خانه » مهارت نوشتاری » ۲ انشا در مورد اگر من شهردار بودم

۲ انشا در مورد اگر من شهردار بودم

انشا دانش آموزی با موضوع اگر من شهردار بودم

انشا در مورد اگر من شهردار بودم

انشا با موضوع اگر من شهردار بودم به صورت ادبی و توصیفی برای دانش آموزان آماده شده تا با نحوه نگارش و مهارت نوشتاری آشنا شوند با دانشچی همراه باشید.

موضوع انشا اگر من شهردار بودم

من اگر شهردار بودم در ابتدا سعی می‌کردم کارمندانم را از میان افراد لایق تحصیل کرده و باتجربه انتخاب کنم، کسانی که با درد مردم آشنا بوده و دلسوزانه بخواهند به آنها خدمت کنند. سعی میکنم افراد جوان را در کنار افراد با سابقه استخدام کنم که علاوه‌بر به کارگیری جذب جوانانی که تازه در ابتدای راه تشکیل زندگی قرار گرفته‌اند، از تجربه و اطلاعات افراد با سابقه نیز به عنوان مشاوره بهره بگیرم. سپس با تقسیم حوزه‌های خدمت و وظایف برای هر منطقه باعث می‌شدم که تمامی مناطق از خدمات یکسان برخوردار شوند و امکانات در همه‌ی سطوح شهر پخش گردد.

اولویت من در انجام امور، ابتدا بهبود زندگی اقشار ضعیف و کم درآمد و همچنین کودکان کار بود. مثلا با ایجاد بستر برای مشاغل خانگی و برپا کردن بازارهایی برای فروش تولیدات خانگی، نسبت به بهبود اوضاع معیشتی مردم اقدام میکردم. همچنین رسیدگی و برخورد قاطع و محکم با مسئله‌ی استفاده از کودکان برای درآمدزایی، به رفع این معظل اجتماعی کمک می‌کرد و بودجه کافی را صرف امور آموزشی کودکان و همچنین والدین قرار میدادم.

در مرحله بعد راه‌سازی و ساخت پیاده‌روها و معابر استاندارد، با درنظر گرفتن محل‌های مناسب برای عبور معلولان، جز اقداماتم بود. طبق جمله‌ی بسیار زیبایی معلولیت نباید محدودیت باشد. پس من نیز تلاش می‌کردم راه را برای این افراد هموار کنم. با قرار دادن تاکسی‌های ویژه و همچنین پل‌های متحرکی که در ایستگاه‌های اتوبوس نصب می‌گردد و همچنین افزایش رمپ‌های برقی در سطح شهر ،به این عزیزان خدمت میکردم.

 با ساخت پل‌ها و اتوبان‌های مناسب به مشکل ترافیک کمک میکردم و در این راه از بهترین معماران بهره میگرفتم. علاوه بر اینها نسبت به ساخت بیمارستانهای دولتی و مجهز در مناطق مختلف اقدام میکردم و بیمه‌های دولتی و پوشش‌های درمانی را افزایش میدادم تا مردم در هر شرایط مالی که هستند بدون نگرانی از هزینه‌های درمان، تنها مشکلشان رفع بیماری باشد و نگران پرداخت نباشند. همچنین به ساخت فضاهای سبز محلی و درختکاری اقدام میکردم که هم باعث بهبود آب و هوا می‌شود و هم کمک می‌کند تا دسترسی کودکان و میانسالان به این مکان‌ها آسان‌تر شود و نیاز به رفتن به را‌های دور نباشد.

مسئله اعتیاد نیز از مسائل مهم مورد نظرم خواهد بود. باید بتوانم با ایجاد بستر شغلی مناسب برای جوانان و همچنین ایجاد امکانات تفریحی و رفاهی در سطح شهر، از رفتن جوانان و به طور کلی افراد به سمت مواد مخدر جلوگیری کنم.

پیشنهادی: انشای خواندنی در مورد اگر من …

انشا اختصاصی _ نویسنده: صفیه عبدالرحیمی

انشا درباره اگر من شهردار بودم

شهردار بودن، مسئولیتی مهم و سخت است، که هرکس از پس این مسئولیت مهم بَر نمی‌آید. یک شهردار، باید با توجه به نیازهای مردم تصمیم بگیرد و بهترینها را اجرا کند و در بحران‌ها و مشکلات، درست‌ترین انتخاب‌ها را داشته باشد.
اگر من شهردار بودم، به فضای سبز شهر، اهمیت بیشتری می‌دادم. پارک‌ها را پر از گل‌های زیبا و خوشبو مانند: بابونه، رز، زنبق و لاله می‌کردم. طوری که تمام شهر فضایی رنگی و به یاد ماندنی داشته باشد.
در فضاهای سبز، صندلی و میزهای سالم و راحت نصب می‌کردم، تا سالمندان نهایت آرامش را داشته باشند، و در گوشه و کناره‌های فضای سبز، سطل زباله می‌گذاشتم تا روی زمین زباله‌ای نباشد. سعی می‌کردم مناظر دیدنی و موزه‌های زیبا و قدیمی را بازسازی کنم، و تعداد این مکان‌ها را در شهر افزایش دهم. مناظر دیدنی رایگانی برای مردم می‌ساختم. مثل: باغ‌ها، موزه‌های علمی و تفریحی، باغ پرندگان و موزه‌های ایران قدیم. همچنین مرکز شهر را با مجسمه‌ها، گل‌ها و درختان و آسفالت‌های مناسب زیبا می‌کردم. در مرکز شهر، مراکز خرید بزرگ و با شکوهی می‌ساختم و همچنین شهر بازی بزرگ و هیجان انگیزی را، برای مردم در نظر می‌گرفتم.

اگر من شهردار بودم، تمام سعیم را می‌کردم، که آسفالت‌های شهرم ترک خورده و نامتناسب نباشد. سعی می کردم تمام آسفالت های شهر، مرتب و صاف باشند. قانونی مبنا بر ریختن زباله وضع می‌کردم. قانونی مبتنی بر این که، اگر کسی زباله‌ای روی زمین، فضای سبز یا حتی در خیابان بریزد، نمی‌تواند از خدمات عمومی استفاده کند و باید جریمه شود، زیرا با این قانون، شهری زیبا و پاک، خواهیم داشت.
اگر من شهردار بودم سعی می‌کردم در تمام نقاط شهر، دوربین مدار بسته نصب کنم، تا اگر دزدی یا اهانتی صورت گرفت، مردم بتوانند به راحتی شکایات خود را به دادگاه بدهند و مشکل پیش آمده را ثابت کنند.
اگر من شهردار بودم به کسانی که قصد ساخت خانه یا ویلا در جنگل‌ها دارند که باعث نابودی درختان انبوهی می شود، پروانه ساخت صادر نمی‌کردم، زیرا در این صورت تا چند سال آینده، دیگر جنگلی باقی نخواهد ماند.

انجام دادن تمام این کارها، به عهده شهردار است و از نظر من مسئولیتی سنگین بر دوش آنها قرار دارد. اوست که باید به فکر رفاه مردم شهرش باشد و خیر خواهانه عمل کند. اگر شما شهردار بودید چه می‌کردید؟

انشا اختصاصی _ نویسنده: فاطمه شهری

ℹ️ اشتراک گذاری به دوستان خود:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *