خانه » مهارت نوشتاری » انشا درباره اگر گوش نداشتیم

انشا درباره اگر گوش نداشتیم

انشا دانش آموزی درباره اگر گوش نداشتیم

انشا درباره اگر گوش نداشتیم

انشا با موضوع اگر گوش نداشتیم به صورت ادبی و توصیفی برای دانش آموزان آماده شده تا با نحوه نگارش و مهارت نوشتاری آشنا شوند با دانشچی همراه باشید.

موضوع انشا اگر گوش نداشتیم

ما همیشه باید خداوند بزرگ و متعال را بخاطر تمامی نعمت‌هایی که به ما ارزانی داشته است شکر کنیم. اگر کمی درباره آفریده‌های خداوند بیاندیشیم و تحقیق کنیم متوجه می‌شویم هیچ چیزی را بیهوده نیافریده است. همه‌ی آن‌ها خارق العاده هستند و با علتی خلق شده‌اند. چرا راه دور برویم فکر کنید یکی از اعضای بدن‌مان، دچار نقص بود یا وجود نداشت! چقدر زندگی برایمان سخت‌تر می‌شد و یا حتی نمی‌توانستیم به زندگی ادامه دهیم.

مثلا اگر گوش نداشتیم، جدا از اینکه ظاهرمان عجیب و غریب می‌شد قدرت شنیدن هیچ صدایی را نداشتیم. هرگاه به طبیعت می‌رفتیم، نمی‌توانستیم صدای پرندگان و گذر رودخانه را بشنویم و لذت ببریم یا مهم‌تر از آن اگر گوش نداشتیم از شنیدن صدای زیبای مادر در هنگام لالایی خواندن محروم بودیم، حتی تصورش هم سخت است.

اگر گوش نداشتیم نمی‌توانستیم صدای خندیدن و صحبت کردن عزیزانمان را بشنویم و چقدر زندگی بدون شنیدن صداها بی‌معنی می‌شد. فکر کنید دوستتان در حال تعریف کردن چیزی برای شما است و صدای او را نمی‌شنوید و نمیدانید باید چه عکس العملی نشان دهید.

اگر گوش نداشتیم خطرات زیادی می‌توانستند زندگی ما را تهدید کنند. بعنوان مثال اگر گوش نداشتیم در هنگام گذر از خیابان و با نشنیدن صدای بوق و رد شدن ماشین‌ها حتما تصادف می‌کردیم. یا با نشنیدن صدای آژیر خطر نمی‌توانسیم به موقع فرار کنیم و حتما دچار آسیب می‌شدیم.

اگر گوش نداشتیم نمی‌تواستیم ازموسیقی‌های زیبایی که نواخته می‌شوند لذت ببریم و تمام چیزهایی که با صدا معنا پیدا می‌کنند وجودشان بی‌فایده می‌شد مثلا زنگ تلفن، زنگ در.

البته کار گوش فقط شنیدن اصوات نیست. وجود مومی تلخ درون گوش مانع از ورود حشرات به گوش و بدنمان می‌شود. همچنین مایع گوش میانی به حفظ تعادل ما در راه رفتن کمک می‌کند. شاید این عضو از بدن در برابر قلب و مغز کم اهمیت‌تر باشد اما وظایف زیادی را برعهده دارد و اگر گوش نداشتیم مشکلات زیادی برایمان پیش می‌آمد.

موضوعات پیشنهادی برای انشا دانش آموزی
ℹ️ اشتراک گذاری به دوستان خود:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *