خانه » معرفی سایت ها » ورود به سیستم | دانشگاه فردوسی مشهد

ورود به سیستم | دانشگاه فردوسی مشهد

پورتال اعضا دانشگاه فردوسی مشهد

دانشگاه فردوسی

پرتال ورود یکپارچه اعضا (پویا)

دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان سومین دانشگاه كشور از نظر قدمت، شصت و پنجمین سال فعالیتش را سپری می كند. بر اساس چشم‌انداز سند راهبردی دانشگاه فردوسی مشهد، این دانشگاه در سال  ۱۳۹۹ یكی از دو دانشگاه برتر جامع كشور در تولید علم، نظریه پردازی و توسعه فناوری، برخوردار از جایگاه معتبر در بین ۱۰ دانشگاه اول جهان اسلام و جزء   ۵۰۰ دانشگاه ممتاز جهان با هویتی اسلامی- ایرانی خواهد بود .

برای ورود به دانشگاه فردوسی روی دکمه های زیر کلیلک کنید.

سایت دانشگاه فردوسی مشهد ورود به سیستم

دانشگاه فردوسی مشهد در یك نگاه

با تبدیل آموزشگاه عالی بهداری در سال ۱۳۲۸ به دانشكده پزشكی ، نخستین گام در راه تاسیس سومین دانشگاه ایران در شهر مقدس مشهد برداشته شد
در سال ۱۳۳۴ با صدور مجوز دیگری دانشكده ادبیات با پنج رشته جداگانه تاسیس یافت . با گسترش آموزش عالی در كشور به ترتیب دانشكده معقول و منقول (كه بعدأبه الهیات تغییر نام یافت ) دانشكده علوم ، دانشكده دندانپزشكی ، دوره شبانه ، دانشكده علوم دارویی و تغذیه ، دانشكده علوم تربیتی و روانشناسی ، دانشكده كشاورزی ، دانشكده مهندسی ، مؤسسه بینایی سنجی ، دبیرستان دانشگاه و مركز تعلیمات به مجموعه دانشگاه مشهد كه ازسال ۱۳۵۳ به دانشگاه فردوسی تغییر نام یافته بود افزوده شد .
ضرورت گسترش آموزش پس از انقلاب اسلامی سبب شد كه پس از تغییردر برخی واحدهاو تفكیك دانشگاه علوم پزشكی از دانشگاه فردوسی مشهد ، دانشكده علوم اداری و اقتصادی ، دانشكده دامپزشكی، آموزشكده كشاورزی شیروان ، دانشكده تربیت بدنی و علوم ورزشی ، دانشكده علوم ریاضی ، پژوهشكده علوم گیاهی ، مركز تحقیقات زمین لرزه شناسی ، كالج دانشگاه ، دانشكده منابع طبیعی و محیط زیست ،و دانشكده معماری و شهرسازی و هنر اسلامی، یكی پس از دیگری به مجموعه واحدهای دانشگاه اضافه شود.
دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان سومین دانشگاه كشور از نظر قدمت پس از دانشگاه های تهران و تبریز در حال حاضر شصت و هفتمین سال فعالیتش را سپری می كند

دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان بزرگترین دانشگاه شرق كشور، از وجود ۸۲۱ عضو هیأت علمی متخصص و پرتلاش برخوردار است. در حال حاضر تعداد ۹۸۵۸ دانشجو در گروه علوم انسانی، ۳۲۳۲ دانشجو در گروه علوم پایه، ۵۴۸۱ دانشجو در گروه فنی و مهندسی، ۴۲۳۴ دانشجو در گروه كشاورزی و دامپزشكی و ۳۰۴ دانشجو در گروه هنر مشغول به تحصیل می باشند كه از این تعداد ۱۱۰۴۴دانشجو در مقطع كارشناسی و ۱۲۱۶۷ دانشجو در مقطع تحصیلات تكمیلی می باشند.این دانشگاه از پردیسی بسیار وسیع، زیبا و سرسبز برخوردار است و بیش از یك دهه است كه به عنوان دانشگاه سبز در جهت حفط محیط زیست تلاش می كند.

رتبه نخست فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های كشور، رتبه نخست در جشنواره نشریات دانشجویی، رتبه نخست در فعالیت های انجمن های علمی دانشجویی، رتبه نخست دوازدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر سراسر كشور، رتبه‌های برتر در المپیادهای علمی ملی و بین‌المللی از جمله شیمی و ریاضی، رتبه سوم جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات، رتبه دوم وبگاه دانشگاه در میان دانشگاه‌های وزارت علوم در رتبه‌بندی جهانی وبومتریك وحضور در میان دانشگاه‌های برتر كشور در رتبه‌بندی موضوعی نظام QS بخشی ازافتخارات این دانشگاه محسوب می گردد.همچنین طی دوسال اخیر این دانشگاه با تمركز بر دیپلماسی علمی، توانسته رتبه اول در زمینه تعاملات علمی، پژوهشی و فناوری بین المللی را در بین دانشگاه های كشور كسب نماید.

از جمله خدمات منحصر به فرد این دانشگاه در منطق شمال شرق می توان ارزیابی و صدور تاییدیه علمی اختراع ، ارائه خدمات آزمایشگاهی به عنوان دبیر شبكه آزمایشگاه‌های علمی ایران (شاعا) در شرق كشور و عضو شبكه آزمایشگاهی فناوری نانو، ارائه خدمات تخصصی امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات در آزمایشگاه آپا، ارائه خدمات مركز محاسبات سنگین، ارائه خدمات آزمایشگاه فناوری وب، ارائه خدمات آزمایشگاه تایید نمونه تجهیزات IP-IPBX، طراحی و پشتیبانی سامانه‌های كاربردی دانشگاهی و برگزاری دوره‌های آموزش عالی آزاد برای مدیران ارشد و دیگر صاحبان صنعت و خدمات در كالج دانشگاه را نام برد.

مدیریت هیات نظارت و ارزیابی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی خراسان رضوی، نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش آموزش كشور در استان، دبیرخانه هیات امنای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی شرق كشور، دبیرخانه كمیسیون پژوهش وفناوری استان و دبیرخانه منطقه ۹ در حوزه های ورزش، آموزش، پژوهش و فرهنگی اجتماعی دانشگاه‌های كشور، دبیر خانه هیأت جذب استانی و دبیرخانه شبكه دانشگاههای خراسان رضوی از جمله نقش های دیگر دانشگاه در منطقه بوده كه همراه با رسالت اصلی خود، به عنوان یك دانشگاه مادر عهده دار آن است.

دانشگاه فردوسی مشهد در نظر دارد در افق چشم انداز ۱۰ ساله خود یكی از دو دانشگاه برتر جامع كشور در تولید علم، نظریه ‌پردازی و توسعه فناوری، برخوردار از جایگاه معتبر در بین ۱۰ دانشگاه اول جهان اسلام و در شمار ۵۰۰ دانشگاه ممتاز جهان با هویتی اسلامی- ایرانی قرار گیرد.

امكانات آموزشی، پژوهشی، كتابخانه‏ای، ورزشی و فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در شرق كشور یگانه است لذا برای دانش آموزان عزیزی كه علاقمند به تحصیل توأم با تهذیب اخلاق در یك دانشگاه معتبر هستند و اهل ورزش و فعالیت های اجتماعی سازنده نیز می باشند دانشگاه فردوسی مشهد قویأ قابل توصیه می باشد.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *