خانه » سامانه همگام » سوالات متداول پورتال همگام آموزش و پرورش

سوالات متداول پورتال همگام آموزش و پرورش

سوالات متداول در مورد کار با پورتال همگام

سوالات متداول پورتال همگام

نحوه تغییر کلمه عبور در پنل همگام

سوال : چگونه میتوانیم رمز عبور را تغییر دهیم؟

پاسخ : در بالا پنل همگام (بعد از ورود) بر روی اسم خود کلیک کنید و وارد قسمت تغییرکلمه عبور شوید.

نکات قابل توجه :
۱- کلمه عبور نباید کمتر از ۸ کارکتر باشد.
۲- از حروف کوچک و بزرگ – اعداد – کارکتر های خاص مثل : ! @ # $ % و … استفاده نمایید.

بخش عکس انجمن اولیا و مربیان

سوال : عکس انجمن گرفتم و اسم هر کدام را می نویسم داخل ماژول دیده نمی شود درضمن وقتی انجمن اولیا و مربیان را می زنم خالی است و باز نمی شود علت چیست؟

پاسخ : ممکن است در ذخیره صحیح تگها و تصویر نقصی رخ داده باشد. دقت کنید که دکمه ذخیره را کلیک کرده باشید. مشکل احتمالی دیگر نیز می تواند مرتبط با ماژولهای دستی ایجاد شده در سایت باشد که می توانند باعث بهم ریختن دیگر ماژول ها شوند. اگر هیچ یک از این موارد نبود مجددا اعلام مشکل کنید تا بررسی مجدد صورت گیرد. موفق باشید.

در مورد نحوه حذف ماژول ها

سوال : چرا در قسمت چیدمان ماژولها برخی از ماژولها را نمی توانم حذف نمایم؟

پاسخ : شما فقط قابلیت حذف ماژول های ساخته شده توسط خود را دارید. و بقیه ماژول ها را برای نمایش ندادن باید به قسمت ماژول های استفاده نشده ببرید. نکته : برای حذف ماژول باید ماژول به قسمت ماژول های استفاده نشده ببرید و بعد حذف نمایید.

نحوه مدیریت تصاویر

سوال : در قسمت مدیریت تصاویر بعد از ثبت عکس ها، همه آنها را روی سایت نمایش نمی دهد و یا گروه و دسته را عوض نمی کند علت چیست؟

پاسخ :در سایت همگام شما می توانید ۱۰ آلبوم که هر کدام حداکثر ۱۰ عکس دارند داشته باشید ولی فقط امکان نمایش یکی از آنها را در سایت دارید.

اضافه کردن ماژول ها

سوال : چرا نمی توان ماژول جدید ایجاد کرد؟

پاسخ : بعضی از ماژول ها با قوانین سایت مدرسه مغایرت داشته و مدارس به این موضوع توجهی نداشته و از طرف آموزش و پرورش دستور حذف ماژول ها داده شده است.

نحوه ی امتیاز دهی در سامانه همگام

سوال : نحوه امتیاز دهی مدارس به چه صورت است؟

پاسخ :خبر=۱۰ / نظرسنجی= ۱۰ / لینک مفید =۱۰۰ / پرسش و پاسخ آنلاین =۱۰ / تصاویر= ۱۰ / سامانه های مرتبط =۲۰ / صفحات پویا =۱۰ / اطلاعیه =۱۰ / ارتباط با ما= ۱۰ / برنامه کلاسی =۲۰ / ثبت نمره =۵۰ / انتخابات =۱۰ / دانش آموزان =۱۰ / محتوی الکترونیک =۳۰ / انضباطی و تشویقی =۵۰ / تالار گفتمان =۷۰ / فرم ساز =۷۰ / تکالیف =۳۰ / بانک سوالات= ۶۰ / سامانه پیام کوتاه = ۳۰

شناسه پرداخت

سوال : شناسه پرداخت چیست؟

پاسخ : ماژول “دریافت شناسه پرداخت” در سایت تمامی مدارس کشور قرار گرفته است . این ماژول تمامی دریافتهای مالی مدارس که از طریق بانکها انجام می شود، باید با شناسه پرداختی که از طریق این سامانه اعلام می شود انجام پذیرد.

ورود به سایت همگام

 

سوالات متداول پورتال همگام – Hamgam.Medu.iR  / دانشچی

اشتراک گذاری:

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.