خانه » مهارت نوشتاری » انشای ذهنی در مورد سطل زباله

انشای ذهنی در مورد سطل زباله

انشای جالب و خواندنی در مورد سطل زباله

انشای سطل زباله

انشای توصیفی و ذهنی با موضوع ” سطل زباله ” به صورت ادبی و ساده برای دانش آموزان آماده شده تا با نحوه نگارش و مهارت نوشتاری آشنا شوند با دانشچی همراه باشید.

انشای سطل زباله

سطل زباله ها از بدبخت ترین موجودات مصنوعی، در ابعاد مختلف و اشکال متفاوت هستند. درست شبیه الاغی که بیشترین بار را حمل می کند، کمترین توقع را دارد؛ بعد وقتی می خواهند به کسی ناسزا بگویند, ازشخصیتِ همین الاغِ نثارش می کنند.

پیشنهادی: درباره زندگی جالب الاغ‌ها

سطل زباله ها هم از همین لیچار (گفتار بیهوده) بستن آدم ها خسته شده اند. می پرسید چرا؟ نمی گویم شما هم یکی از آن لیچارگوها هستید. شما خوب و با کلاس. شما درجه یک. ولی حتما شنیدید هروقت می خواهند کسی یا چیزی را از بیخ و بن ریشه کن کنند، یا مثلا نیست و نابودش بکنند، یا کرده اند، می گویند: به زباله دان تاریخ انداختیمش. آخر اگر زباله تاریخ بلد بود که گیر من و تو نمی افتاد.

سطل های زباله در هر کجا که باشند وظیفه ی سنگینی دارند. اصلا مهم نیست زباله ها بوی لاشه ی سگِ مُرده بدهند. این سطل های زباله هستند که نباید بگذارند بوی مشمئز کننده ی زباله ها به بیرون درز پیدا کند.آخر مگر می شود؟ انصافا این چه انتظاری است که دارید؟. سطل زباله را بدون درپوش گذاشته اید توی کابینت. راه به راه هم انواع و اقسام زباله داخلش ریختید.

شب هم هرچه از پس مانده های شام مانده، تا حلقومش فرو کردید. بعد انتظار دارید صبح که از خواب بلند می شوید خانه بوی عطر و گلاب بدهد! اگرفکر می کنید که اشغال ها اساسا نباید بو داشته باشند، یا اصلا بویی از خود متصاعد نمی کنند، چرا آن ها را کنار تخت خواب تان نمی گذارید؟. این طوری دیگر لازم نیست هزینه ی خریدن سطل زباله را هم به مخارج جاری زندگی تان اضافه کنید.

حالا از من که سطلِ زباله ی مفلوکی هستم گذشت. چون با دیر یا زود، یا همین روزها است که پرتم کنند به یکی از سطل های زباله ی کوچه و خیابان. اما از من به شما نصحیت، هر وقت سطل زباله ای خریدید، هوایش را داشته باشید. باور کنید کار سختی نیست.

اگر می خواهید خانه و محل زندگی تان بوی زباله نگیرد کمی به خودتان زحمت بدهید و یک پشم کتان را با مقداری اسانس خوش بوآغشته کنید… تا این جای کار که ازخستگی به فنا نرفتید؟ اگرجواب منفی است، ادامه بدهید و پشم کتان را در کیسه پلاستیک، در کف سطل زباله قرار بدهید…همین! حالا هر چقدردل تان می خواهد و تا جایی که سطلِ زباله ی بیچاره ظرفیت دارد، اشغال و زباله داخلش بریزید.

خیال تان راحت باشد صبح که از خواب بلند می شوید به جای بوی زباله هایی که باید شب آن در سطل زباله های بیرون قرار می دادید، بوس اسانس خوش بو را در اطراف سطل زباله به مشام خواهید کشید. لازم به توضیح است که از من تشکر نکنید، از خودتان متشکر باشید. امضا: سطل زباله!

موضوعات پیشنهادی انشاهای دانش آموزی

_ دوستان عزیز در صورتی که انشایی با این موضوع نوشته اید می توانید از قسمت نظرات برای ما ارسال کنید.

اختصاصی دانشچی _ نویسنده: اصغر فکور

ℹ️ اشتراک گذاری به دوستان خود:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *