خانه » مهارت نوشتاری » انشا درمورد کمک به همسایه ها

انشا درمورد کمک به همسایه ها

انشا درباره کمک به همسایه ها – مهارت های نوشتاری نهم

انشاء کمک به همسایه ها

انشا درباره کمک به همسایه‌ها به صورت ادبی و توصیفی برای دانش آموزان آماده شده تا با نحوه نگارش و مهارت نوشتاری آشنا شوند با دانشچی همراه باشید.

موضوع انشا کمک به همسایه‌ها

یکی از بهترین و زیباترین کارها کمک به دیگران است. هیچ انسانی نیست که کمک کردن به دیگران را دوست نداشته باشد کمک کردن انواع مختلفی دارد مانند: کمک‌های مادی و کمک‌های غیرمادی، کمک‌های گفتاری و غیر گفتاری کمک‌های عملی و غیرعملی و… اگر ما بتوانیم کمک‌های خوب و درستی را برای دیگران انجام دهیم، آن‌ها نیز تلاش می‌کنند کمک‌های ما را جبران کنند و این کارها موجب رابطه و دوستی بین دو فرد می‌شود. یکی از بهترین کمک‌هایی که ما می‌توانیم انجام دهیم کمک به همسایه‌ها است.

همان‌گونه که شاعر می‌گوید:

بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند / چو عضوی بدرد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

پس در نتیجه کمک کردن به دیگران کاری خوب، درست و انسانی است که باعث رضایت خداوند و ثواب ما در این دنیا و آخرت می‌شود.
همچنین پیامبر گرامی اسلام نیز ما را به کمک کردن به همسایه‌ها نصیحت کرده و می‌گوید که هر کس شبی سیر بخوابد درحالی‌که همسایه‌اش گرسنه است مسلمان نیست امامان معصوم ما هم در زمان زندگی‌شان همواره به همسایه‌های خود کمک می‌کردند و در زمان سختی‌ها کمک‌حال آن‌ها بودند.
پس باید مانند این بزرگواران همیشه به فکر همسایه‌های خود باشیم و به آن‌ها در زمان سختی‌ها و مشکلات کمک کنیم تا خداوند نیز از ما راضی و خشنود باشد.

موضوعات پیشنهادی انشاهای دانش آموزی

منبع درس کده

ℹ️ اشتراک گذاری به دوستان خود:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *