خانه » مهارت نوشتاری » انشا طنز درباره جوراب سوراخ

انشا طنز درباره جوراب سوراخ

انشای دانش آموزی درباره جوراب سوراخ

انشا طنز درباره جوراب سوراخ

انشا با موضوع جوراب سوراخ به صورت ادبی و توصیفی برای دانش آموزان آماده شده تا با نحوه نگارش و مهارت نوشتاری آشنا شوند. با دانشچی همراه باشید.

موضوع انشا جوراب سوراخ

در دنیای پوشاک، جوراب‌ها موجوداتی مظلوم و کم‌اهمیت هستند. آن‌ها در تاریکی چکمه‌ها و کفش‌ها پنهان می‌شوند و به ندرت مورد توجه قرار می‌گیرند. اما در میان این جوراب‌های بی‌صدا، نوعی خاص وجود دارد که داستانی طنزآمیز و پرماجرا را رقم می‌زنند: جوراب سوراخ!

جوراب سوراخ، موجودی دو چهره است. از یک سو، یار وفاداری است که در گرمای روز و سرمای شب، پاهایمان را همراهی می‌کند. اما از سوی دیگر، می‌تواند رفیق آبروبری باشد که سروکله‌اش در زمان نامناسب پیدا شود. مثلا به خانه‌ی عمه جان برای تحویل ظرفشان می روم و شرایط ایجاب می‌کند که کفشم را دربیاورم. اصرار از میزبان که: بفرمایید داخل، دم در بده!!! و جواب رد از من که: نه عمه جانم من مزاحمتان نمی‌شوم فقط آمده‌ام که کاسه ی آش را به شما تحویل بدم و برم. در داخل ذهنم دائم صدای زمزمه‌ای می‌شنوم که می‌گوید: عمه جان دلم می‌خواهد به داخل بیایم ولی راستش جورابم سوراخ است و انگشت شصت پایم مثل سیب زمینی سر از جوراب درآورده و من خجالت میکشم که کفش‌هایم را دربیاوریم!!!

من اصلا متوجه نمی‌شوم که چرا جوراب هایم سوراخ می شود و سوال مهم‌تر اینکه چرا جوراب سوراخ را نگه میدارم و از آن استفاده می‌کنم؟ اگر شما به فلسفه جوراب پاره پی بردید لطفا به من هم بگویید!

اما با وجود تمام این خرابکاری‌ها، نمی‌توان از وفاداری جوراب سوراخ چشم‌پوشی کرد. این موجودات صبور، در سخت‌ترین شرایط هم پا به پای ما می‌آیند و گرمای مطبوعی را به پاهایمان هدیه می‌کنند.

شاید وقت آن رسیده باشد که با این موجودات طناز و پرماجرا آشتی کنیم و به جای سرزنش، از آن‌ها به خاطر همراهی همیشگیشان تشکر کنیم. به هر حال، زندگی بدون جوراب سوراخ، کمی بی‌مزه و خسته‌کننده خواهد بود.

نکته: فراموش نکنید که جوراب‌های سوراخ، عمر مفیدی دارند. پس بهتر است بعد از مدتی استفاده، آن‌ها را با جوراب‌های نو جایگزین کنید تا از خجالت و دردسرهایشان در امان بمانید!

انشا طنز درباره زنگ تفریح

انشا اختصاصی _ نویسنده: الهام روشن

ℹ️ اشتراک گذاری به دوستان خود:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *