خانه » مهارت نوشتاری » انشا از زبان یک ستاره به صورت ذهنی

انشا از زبان یک ستاره به صورت ذهنی

انشا ادبی از زبان یک ستاره

انشا از زبان یک ستاره به صورت ذهنی

انشای ذهنی درباره یک ستاره از زبان خودش به صورت ادبی و ساده برای دانش آموزان آماده شده تا با نحوه نگارش و مهارت نوشتاری آشنا شوند با دانشچی همراه باشید.

موضوع انشا : از زبان یک ستاره

حتماً زمانی که به آسمان شب نگاه انداخته‌اید مرا آنجا دیده‌اید. مخصوصاً وقتی که آسمان ابری نبوده است. اگر بخواهم بیشتر راهنمایی‌تان کنم نور من تاریکی شب‌های شما را روشن‌تر کرده است بله درست حدس زدید من یک ستاره هستم. ستاره‌ای زیبا و درخشان که در شب توجه همه را به خود جلب می‌کنم و کمتر کسی پیدا می‌شود که مرا دوست نداشته باشد. حتی برای شناخت من علمی به نام نجوم یا ستاره شناسی وجود دارد که منجمین با استفاده از تلسکوپ‌های قوی به مطالعه درباره من می‌پردازند.

انسان‌ها در روزهای خوشحالی، ناراحتی یا در شب‌های خاصی از زندگیشان در آسمان شب به دنبال من می‌گردند تا آرزوهای خود را به من بگویند و با من درد و دل کنند. البته برخی از آنها ارادت خاصی به من دارند به طوریکه اسم دخترانشان را از نام من یعنی ستاره انتخاب میکند. یا حتی شعرا با اسمم اشعار بسیاری سروده‌اند. من نیز برای تشکر زمانی که به زیبایی من خیره می‌شوند به آن‌ها چشمکی می‌زنم. البته تعداد انگشت شماری نیز نسبت به من بی توجه هستند که این کم لطفی آنها را نشان می‌دهد.

من به تنهایی در برابر عظمت آسمانی که خدای بزرگ آفریده است نور کمی دارم اما در شب‌هایی که فقط چند ستاره دیده می‌شوند، دوست دارم بیشترین درخشش را داشته باشم. ولی گاهی آلودگی هوا و آلودگی نوری که در شهرها وجود دارد، باعث می‌شود از نظرها پنهان شوم. یا در طول بارندگی باران و برف ممکن است نامرئی به نظر برسم، اما هنوز آنجا هستم. ابرها و مه می توانند ظاهر من را پنهان کنند، اما در هر شرایطی من آنجا خواهم بود.

وقتی روشنایی روز پدید می‌آید، من تمایل دارم ناپدید شوم و ساعت‌ها منتظر می‌نشینم تا دوباره شب شود. در فصل زمستان که هوا زودتر تاریک می‌شود حوالی ساعت پنج بعدازظهر، ابرها به دوردست می‌غلتند و بعد از اینکه آخرین نارنجی ها و قرمزهای خورشید از بین می‌روند نوبت به من می‌رسد تا بدرخشم. شما می توانید از من عکس بگیرید و داستان بسازید، اما هرگز زیبایی ناب من را تسخیر نخواهید کرد. شما می‌توانید من را در کنار جعبه جواهرات خود نقاشی کنید، اما عمق درخشندگی من هرگز  با آن‌ها مطابقت نخواهد داشت. من یک ستاره هستم که هیچ کس نمی‌تواند من را تکرار کند.

انشا خواندنی درباره ستاره دنباله دار

انشا اختصاصی

ℹ️ اشتراک گذاری به دوستان خود:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *