خانه » مهارت نوشتاری » انشا در مورد ثروتمند واقعی کیست؟

انشا در مورد ثروتمند واقعی کیست؟

انشا دانش آموزی درباره ثروتمند واقعی کیست؟

انشا در مورد ثروتمند واقعی کیست؟

انشا با موضوع ثروتمند واقعی کیست؟ به صورت ادبی و توصیفی برای دانش آموزان آماده شده تا با نحوه نگارش و مهارت نوشتاری آشنا شوند با دانشچی همراه باشید.

موضوع انشا ثروتمند واقعی کیست؟

شاید تا کنون برای شما هم پیش آمده است که حس و نظرتان درباره‌ی یک واژه با فرد دیگری متفاوت باشد. دلیل این اتفاق رایج این است که مردم نسبت به بعضی از کلمات و واژه‌ها دیدگاه‌های متفاوتی دارند. برای مثال کلمه‌ای مانند عشق، زیبایی و یا سلامتی و امثال این‌ها دارای ده‌ها تعریف است. مثلا تعریف سلامتی از نظر کسی که سرطان دارد با کسی که سرماخورده است، متفاوت است.

ثروتمند نیز یکی از همین واژه‌هاست. اگر از ده نفر در مورد اینکه ثروتمند کیست سوال بپرسیم پاسخ این ده نفر با یکدیگر متفاوت خواهد بود. زیرا جواب قطعی برای آن وجود ندارد که معیاری برای سنجش درستی یا نادرستی پاسخ آن باشد. البته گاهی اوقات حتی مفهوم یک کلمه در طول زمان برای خود ما هم تغییر می‌کند. زیرا با تغییر شرایط و نوع زندگی نگاه ما به آن کلمه نیز عوض می‌شود.

در نظر بعضی افراد ثروتمند کسی است که سلامتی دارد. ولی دیگری فکر می‌کند، ثروتمند کسی است که دارای فرزند خوب یا شغل خوبی باشد. از نظر یک زندانی ثروت یعنی آزادی و برای یک نابینا ثروت یعنی بینایی. اما اگر از این افراد بپرسیم پولدار کیست همه جواب خواهند داد کسی که که دارایی و پول زیادی دارد. پس ثروتمند و پولدار با یکدیگر متفاوت هستند. اگرچه مردم در نوع پولدار بودن هم اختلاف نظر دارند. ممکن است شخصی داشتن پنجاه میلیون را پولداری بداند و دیگری با میلیاردها پول خود را پولدار معرفی کند.

از بزرگترها بسیار شنیده‌ام که می‌پرسند علم بهتر است یا ثروت. از نظر من این سوال اشتباهی است چون خود علم نیز جزئی از ثروت است در واقع ثروت شامل تمام امکاناتی است که بتواند نیازهای ما را برطرف کند. پس سوال صحیح این است که علم بهتر است یا داشتن پول.

اگر بخواهیم ثروتمند بودن را از نظر علم اقتصاد بررسی کنیم ثروتمند به معنای دارا بودن مال و اندوخته مادی نیست بلکه ثروتمند کسی است که با بهره بردن از نیروی فکر توانایی تولید ثروت را دارد. یعنی این که فقط داشتن پول کافی نیست بلکه باید این توانایی را داشته باشیم که بتوانیم با قدرت فکرمان دارایی کسب کنیم.

اما واقعا ثروتمند کیست و یا بهتر است بگویم ثروتمند واقعی کیست؟ از نظر من کسی ثروتمند است که اهدافی در زندگی خود دارد و برای رسیدن به این اهداف گام بر می‌دارد. مهم نیست چندین بار شکست بخوریم. مهم نیست اصلا به این اهداف برسیم یا نه. مهم این است که تلاش ما برای رسیدن به این اهداف ما را به یک نوع حس مفید بودن و حس رضایتمندی از خودمان برساند. به قول پدربزرگم که همیشه می‌گفت ثروت واقعی به مال آدم نیست به حال آدمه.

موضوعات پیشنهادی برای انشا دانش آموزی

انشا اختصاصی _ نویسنده: مریم پورحسن

ℹ️ اشتراک گذاری به دوستان خود:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *