربه‌فرد است. تمامی اتفاقات آن بر حسب یک قاعده و قانون شکل گرفته‌اند. فصل‌ها که یکی پس از دیگری از راه می‌رسند، ترتیب ویژه‌ای دارند. یک سال در ایران با گرمی شروع می‌شود و به تدریج رو به سردی می‌رود و این چرخه تا بی‌نهایت ادامه دارد‌.

بهار که از راه می‌رسد، کمی از سردی زمستان را در وجود خود دارد. او در نیمه دوم خود گرما را به آدمیان هدیه می‌کند. تابستان که گرم‌ترین فصل سال است، با خورشید پیمان دوستی بسته است. پاییز و زمستان پس از تابستان می‌آیند. هوا در این فصول ذره ذره سرد می‌شود و به حدی می‌رسد که یخبندان شروع شود. همه ما با این ترتیب آشنایی داریم و می‌دانیم که در زمان سرما باید لباس‌های ضخیم را به جای لباس‌های خنک تابستانی بچینیم.

زندگی افراد دارای یک نظم است که هیچ‌گاه به هم نخواهد خورد. اگر فصل‌ها جابه‌جا شوند، در ابتدا همه گنگ خواهند شد. آن‌ها فراموش می‌‌کنند که فصل بعدی بهار است یا پاییز، زمستان پس از تابستان است یا پیش از آن. ممکن است چندین سال طول بکشد تا همه به روند جدید تغییرات آشنا شود. در این میان امکان دارد عده‌ای به اشتباه با پوششی متضاد با هوا بیرون بروند. برخی هوس میوه‌های فصلی که وجود ندارد را بکنند. زمان تعطیلات تابستانی و عید دانش‌آموزان برهم می‌ریزد. فرض کنید که قرار است در یک روزی که دمای هوا ۴۰ درجه سانتی گراد است بیرون بروید تا خرید عید انجام دهید. پس از بازگشت به خانه مانند یک ژله آب‌شده خواهید شد. مزیت وجود عید در زمان بهار این است که خرید سال در روزهای سرد و خنک زمستان انجام می‌گیرد. جابه‌جا شدن فصل‌ها هماهنگی طبیعت را از بین می‌برد. هر پدیده‌ای که در جهان هستی وجود دارد با دلیل آفریده شده است و خداوند بر همه چیز آگاه است.

انشا اختصاصی _ نویسنده: حدیثه قاسمی

ℹ️ اشتراک گذاری به دوستان خود:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *