خانه » معرفی سایت ها » سایت همگام | سامانه مدارس آموزش و پرورش hamgam.medu.ir

سایت همگام | سامانه مدارس آموزش و پرورش hamgam.medu.ir

ورود سایت همگام  مدارس پورتال آموزشی آموزش و پرورش – hamgam.medu.ir 

سایت سامانه همگام - hamgam.medu.ir

سایت همگام چیست؟

سایت همگام سامانه آموزشی مدارس آموزش و پرورش با هدف افزایش سطح دسترسی دانش آموزان به زیرساخت های آموزشی و تربیتی در راستای یکپارچه سازی سامانه های زیر مجموعه آموزش و پرورش می‌باشد، که این امر باعث شده تا دانش آموزان و اساتید به آسانی به تمامی بخش های مربوطه از نظیر آزمون آنلاین، استعدادهای درخشان، محتوای الکترونیک، کارنامه، ثبت نام در آزمون های مشاوره ای در مقاطع تحصیلی پایه هفتم، هشتم و نهم و… دسترسی پیدا کنند.

ورود به پنل مدیریتی سایت همگام مدارس 

کاربر عزیز برای ورود به بخش های مورد نظر می توانید از لینک زیر استفاده کنید، و برای استفاده از راهنمای هر قسمت روی آیکن های زیر ضربه بزنید.

ورود با لینک مستقیم ( مخصوص دانش آموزان ، معلمان و والدین – مدیران )

https://hamgam.medu.ir/portal/home.php?r=login

داشبود اصلی پنل مدیریتی همگام

توجه: کاربر عزیز با کلیک بر روی دکمه های رنگی به سایت همگام و قسمت های مربوطه انتقال پیدا می کنید، دکمه های سفید رنگ همان دکمه های داخل سایت همگام هستند، با کلیک روی دکمه های سفید رنگ توضیحاتی در مورد کاربرد قسمت مربوطه در پورتال همگام آموزش و پرورش به شما نمایش داده می‌شود.

درضمن برای دریافت خدماتی از نظیر پیش ثبت نام مدارس، گواهی اشتغال به تحصیل، دریافت کارنامه، سوابق تحصیلی دانش آموزان، دریافت کارت دانش آموزی و … می توانید از سایت مای مدیو به آدرس my.medu.ir نیز استفاده نمایید.

 • صفحه اصلی سایت
 • ورود به پنل همگام
 • ورود
 • پشتیبان سامانه همگام
 • فراموشی رمز ورود پنل همگام
 • راهنمای آزمون رغبت و توانایی سایت همگام
 • سوالات متداول سامانه همگام مدارس
 • المپیاد دانش آموزی
 • پرسش و پاسخ آنلاین
 • ثبت نام فعالیت تابستانی
 • شرکت در انتخابات
 • استعدادهای درخشان پایه هفتم
 • آزمون آنلاین سایت همگام
 • انضباطی و تشویقی
 • محتوای الکترونیک
 • فرم ساز سامانه همگام
 • هدایت تحصیلی همگام
 • برنامه کلاسی دانش آموز
 • فعالیت های پژوهشی
 • جشنواره‌ها و مسابقات
 • تکالیف درسی
 • استعداد درخشان پایه‌دهم سایت همگام
 • آزمون‌های مشاوره‌ای همگام
 • سامانه نماد
 • جشنواره جوان خوارزمی
 • آموزش مهارت های کارافرینی ویژه دانش آموزان دوره اول متوسطه
 • المپیاد پژوهشی
 • جشنواره خلاقیت ، نوآوری و کارآفرینی
 • بیمه دانش آموزی
 • داشبورد نقل و انتقالات استعدادهای درخشان
 

www.hamgam.medu.ir

راهنمای استفاده از امکانات سایت آموزشی همگام

راهنمای سایت همگام

بعد از ورود به سایت پورتال همگام آموزش و پرورش امکانات موجود و قابل دسترس عبارتند از:

المپیاد دانش آموزی

هر ساله ثبت نام دانش آموزان برای المپیاد در زمینه‌های محتلف صورت می‌گیرد. این آزمون این امکان را برای دانش آموزان فراهم میکند که با استعدادهای خود آشنا شده و به مراحل جهانی اعزام شوند تا موفقیت بزرگی کسب نموده و از مزایای قبولی در المپیاد استفاده نمایند.

دانش آموزان با مراجعه به قسمت المپیاد دانش آموزی در سامانه همگام و انتخاب آن می‌توانند در این آزمون نام نویسی کنند. همچنین با مراجعه به بخش المپیاد دانش آموزی دستور العمل‌ها، تاریخ شروع و زمان ثبت نام و پایان آن، وضعیت ثبت نام، وضعیت قبولی و کارنامه قابل مشاهده است.

پرسش و پاسخ آنلاین

اگر دانش آموزی نیاز به مشاوره دارد و یا سوالاتی در زمینه شرعی و بهداشتی داشته باشد با مراجعه به این قسمت و انتخاب گزینه جدید می‌تواند نوع سوال را انتخاب و پرسش خود را مطرح نماید. همچنین برای دریافت پاسخ، که توسط کارشناسان مربوطه انجام می‌شود باید در روزهای آینده این قسمت را چک نماید.

ثبت نام فعالیت‌های تابستانی

سایت همگام برای اوقات فراغت دانش آموزان این بخش را در نظر گرفته است. دانش آموزان با مراجعه به این قسمت و انتخاب استان و شهر خود می‌توانند از حوزه و عنوان فعالیت‌ها، پایگاه برگزار کننده و مدت آن با خبر شوند و اقدام به ثبت نام نمایند.

شرکت در انتخابات

تشکیل شورای دانش آموزی در مدارس کمک بزرگی به گسترس فعالیت‌های اجتماعی دانش آموزان می‌کند. همچنین باعث تقویت حس مسولیت‌پذیری در آن‌ها شده و با حال و هوای انتخابات که در کشور برگزار می‌شود آشنا خواهند شد.

زمان انتخابات شورای دانش آموزی هفته اول آبان ماه سال تحصیلی بوده که با وجود بیماری کرونا انتخابات به صورت آنلاین انجام می‌شود. با مراجعه به قسمت شرکت در انتخابات می‌توانید عنوان و کانیدهای مورد نظر خود را انتخاب کنید.

استعدادهای درخشان

سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان یا (سمپاد) از طریق آزمون‌های سراسری در دو مقطع راهنمایی و دبیرستان دانش آموزان مستعد و با بهره هوشی بالا را شناسایی ‌می‌کند. این ارزیابی مبتنی بر هوش، دانش علوم و ریاضیات است.

دانش آموزان با مراجعه به این قسمت در پورتال همگام می‌توانند در این آزمون ثبت نام کنند.

آزمون آنلاین سایت همگام

دانش آموزان با مراجعه به این بخش می‌توانند به صورت آنلاین در آزمون‌های موجود شرکت کنند. در این قسمت نوع آزمون، زمان شروع و پایان، مدت، کلاس و … قابل مشاهده است.

انضباطی و تشویقی

موارد انضباطی، تشویقی و تنبیهی توسط مدیر مدرسه، معاون و دبیران در این قسمت افزوده می‌شود. دانش آموزن با مراجعه به آن  می‌توانند کارنامه انضباطی خود را مشاهده کنند.

محتوای الکترونیک

اگر آموزگار از شما درخواست یک محتوای الکترونیک و تهیه آن با هر ابزاری را داشت می‌توانید به راحتی آن در این قسمت بارگذاری کنید. با این روش محتوا در اختیار دیگر دانش آموزان قرار می‌گیرد و به نام شما ثبت می‌شود.

در قسمت داشبورد محتوای الکترونیک را انتخاب کنید. در اینجا سه زیر ابزار ثبت، بانک محتوای الکترونیک و پیگیری درخواست تایید را مشاهده می‌کنید. ثبت را زده و ثبت محتوای جدید را انتخاب کنید و فرم نشان داده شده را تکمیل کنید. ( با انتخاب علامت سوال در مورد کادر مورد نظر توضیحاتی نمایش داده می‌شود).

انتخاب فایل را بزنید و فایل مورد نظر را انتخاب کنید بعد از بارگذاری، کادر توصیف فایل، مقطع تحصیلی، پایه، درس، نام تولید کننده محتوا و … را تکمیل و سپس ذخیره را بزنید.

در قسمت بانک محتوای الکترونیک می‌توانید محتواهای بارگذاری شده توسط دیگر دانش آموزان را  جستجو و مشاهده کنید.

فرم ساز

این بخش برای دریافت اطلاعات از دانش آموزان طراحی شده و از امکان ایجاد فرم‌های مختلف برخوردار است. به این صورت که فرمی توسط مدیران سایت طراحی و بارگذاری می‌شود و کاربران باید آن را تکمیل و ارسال نمایند.

دانش آموزان با ورود به این به بخش و انتخاب نمایش فرم می‌توانند فرم را مشاهده و نسبت به تکمیل آن اقدام نمایند.

هدایت تحصیلی سایت همگام

دانش آموزان پایه نهم با مراجعه به قسمت هدایت تحصیلی سایت همگام می‌توانند نسبت به استعداد، هدف و علاقه خود برای ورود به پایه دهم انتخاب رشته نمایند.

دانش آموزان باید به این بخش مراجعه و به تکمیل فرم الویت و آزمون‌های مشاوره‌ای بپردازند تا مشاوران مدرسه با توجه به این فرم‌ها به دانش آموز در انتخاب رشته تحصیلی کمک کنند.

برنامه کلاسی دانش آموز

دانش آموزان در این قسمت می‌توانند برنامه کلاسی خود را به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه مشاهده و دریافت کنند.

فعالیت‌های پژوهشی

در ابزار فعالیت‌های پژوهشی، دانش آموز می‌تواند اگر ایده، پژوهش و یا ثبت اختراعی دارد در این قسمت با نام خود ثبت کند و نگران سوء استفاده دیگران از ایده خود نباشد. این فعالیت در سطح مدرسه، منطقه، ناحیه و … مورد بررسی قرار گرفته و امتیازهایی به دانش آموز تعلق می‌گیرد.

در این بخش پنج گزینه ثبت ایده‌ها، خلاقیت‌ها و دستاورد‌ها، ثبت اختراعات، ثبت ابتکارات، ثبت مقالات و ثبت پژوهش را مشاهده می‌کنید که با توجه به عنوان فعالیتی که می‌خواهید ثبت کنید یکی از آن‌ها را انتخاب نمایید. بعد از ورود گزینه جدید را زده و یک فرم به شما نمایش داده می‌شود که در اینجا باید عنوان فعالیت و شرح آن را بنویسید.

در مرحله بعدی بر روی انتخاب فایل کلیک و فایل خود را بارگذاری کنید. سپس سطح فعالیت خود را اگر در سطح مدرسه، منطقه، استانی، ملی و بین المللی است را انتخاب و ذخیره کنید. اگر فعالیت دیگری نیز دارید باید به همین صورت تکمیل نمایید.

جشنواره‌ها و مسابقات در سایت همگام

اگر دانش آموزی قصد شرکت در جشنواره یا مسابقانی مانند مسابقات قرآن، عترت، ورزشی، جشنواره نوجوان خوارزمی و … را دارد بعد از مطالعه شرایط خاص هر رشته، باید در زمان مقرر اعلام شده برای ثبت نام اقدام نماید.

تکالیف در سایت همگام

در این ابزار، دانش آموزان می‌توانند تکالیف تعیین شده و بارگذاری شده توسط معلم را مشاهده و آن را انجام دهند. بر روی مشاهده و انجام تکالیف کلیک کنید صفحه‌ای باز می‌شود. در اینجا باید گزینه مدیریت را انتخاب کنید. سپس سوال تایپ و یا بارگذاری شده را دانلود کنید.

اگر جواب سوالات کوتاه است در همان قسمت می‌توانید بنویسید در غیر این صورت جواب‌ها را بر روی برگه یادداشت کنید. برای ارسال فایل گزینه سنجاق یا attach را انتخاب و از نوار بالا وارد بخش انتقال به سرور شوید و گزینه انتخاب فایل را بزنید. در اینجا شما می‌توانید مستقیم از تکالیف خود عکس گرفته و یا اگر از قبل عکس گرفته‌اید آن را انتخاب و بارگذاری نمایید.

پس از بارگذاری فایل، گزینه به سرور بفرست را انتخاب کنید. سپس به قسمت اطلاعات پیوند رفته و صبر کنید تا کادر مربوط به  URLپر شود. یک نام برای تکالیف خود بنویسید و در نهایت پذیرش را انتخاب و ذخیره کنید.

استعداد درخشان پایه دهم

در این قسمت دانش آموزان می‌توانند نسبت به ثبت نام در آزمون استعداد درخشان یا تیزهوشان اقدام نمایند.

آزمون‌های مشاوره‌ای سایت همگام

با مراجعه به قسمت آزمون‌های مشاوره‌ای سایت همگام، دانش آموزان می‌توانند نوع آزمون مورد نظر خود را انتخاب و شروع به پاسخگویی کنند. هدف از این آزمون‌ها شناسایی استعداد، علاقه و هدف دانش آموزان پایه نهم برای هدایت تحصیلی و انتخاب رشته است.

پس از ورود به ابزار آزمون‌های مشاوره‌ای بر روی گزینه شرکت در آزمون کلیک کنید. در صفحه نمایش داده شده از بخش مدیریتُ گزینه دفترچه‌ها را انتخاب کنید تا به سوالات دسترسی یابید. پس از پاسخگویی به آزمون‌ها، گزینه نهایی کردن را انتخاب نمایید تا آزمون شما تایید و ثبت شود.

سامانه نماد

هدف از این سامانه کاهش آسیب‌های اجتماعی و کمک به دانش آموزانی است که دچار تنش و مشکلاتی هستند. دانش آموز می‌تواند با ورود به این ابزار مشکلات خود را مطرح کند و یا از آموزش‌ها این بخش برای افزایش آگاهی خود استفاده نماید.

در سامانه نماد با توجه به شناسایی وضعیت و مشکلات دانش آموزان، به آن‌ها کمک و به متخصصان ارجاع داده می‌شوند.

جشنواره جوان خوارزمی

دانش آموزان هنگام اعلام زمان ثبت نام جشنواره جوان خوارزمی می‌توانند وارد این قسمت شده و برای شرکت در جشنواره اقدام کنند.

پس از ورود به این بخش بر روی گزینه مدیریت شاخه و رشته انتخابی خود کلیک نمایید که از شما می‌پرسد آیا از ثبت نام در این جشنواره اطمینان دارید. با انتخاب گزینه بله ثبت نام شما تایید می‌گردد.

در قسمت ثبت نام و ویرایش می‌توانید از تایید ثبت نام خود اطمینان حاصل کنید یا ثبت نام را ویرایش و حذف نمایید.

آموزش مهارت‌های کارآفرینی ویژه دانش آموزان دوره اول متوسطه

در این ابزار دانش آموزان می‌توانند برای آموزش‌ مهارت‌های کارآفرینی و شرکت در جشنواره کارآفرینی ثبت نام کنند.

المپیاد پژوهشی

اگر آماده شرکت در المپیاد پژوهشی هستید، در زمان اعلام شده وارد این ابزار از سامانه همگام شوید. اطلاعات خود را وارد و ثبت نام کنید.

جشنواره خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی

این جشنواره با هدف شناسایی استعداد دانش آموزان، پرورش خلاقیت و نوآوری به صورت فردی و گروهی و هدایت آن‌ها برای کارآفرینی برگزار می‌شود.

دانش آموزان می‌توانند با مراجعه به این بخش در جشنواره ثبت نام و ایده خود را ثبت نمایند.

بیمه دانش آموزی در پورتال همگام

مدیران برای ثبت بیمه دانش آموزان ابتدا باید وارد این ابزار در سایت شوند. در اینجا سه گزینه ثبت نام، اعلان خسارت و ثبت مستندات مشاهده می‌شود.

بر روی گزینه ثبت نام کلیک و وارد پنجره جدیدی می‌شوید. در نوار بالا دو گزینه وجود دارد ثبت نام دانش آموزان و ثبت نام فرهنگیان.

برای ثبت نام دانش آموزان در سایت سامانه همگام :

 • کلاس را انتخاب و بر روی جستجو کلیک کنید.
 • در پنجره جدید باز شده نوع بیمه (عادی، فرزندان جانبازان، تحت پوشش کمیته امداد و تحت پوشش بهزیستی) را انتخاب کنید و سپس ذخیره را بزنید.
 • برای ویرایش و حذف بیمه، ابزار مدیریت را انتخاب نمایید.

ثبت نام فرهنگیان:

 • در اینجا باید بر روی بخش ثبت نام فرهنگیان کلیک کنید.
 • کد ملی همکار مورد نظر را وارد و بر روی گزینه جستجو کلیک و نوع بیمه را انتخاب کنید و سپس ذخیره را بزنید.
 • برای ویرایش، ابزار مدیریت را انتخاب نمایید.

برای ثبت مستندات پرداخت و بارگذاری فیش واریزی مراحل زیر را انجام دهید:

 • روی عنوان جدید کلیک و در پنجره باز شده موارد خواسته شده را تکمیل کنید.
 • بر روی انتخاب فایل کلیک و عکس فیش را بارگذاری کنید و ثبت نمایید.
 • شما می‌توانید فیش را ویرایش و حذف کنید.

*دانش آموزان با مراجعه به بخش بیمه دانش آموزی می‌توانند فرم و کارت حوادث دانش آموزی خود را مشاهده کنند.

داشبورد نقل و انتقالات سایت همگام استعدادهای درخشان

اگر دانش آموز به هر دلیلی مانند جابه جایی خانه و شهرستان محل سکونت بخواهد مدرسه خود را تغییر دهد به شرط دارا بودن شرایط می‌توانند از طریق این داشبورد اقدامات لازم را انجام دهد. که حداکثر تا یک ماه قبل از شروع امتحانات پایانی نوبت دوم برای ثبت نام در دیگر مدارس استعدادهای درخشان فرصت دارد.

لینک آدرس اصلی سامانه همگام دانش آموزان

آدرس سایت همگام | hamgam.medu.ir

وبسایت دانشچی فقط در جهت معرفی و پیوند به سایت همگام، سامانه دانش آموزی هوشمند سازی مدارس به آدرس www.hamgam.medu.ir اقدام کرده است، هر مشکل و سوالی که دارید در سامانه همگام در میان بگذارید یا با شماره ۸۸۷۴۲۷۶۶-۰۲۱ تماس بگیرید.

– سوالات متداول

سامانه همگام چیست؟

این سامانه جامع ترین پورتال ملی مدارس کشور است و هدف آن ارتقای سطح دسترسی به تجهیزات و فناوری‌های نوین آموزشی و تربیتی دانش آموزان می باشد.

چگونه وارد سایت همگام شویم؟

ابتدا وارد آدرس اینترنتی hamgam.medu.ir شده و بعد از پر کردن نام کاربری و پسورد وارد پنل سایت همگام می‌شوید.

ℹ️ اشتراک گذاری به دوستان خود:

13 دیدگاه

 1. چرا نمیتونم وارد سایت بشم همش اخطار میده

 2. صفحه بالا نمیاد

 3. سلام ببخشید مدرسه ما گفته تا اخر فروردین وقت داریم من هم دیشب وارد سایت شدم اما رمز عبور و نام کاربری رو اشتباه تلقی میکرد
  اگه مسیولین سایت الان انلاین هستن لطفا جواب بدن
  الان هم که سایت خرابه
  اگه ممنکه بگید کی درست میشه.
  اگر امکانش هست همینجا زود جواب بدید وگرنه اگر به ایمیلم هم بفرستید ممنون میشم
  فقط من شدیدلازم دارم برم تو سایت اگه ممنکه الان جواب بدید

  • سایت دانشچی فقط در جهت معرفی سایت همگام است. مشکلات خود را فقط در سایت همگام به آدرس hamgam.medu.ir حل و فصل نمایید . یا با شماره پشتیبان همگام تماس بگیرید: ۰۲۱۸۸۴۰۲۹۳۸
   درصورتی که به این سایت دسترسی ندارید سوالات خود را در زمینه این سایت از مدیران و دبیران مدارس خود بپرسید.

 4. ماشالا به پهنای سایت :)))

 5. آقا یکی رسیدگی کنه من هنوز آزموناشو ندادم مهلتش داره تموم میشه همش اخطار میده نتونم تعیین رشته رو انجام بدم کی میخواد جواب بده؟

 6. من نمیتونم چند ساعت دیگه بیام و صفحه هم بالا نمیاد چیکارکنم؟

  • با توجه به ترافیک سایت همگام – بهترین زمان برای مراجعه به این سایت صبح زود است.
   اگر عجله دارید در چند ساعت آینده دوباره به همین صفحه سر بزنید.

 7. ازموم هاز مشاوره ای دوباره تمدید میشن؟

 8. عالی است به امید موفقیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *