خانه » مهارت نوشتاری » انشا درباره کلاغ و توصیف آن | پایه هفتم

انشا درباره کلاغ و توصیف آن | پایه هفتم

انشا در مورد کلاغ – مهارت نوشتاری

توصیف و انشا درباره کلاغ - پایه هفتم

انشا با موضوع کلاغ به صورت توصیفی و ذهنی برای دانش آموزان آماده شده تا با نحوه نگارش و مهارت نوشتاری آشنا شوند با دانشچی همراه باشید.

انشا درباره کلاغ

کلاغ، پرنده مشکی پوش با صدای قارقارش در آسمان پرواز می کند. کلاغ پرنده ی جالبی است؛ وقتی که دوستانش را صدا میزند، چنان قار قاری به راه می اندازد که صدایش همه جا را فرا می گیرد.

کلاغ ها مانند گنجشکان در لانه زندگی میکنند و دسته جمعی پرواز یا زندگی نمیکنند. آن ها معمولا در هوای سرد بیشتر میتوانند تحمل کنند تا در هوای گرم. غذای آنان دانه است اما آنان معمولا نان و پنیر و کرم و گندم هم میخورند.آن ها از لحاظ قیمت ارزشی ندارند زیرا نه صدا و شکل خوبی دارند و البته اهلی هم نیستند.

رنگ کلاغ ها سیاه، هم مانند رنگ ذغال است و با پرهای دراز و جثه ایی هم مانند یک طوطی دارند. نوک آن ها طلایی و خیلی دراز است. چنگال های تیزی برای شکار حشرات و کرم هاو … دارند.کلاغ ها از انسان ها میترسند ولی اگر گیر بیفتند مقابله کرده و از خود دفاع می کنند.

کلاغ یک پرنده بسیار زیبا اس ؛ کلاغ یک پرنده ی صادق و یکرنگ و یک دست است. می گویند کلاغ بسیار ثابت قدم است زیرا آنچنان از راه رفتن کبک تقلید کرده است که راه رفتن خودش یادش رفته است و البته این بسیار بد است چون مادرم می گوید همه باید خودشان باشند و ادای کس دیگری را در نیاورن . کلاغ اعتماد به نفس پایینی دارد.

شاید شما هم دیده باشید وقتی یک جوجه کلاغ از لانه اش بیرون می افتد، تمام کلاغ ها متحد می شوند و کمک می کنند تا جوجه را نجات دهند. بنابراین ما از کلاغ درس اتحاد و یکرنگی و صداقت می گیریم.

از نظر دانشمندان خارجی کلاغ در شب بهتر از روز میبیند مانند خفاش؛ ولی خفاش در روز نمیبیند یا بهتر است بگوییم به خوبی نمیبیند. کلاغ محیط را خاکستری مانند میبیند و چشمان تیز و درشتی دارد. پس کلاغ ها موجوداتی بی آزار هستند که قیمتی ندارند و کسی به شکار آنها نمیرود و نسل آنها هم منقرض نخواهند شد و به راحتی میتوانند در لانه های خود زندگی کنند!

پیشنهادی: انشا در مورد صدای قارقار کلاغ در صبح

انشا درباره کلاغ پایه هفتم _ دانشچی

دوستان درصورتی که انشاء باموضوع کلاغ دارید برای درس انشا و مهارت نوشتاری در قسمت نظرات برای ما بفرستید در سایت با نام خودتان قرار دهیم. با تشکر

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *