خانه » مهارت نوشتاری » توصیف حس و حال طعم خورشت قورمه سبزی

توصیف حس و حال طعم خورشت قورمه سبزی

توصیف ساده و انشا در مورد حس و حال طعم خورشت قورمه سبزی

توصیف حس و حال طعم خورشت قورمه سبزییکی از بهترین و خوش عطرترین غذاهای ایرانی، خورشت قورمه سبزی است. اصلا مگر می شود بوی قورمه سبزی را بشنوی و دهانت آب نیفتد؟! مخصوصا اگر خورشت قورمه سبزی را مادر مهربانت پخته باشد و حسابی روغن انداخته باشد.

رنگ سبز خورشت قورمه سبزی بسیار دلربا و خوش رنگ است. لحظه غل غل کردن خورشت در قابلمه که دیگر صحنه ی بامزه ای را می سازد. انگار خود خورشت هم از خوشحالی بالا و پایین می پرد تا راهی شکم گرسنه من شود!

یک روز، بعد از گذراندن ساعت های خسته کننده که در مدرسه گذراندم با گرسنگی شدید به سمت خانه رفتم با فکر به اینکه امکان داره غذای امروزمان چه چیزی باشد در خانه رو باز کردم که بوی مطبوع خورشت قورمه سبزی مواجه شدم که با بوی دلنشین آن احساس کردم که دل ضعفه گرفتم و به سمت آشپزخانه رفتم تا هر چه زودتر طعم این خورشت دلپذیر را زیر دندان هایم حس کنم.

بعد از شستن دست و صورت و تعویض لباس های مدرسه و پوشیدن لباس های خانه شروع به خوردن غذا کردیم. خورشت قورمه سبزی مادرم بهترین طعم را دارد که من از میان بقیه خورشت قورمه سبزی هایی که خوردم البته علاوه بر مادرم مادر بزرگم هم خیلی خوشمزه این غذا را می پزد.

مادرم از مادر بزرگم این غذای خوشمزه را یاد گرفته است و من هر چه قدر این غذا را بخورم سیر نمی شوم زیرا که عاشق طعم لذیذ و دلپذیر و خوشمزه خورشت قورمه سبزی هستم و از آن دل زده نمی شوم.

موضوعات پیشنهادی انشاهای دانش آموزی

انشا خورشت قورمه سبزی _ دانشچی

ℹ️ اشتراک گذاری به دوستان خود:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *