خانه » مهارت نوشتاری » انشا در مورد نوجوانی و توصیف آن – سری دوم

انشا در مورد نوجوانی و توصیف آن – سری دوم

انشای زیبا درباره دوران نوجوانی

انشا در مورد نوجوانی

انشا با موضوع نوجوانی به صورت ادبی و توصیفی برای دانش آموزان آماده شده تا با نحوه نگارش و مهارت نوشتاری آشنا شوند با دانشچی همراه باشید.

انشا در مورد نوجوانی

خانم معلم سر کلاس درباره نوجوانی صحبت می‌کرد. هر کدام از بچه‌ها نظرات مختلفی داشتند. اکنون بر روی بام خانه نشسته و به این می‌اندیشم که به راستی نوجوانی چیست؟

من هنوز وارد نوجوانی نشده‌ام و فکر می‌کنم مسیر جالبی است. به این می‌اندیشم که مانند شکوفه‌ای زیبا که تبدیل به یک میوه شیرین می‌شود و مسیری را برای رسیدن به آن سپری می‌کند، من نیز بزرگ خواهم شد و به انسانی که می‌خواهم، تبدیل می‌شوم. نوجوانی آغاز بزرگ شدن و خارج شدن انسان از کودکی است. حال باید بازی‌های کودکانه را کنار گذاشت و هدف و مسیری را برای آینده انتخاب کرد.

قسمت جالب نوجوانی، تغییرات ظاهری مختلف هستند. صداها از حالت کودکانه خود درآمده و به سمت پختگی می‌روند. قد، رشد می‌کند و زمان رقابت با پدر و مادر بر سر این‌که چقدر مانده تا هم‌قد آن‌ها شوند، فرا می‌رسد. نوجوانی، این دوره پر از شکوه و زیبایی از راه می‌رسد تا واقعیت‌های بزرگسالی را با دفترچه راهنما به دخترها و پسرها بیاموزد.

ممکن است برخی تصور کنند که نوجوانی وحشتناک است و کودک ماندن خیلی بهتر است. با ورود به نوجوانی و آغاز بزگسالی مسئولیت‌های بیشتری به سراغ انسان می‌آید.

من فکر می‌کنم نوجوانی زیباست. می‌توانم مسیر زندگی خودم در آینده را مشخص کرده و برای رسیدن به آن تلاش کنم. به علاوه می‌توانم مسئولیت‌های بیشتری داشته باشم و به یک انسان قدرتمند تبدیل شوم.

انسان‌ها می‌توانند یک مسیر را برای خود هموار و آسان یا سخت و دشوار کنند. شما می‌توانید نوجوانی سخت یا آسانی داشته باشید و این بستگی به اعتقاد و باور خودتان دارد. با انتخاب یک هدف و دنبال کردن عقاید خود، می‌توانید آینده خود را بسازید. اگر تلاش کردن و مقاومت در سختی‌ها را یاد بگیرید، مانند یک سرو همیشه سبز و استوار خودهید بود.

با تلاش، نوجوانی شاد داشته باشید.

انشا اختصاصی _ نویسنده: حدیثه قاسمی 

موضوع انشا نوجوانی

نوجوانی زیباترین دوره زندگی انسان است. زمانی که استعدادهای انسان شکوفا می شود و خود را برای زندگی و هدف مهم تری آماده می کند. دوران نوجوانی همچون ایستادن بر نوک قله ای است که تنها با اندکی سهل انگاری می توان سقوط کرد!

دوران نوجوانی را نباید با بی هدفی سپری کرد چراکه موفقیت های بزرگ در آینده هر شخص ریشه در اهداف بزرگ او در دوره نوجوانی اش دارد. نوجوان همچون گلی تازه شکفته است که اگر از خود و افکارش مراقبت نکند به زودی ناامید و پژمرده می شود.

یک نوجوان باید از کمترین امکاناتش بیشترین استفاده و لذت را ببرد تا مبادا در افکار خویش دچار کمبود شود و شخصیتی متزلزل داشته باشد. دوران نوجوانی حساس ترین دوران نیازمندی به یک دوست خوب است. دوستی که پا به پا با انسان همراه باشد و برای رسیدن به اهداف والایش او را یاری کند و چه بسا نوجوانانی که با انتخاب دوست ناباب چنان ضربه ای به روحیه و شخصیتشان وارد می شود که گاهی جبران ناپذیر است.

تاج نوجوانی که بر سر انسان گذاشته می شود فَر و شکوهش بسیار بیشتر از همیشه می شود و گاهی ممکن است این فر و شکوه با غروری بیجا همراه شود به هر حال داس دروگر زمان این تاج را کم کم بر میدارد و پیری را جایگزین می کند.

در دوران نوجوانی علاوه بر استفاده بهینه و مفید از عمر و وقتمان باید زندگی مان را سرشار از مهر و محبت و شادی کنیم تا مبادا رنگ افسردگی بر چهره مان نقاشی کشد. دوران نوجوانی زیباترین و هیجان انگیز ترین دوران زندگی است. یادمان باشد بهترین استفاده ها را از آن کنیم.

شعر درباره نوجوانی

پیشنهادی: انشا درباره کودکی بخوانید

توصیف و انشا نوجوانی _ اختصاصی _  دانشچی

اشتراک گذاری:

2 دیدگاه

  1. خیلی ممنون. انشای زیبایی بود🙏

  2. خوب بود ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *