خانه » مهارت نوشتاری » انشا در مورد اگر رنگ ها نبودند چه می شد؟

انشا در مورد اگر رنگ ها نبودند چه می شد؟

انشای دانش آموزی درباره اگر رنگ ها نبودند چه می شد؟

انشا در مورد اگر رنگ ها نبودند چه می شد؟

انشا با موضوع اگر رنگ ها نبودند چه می شد؟ به صورت ادبی و توصیفی برای دانش آموزان آماده شده تا با نحوه نگارش و مهارت نوشتاری آشنا شوند. با دانشچی همراه باشید.

موضوع انشا اگر رنگ ها نبودند چه می شد؟

به همراه مادربزرگ منتظر بودیم تا از خیابان رد شویم. مردی که به نظر می‌رسید دوران پایانی جوانیش است در کنار چراغ راهنمایی و رانندگی ایستاده بود. در دستانش عصایی سفیدرنگ بود که نوارهایی قرمزداشت. با آن که غروب شده بود و آفتابی در آسمان نبود، او عینک دودی به چشمانش زده بود. متعجب شده بودم. فردی با آن ویژگی‌ها را تا کنون ندیده بودم. من در اکثر مواقع به فروشگاه‌های رنگی خیره می‌شوم و حواسم به آدم‌های رهگذر نیست.

مادربزرگ به سمت آن مرد رفت. از او پرسید که آیا نیاز به کمک دارد؟ مرد تشکر کرد و گفت که نابینا نیست، صرفا نمی‌تواند رنگ‌ها را ببیند و دنیا برای اون سیاه و سفید است. به یاد تلویزیون قدیمی درون انباری افتادم. زمانی که او را روشن کردند، همه تصاویر بدون رنگ بودند. من به این فکر می‌کردم که دنیای بدون رنگ می‌تواند غمگین باشد. هر رنگ انرژی مختلفی از خود بروز می‌دهد. برخی از رنگ‌ها شاد و برخی پرهیجان هستند. علاوه بر این برخی از رنگ‌ها به مقررات میان انسان‌ها تبدیل شده‌اند. در خیابان قرمز به معنای ایست و سبز به معنای حرکت است. تابلوی قرمز رنگی که یک ضربدر سفید روی آن است یعنی عبور از این مکان مجاز نیست. حتی انسان‌ها نیز رنگ‌های مختلفی دارند که نژادهایشان را شکل داده است. ما می‌دانیم که افرادی با رنگ پوست سیاه متعلق به قاره آفریقا هستند.

می‌توان گفت که رنگ‌ها راهنمای انسان‌ها در جهان محسوب می‌شوند و نبود آن‌ها مشکلاتی را به وجود خواهد آورد. یک پلیس که به دنبال یک دزد است، اگر نتواند رنگ لباس او را تشخیص دهد، او را در میان انبوه آدمیان گم خواهد کرد. در دنیای بدون رنگ نمی‌توان تفاوتی میان تخم مرغ شهری و محلی قائل شد. زمانی که لباس‌هایمان را درون‌ماشین لباسشویی بیندازیم، در صورت یکسان بودن طرح دو لباس، اگر نتوانیم رنگ آن دو را تشخیص دهیم، با یکدیگر اشتباه گرفته خواهند شد. نبود رنگ در جهان، هم در مسائل بزرگ و هم در مسائل کوچک تاثیر منفی خواهد گذاشت.

موضوعات پیشنهادی انشاهای دانش آموزی

انشا اختصاصی _ نویسنده: حدیثه قاسمی

ℹ️ اشتراک گذاری به دوستان خود:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *