خانه » مهارت نوشتاری » انشا در مورد قطره اشک

انشا در مورد قطره اشک

انشای دانش آموزی در مورد قطره اشک

انشا در مورد قطره اشک

انشا با موضوع قطره اشک به صورت توصیفی و ذهنی برای دانش آموزان آماده شده تا با نحوه نگارش و مهارت نوشتاری آشنا شوند با دانشچی همراه باشید.

انشا قطره اشک

اشک همیشه برای ما یادآور غم است. واکنش بدن به غصه و درد. قطره‌ای که گوشه چشم ظاهر می‌شود و عمرش چند ثانیه‌ای بیش نیست. در آغوش گونه می‌چکد و دستی از صفحه روزگار پاکش می‌کند. اشک‌ها هم مانند چشم‌ها حرف می‌زنند. حتی شاید فریاد می‌زنند. اما فریادشان همیشه از سر ترس و درد نیست. گاهی فریاد خوشحالی سر می‌دهند. اشک همراه همیشگی ماست چه در غم چه در شادی. مانند خنده. غم زیاد می‌خنداند و شادی زیاد به گریه می‌اندازد و این عجیب‌ترین تضاد دنیاست.

پیشنهادی: انشا با تضاد معنایی خنده و گریه

اشک از چشم زاده می‌شود، در آغوش گونه می‌افتد و در آخر در دست کسی می‌میرد. اما امان از اشکی که دستی به استقبال مرگش نیاید. سرگردان می‌ماند تا کسی بیاید و حرف‌هایش را بشنود. خودش خاموش می‌شود و فریادش بلند می‌ماند.

اشک چکیده تمام حرف‌هاییست که در دل‌ها مانده است. خلاصه تمام احساسات بشری است. اشک را نه تنها باید شنید بلکه باید دید و چه خیانتی می‌کند به خودش کسی که اشک‌هایش را پنهان می‌کند و بغضش را فرو می‌خورد.

اشک نعمت است. نعمت آسودگی در برابر ناملایمات زندگی. در برابر هیجانات غیرمنتظره. اشک نماد پاکی است. پاکی روح و نازکی قلب. قطره‌های اشک مقدسند. چراکه اشک آخرین سلاح بشری است. آخرین دیوار دفاعی است. آخرین گلوله تفنگ تلاش است و آغاز باور است، آغاز آشتی روح با جهان.

چشم‌ها دریچه‌هایی هستند که با ریزش اشک‌ها به سوی قلب باز می‌شوند. اشک راه ارتباطی قلب با جهان پیرامون است. وقتی که قلبی از غم و دردی ترک بخورد یا زمانیکه از شوق چیزی بسیار بتپد، اشک‌ها زاده می‌شوند.

به دست‌هایمان بیاموزیم که به استقبال اشک‌ها بروند. اشکی که در دستی نمیرد، فریادش تا ابد خاموش نخواهد شد و آن هنگام است که قلب‌ها دیگر نمی‌تپند، سنگ می‌شوند و اشکی دیگر از چشمی زاده نمی‌شود. اشک‌هایمان را از خودمان و دیگران دریغ نکنیم.

 

اختصاصی_دانشچی

ℹ️ اشتراک گذاری به دوستان خود:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *