خانه » معرفی سایت ها » سایت آزمون آغازین | ورود به سامانه ارزشیابی آغازین sa.medu.ir

سایت آزمون آغازین | ورود به سامانه ارزشیابی آغازین sa.medu.ir

سایت سامانه سنجش، ارزیابی و آزمون آغازین

سایت آزمون آغازین | sa.medu.ir

سامانه آزمون آغازین به آدرس اینترنتی sa.medu.ir به مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی تعلق دارد و با هدف بررسی وضعیت تحصیلی دانش آموزان دوره متوسطه راه‌اندازی شده است.

سایت آزمون آغازین سنجش و ارزشیابی دانش آموزان

شیوع بیماری کرونا در کشور بر روی حوزه‌های مختلفی مانند آموزش تاثیر گذاشت و همانطور که می‌دانید باعث شد کلاس‌های درسی دانش آموزان و دانشجویان به صورت غیر حضوری و آنلاین برگزار شود. اما با وجود تلا‌ش‌های معلمین در این دوره کیفیت آموزش آنلاین با آموزش حضوری قابل مقایسه نبود به همین منظور سایت آزمون آغازین برای سنجش کیفیت این آموزش‌ها و ارزشیابی دانش آموزان دوره متوسطه طراحی و اجرا شد.

بنابراین دانش آموزان دوره متوسطه شامل پایه هفتم، هشتم و نهم در متوسطه اول و پایه دهم، یازدهم و دوازدهم متوسطه دوم باید توسط این سامانه برای شرکت در آزمون‌های آنلاین اقدام کنند. لازم به ذکر است استفاده از امکانات این سایت برای رشته‌های تحصیلی مختلف دوره متوسطه مانند رشته تجربی، ریاضی، انسانی، فنی و کارو دانش تفاوتی ندارد. اما زمان برگزاری آزمون آغازین برای پایه‌ها و برخی از رشته‌ها متفاوت است.

دانش آموزان مشغول به تحصیل در دوره متوسطه با مراجعه به سامانه ارزشیابی آغازین می‌توانند در این آزمون‌ها شرکت و مهارتشان را ارزیابی کنند. در سوالات این آزمون‌ها مطالب پایه‌های قبلی نیز وجود دارد تا کیفیت آموزش در سال‌های قبل بررسی شود. این سامانه به ارزیابی و سنجش دانش آموزان در سطح کشور کمک بزرگی کرده است.

نحوه ورود به سایت

برای ورود به سایت آزمون آغازین باید آدرس اینترنتی sa.medu.ir را در موتور جستجو سرچ کنید. پس از وارد شدن به سایت برنامه آزمون‌های پایه‌های مختلف مشاهده می‌شود. در همین صفحه گزینه ورود به سامانه وجود دارد که باید بر روی آن کلیک کنید. در مرحله بعدی در کادرهای مشخص شده کد ملی، سریال ۶ رقمی شناسنامه و کد امنیتی را درج و وارد سامانه شوید. اگر شما در روز مشخص شده وارد پورتال شوید می‌توانید در آزمون آنلاین ارزشبابی شرکت کنید.

ورود به سامانه سایت آزمون آغازین جهت شرکت در آزمون

ورود به سامانه

وبسایت دانشچی در جهت معرفی و پیوند به سایت آزمون آغازین، به آدرس sa.medu.ir اقدام نموده است، این سامانه زیر مجموعه سامانه همگام بوده، هر مشکل و سوالی را از فقط سامانه مذکور پیگیر باشید.

ℹ️ اشتراک گذاری به دوستان خود:

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *