خانه » معرفی سایت ها » سامانه سجام و احراز هویت غیرحضوری www.sejam.ir

سامانه سجام و احراز هویت غیرحضوری www.sejam.ir

ورود به سیستم سامانه جامع اطلاعات مشتریان سجام sejam.ir

سامانه سجام sejam.ir

سامانه سجام | sejam.ir

سجام مخفف سامانه جامع اطلاعات مشتریان است این پورتال به منظور ارائه خدمات ویژه برای فعالان بازار سرمایه در نظر گرفته شده است و هدف از راه اندازی مبارزه با پول شویی است، هر فردی که در بازار بورس میخواهد سرمایه گذاری کند باید ابتدا در این سامانه ثبت نام به عمل آورد.

برای ورود به این سامانه بر روی دکمه زیر کلیک نمایید.

ورود به سامانه

احراز هویت غیرحضوری در سامانه سجام

با توجه به شیوع ویروس کرونا و اپیدمی آن زیر ساخت های در همان سامانه قرار خواهد گرفت تا افراد متقاضی بتوانند بدون حضور در مراکز احراز هویت کد بورسی دریافت نمایند.

نحوه احراز هویت غیرحضوری سجام

این پروسه به این صورت است زمانی که کاربر در این سامانه ثبت نام می‌کند و اطلاعات هویتی آن شخص از ثبت احوال، اطلاعات بانکی از سامانه بانکی، اطلاعات محل سکونت از اداره پست و شماره تلفن او از طریق سامانه شاهکار تطبیق داده می شود؛ برای احراز هویت افراد میتوانند از طریق این زیرساخت ها به صورت الکترونیکی و مجازی اقدام نمایند.

زمانی که اشخاص وارد این سامانه می‌شوند، رمز یکبار مصرفی برای آنها صادر می‌شود، و از طریق آن وارد سیستم شده و در مرحله اول عکس فرد با تصویر کارت ملی‌اش تطابق داده می‌شود. این تطابق ممکن است خطاهایی نیز داشته باشد.

نکته بعدی فرد باید کارت ملی خود را اسکن کند تا تصویر اسکن شده با تصویر کارت ملی نزد ثبت احوال کشور چک شود.

در گام بعد از فرد درخواست می‌شود تا از خود یک فیلم سلفی بگیرد و متن که تصادفی ظاهر می‌شود را بخواند در این حین فرد از زوایای مختلف نحوه بیان او سنجیده می‌شود و  در این الگوی گفته شده مقایسه می‌شود که آیا این فیلم به صورت زنده گرفته شده و آیا این جمله‌ها به طور صحیح گفته شده یا خیر.

در آخر شخص امضایی را به صورت الکترونیکی انجام‌می‌دهد و آن‌را برای سامانه سجام ارسال میکند.

در حال حاضر در کشور نزدیک به چهار هزار دفتر احراز هویت وجود دارد که بعد از احراز هویت شخص، کد بورسی کمتر از یک ساعت به شماره همراه آن ارسال می‌شود.

 

این پست درجهت پیوند سریع و معرفی سایت سامانه جامع اطلاعات مشتریان انتشار یافته تا دسترسی راحتری را برای کاربران فراهم کرده باشد هرگونه سوال در جهت پشتیبانی را فقط از آدرس وبسایت مربوطه پیگیر باشید.

www.sejam.ir

ℹ️ اشتراک گذاری به دوستان خود:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *