خانه » مهارت نوشتاری » انشا درباره خدا (خالق مهربان)

انشا درباره خدا (خالق مهربان)

انشا در مورد خدا – مهارت نوشتاری

انشا درباره خداتوصیف خالق مهربان
خداوند
خالق تمام موجودات است. یکی از صفات خدا، ” رزاق ” می باشد یعنی ” بسیار روزی دهنده “. خداوند روزیِ تمام مخلوقاتش را میدهد، چه مخلوق خطاکار باشد چه درستکار، و این از رحمانیت و فضل او سرچشمه می گیرد.

خداوند جهان را آفرید و انسان را هم همینطور. به انسان فرصت زندگی کردن داد تا در این جهان عظیم، با تلاش و تکاپوی خود، زیبا زندگی کند و برای جهان دیگرش که جاودان و همیشگی است، توشه هایی از معنویت و اخلاص جمع کند.

خدا تنها کسی است که بی هیچ منتی می بخشد و بی هیچ چشم داشتی، مهربانی می کند. او بی نیاز و یگانه است و برای کسانی که با عشق او را عبادت می کنند، جایگاهی والا در دنیا و آخرت قرار داده است.

خداوند بهترین دوست ما انسان هاست و همیشه خیر و صلاحمان را می خواهد. ما آفریده های خداوند، از آنجا که مخلوق او هستیم و او با عشق خویش ما را خلق کرده، عبادتش می کنیم و تنها از او یاری می خواهیم.

خداوند اگر ببیند بنده اش یک قدم به سوی او بر می دارد، خودش ده قدم را سمت او بر خواهد داشت. ما در کارهایمان به خدا توکل می کنیم و علاوه بر تلاشی که در کارهایمان میکنیم، نتیجه کار را به خدا می سپاریم چراکه می دانیم خداست که بهترین ها را رقم می زند و نتایج امور را به خیر و نیکی پیش می برد.

خداوند ” ارحم الراحمین” است یعنی مهربان ترین مهربان ها؛ حتی مهربانی او فراتر از مهربانی و محبت پدر و مادر است. انسان باید افتخار کند که خدایی دارد که همیشه پشتیبان اوست و هیچگاه دستش را رها نمی کند.
ما نباید به فرمان شیطان گوش کنیم و از فرمان خدا غافل شویم چراکه خداوند انسان را آفرید و دستور داد شیطان بر او سجده کند اما شیطان به خاطر غرورش این کار را نکرد و از درگاه خداوند رانده و از آن روز به بعد دشمن انسانها شد تا آن ها را غافل کند.

از خدا می خواهیم که عشق خود را در دل ما بنهد و از غفلت دورمان سازد.

موضوعات پیشنهادی انشاهای دانش آموزی

انشا توصیف خدا _ دانشچی

اشتراک گذاری:

3 دیدگاه

  1. شیدا پورمحمّّّدی ثانی

    عالیست…

  2. بسیار خوب است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.