خانه » مهارت نوشتاری » انشا در مورد هدف زندگی

انشا در مورد هدف زندگی

انشا درباره هدف زندگی

انشا در مورد هدف زندگی

انشا با موضوع هدف زندگی به صورت ادبی و توصیفی برای دانش آموزان آماده شده تا با نحوه نگارش و مهارت نوشتاری آشنا شوند با دانشچی همراه باشید.

موضوع انشا هدف زندگی

ما انسان ها برای هدف خاصی آفریده شده ایم. زندگی بدون هدف بی معناست چون لحظات عمر انسان بسیار ارزشمند است و این لحظات ناب را نباید تنها با خوردن و خوابیدن و بی هدفی سپری کرد. هدف آفرینش انسان این بوده که با زندگی خوب در این دنیا بتواند در زندگی جاودانه اش در آخرت موفق شود.

آری انسان اگر در گذراندن عمر کوتاه دنیایش بی هدف باشد در آخرین لحظات عمرش پشیمان خواهد شد چراکه این فرصت عمر تنها یک بار در اختیار او قرار داده می شود. بعضی از انسان های بی بند و بار فقط فکر خوش گذرانی و خورد و خوراک خود هستند بدون اینکه علم آموزی کنند و کار نیک انجام دهند.

کسی که برای زندگییش هدف داشته باشد هیچ گاه وقت خود را به کارهای بیهوده تلف نمی کند و با آزار و اذیت بدخواهان، دست از تلاش برنمی دارد زیرا می داند که رسیدن به هدفش مهم تر است. البته هدف زندگی انسان باید خوب و سازنده باشد نه مخرب؛ گاهی برخی انسان ها اهداف پوچ و گذرا دارند که حتی با رسیدن به آن هم پیشرفتی برایشان حاصل نمی شود.

مثلا گاهی یک انسان هدفش ثروتمند شدن است تا به فقرا کمک کند و برای رسیدن به این هدفش سخت کار می کند اما یک انسان دیگر هم هدفش ثروتمند شدن است اما طوریکه این ثروتش را صرف کارهای بیهوده و اسراف گری کند. پس هدف افراد مطابق نیت های آن هاست.

هدف زندگی هر انسانی هر چه قدر بزرگ تر و به خدا نزدیک تر باشد برای صاحبش سودمندی به بار می آورد و هرچه پست و گمراه کننده باشد نهایتش پشیمانی و حسرت است. بهترین زمان برای داشتن هدف بزرگ برای زندگی و پشتکار برای رسیدن به آن، دوران جوانی است. یادمان باشد هدف زندگیمان خوب و بزرگ باشد و برای رسیدن به آن پس از تلاشمان، به خدا توکل کنیم.

موضوعات پیشنهادی انشاهای دانش آموزی

انشا هدف زندگی _ اختصاصی _ دانشچی

ℹ️ اشتراک گذاری به دوستان خود:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *