خانه » مهارت نوشتاری » انشا در مورد ماه مهر

انشا در مورد ماه مهر

انشای دانش آموزی با موضوع ماه مهر 🍁

انشا ادبی ماه مهر

انشا با موضوع ماه مهر به صورت ادبی و توصیفی برای دانش آموزان آماده شده تا با نحوه نگارش و مهارت نوشتاری آشنا شوند. با دانشچی همراه باشید.

انشا ادبی ماه مهر

ماه مهر اولین ماه از فصل پاییز است. با شنیدن اسم مهر ماه اولین چیزی که به ذهنمان می رسد باز شدن مدرسه ها و شروع سال تحصیلی بعد از تعطیلات تابستانی است، همراه با زمزمه این شعر:

باز آمد بوی ماه مدرسه

بوی بازی‌ های راه مدرسه ♩♪♫♪♩♪

در ماه مهر کوچه و خیابان ها حال و هوای دیگری دارد؛ در هر طرف می‌توان دانش آموزان را با روپوش های رنگارنگ دید، بعضی با چشم های پف کرده و در حال خمیازه کشیدن کشان کشان در حال رفتن به سمت مدرسه هستند و معلوم است سخت دلتنگ تعطیلات شیرین تابستان هستند.

بعضی‌ها هم همراه با دوستانشان در حال شیطنت و خنده هستند؛ دارند می روند در مدرسه آتش بسوزانند و حسابی مدیر و ناظم را خوشحال کنند! بعضی از دانش آموزان هم با چهره‌های شاداب و پرانرژی و سرحال رهسپار مدرسه اند و معلوم است که دلتنگ مدرسه هستند. بعضی پدر و مادرها هم فرزندانشان را همراهی می‌کنند، مخصوصا دانش آموزان ابتدایی را.

جلوی در مدرسه ها شلوغ می شود و انگار مادرها حاضر به دل کندن از فرزندانشان نیستند.خیابان ها شلوغ تر از همیشه است؛ چون خیلی ها از وسایل نقلیه برای رفتن به مدرسه استفاده می‌کنند.

در اتوبوس و مترو جای سوزن انداختن نیست. خلاصه همه چیز نشان از باز شدن مدرسه ها دارد. اینکه مردم جامعه برای سواد آموزی در حال تلاش هستند احساس خوبی به انسان می‌دهد و خدا را بابت این نعمت، یعنی فراهم بودن شرایط تحصیل شکر می‌کنیم.

انشا اگر من مدیر مدرسه بودم

اختصاصی-دانشچی

ℹ️ اشتراک گذاری به دوستان خود:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *