خانه » زیست شناسی » تحقیق درباره جانور کانگورو

تحقیق درباره جانور کانگورو

تحقیق درمورد حیوان پستاندار کانگورو

در مورد جانور کانگورو

کانگورو جانوری از راسته کیسه‌داران علف‌خوار از خانواده درازپایان (Macropodidae) است که در استرالیا و گینه نو زندگی می‌کند. کانگورو می‌تواند به کمک پاهایش پرش‌های بلندی انجام دهد.

کانگورو

طول این پرشها به سه متر هم می‌رسد. دم کانگوروها بلند و عضلانی است. نوع ماده دارای کیسه ایست که نوزاد کانکورو پس از به دنیا آمدن به داخل آن رفته و در آنجا از شیر مادر تغذیه می‌کند تا به رشد کافی رسیده و قادر به زندگی در بیرون کیسه شود. نوزاد کانگورو در هنگام تولد جثه‌ای بسیار کوچک دارد که قطر آن از دو سانتیمتر بیشتر نمی‌شود.

بزرگ‌ترین نوع کانگورو کانگوروی قرمز است. کانگوروی خاکستری نوع دیگریست که تقریباً به بزرگی کانگوروی قرمز می‌شود.

انواع کانگورو

  • کانگوروی قرمز
  • کانگوروی خاکستری شرقی
  • کانگوروی خاکستری غربی
  • کانگوروی بزشکل

کانگوروی قرمز (نام علمی: Macropus rufus) بزرگترین گونه از سرده کانگوروها می‌باشد. این گونه بزرگترین پستاندار کیسه‌دار منقرض نشده و نیز بزرگترین پستاندار بومی استرالیا است. کانگوروی قرمز به استثناء زمین‌های حاصلخیز جنوب استرالیا، سواحل شرقی و جنگل‌های بارانی شمالی در سرتاسر این کشور پراکنده است. این کانگوروی دارای گوش‌های نوک تیز و بلند است و پوزه آن صاف است.
کانگوروی قرمز همانند دیگر کانگوروها دارای سه رحم است و ادرار، مدفوع و لوله تناسلی آن نهایتاً از یک مسیر مشترک به بیرون راه پیدا می‌کنند.
طول دوران بارداری کانگوروی قرمز فقط ۲۸ روز است و جنین به صورت نارس زاده می‌شود و پس از آن جنین فاصله بین سوراخ تناسلی و کیسه را کشان کشان می‌پیماید و خود را در یک کیسه به یک پستان می‌چسباند و از آن مستمر می‌مکد تا به رشد برسد و نهایتاً پس از حدود ۱۹۰ روز از طریق کیسه زاده می‌شود.

کانگوروی خاکستری شرقی (نام علمی: Macropus giganteus) گونه‌ای کانگورو از سرده درازپاهای تیره درازپایان است که در تعداد میلیونی در مناطق شرقی و جنوبی استرالیا یافت می‌شود.

کانگوروی خاکستری شرقی از جمله کانگوروهای بزرگ‌جثه به شمار می‌رود و وزن نرها میان ۶۶–۲۰ کیلوگرم است. نرها از ماده‌ها بزرگ‌جثه‌تر و قوی تر هستند و وزن ماده‌ها به بیشینه ۳۲ کیلوگرم می‌رسد. رنگ پوست متفاوت است ولی اغلب خاکستری قهوه‌ای در روی بدن و خاکستری روشن در زیر است. دم کلفت و بلند آن‌ها در نزدیکی انتهای خود تاریک‌تر می‌شود.

کانگوروی خاکستری غربی (نام علمی: Macropus fuliginosus) نام یک گونه از سرده درازپاها است.

کانگوروی بزشکل (نام علمی: Macropus antilopinus) گونه‌ای والابی از تیره درازپایان، سردهٔ درازپاها است که در شمال استرالیا زندگی می‌کند. در سیاهه قرمز IUCN، این جانور در وضعیت کمترین نگرانی طبقه‌بندی شده است.

طول عمر

متوسط یک کانگوروی وحشی کمتر از ۱۰ سال است،  اگرچه برخی از کانگوروها که در طبیعت یافت شده‌اند که عمر آن‌ها نزدیک به ۲۰ سال بوده است. کانگوروهایی که در اسارت نگهداری می‌شوند، به طور کلی حدود ۲۳ سال عمر می کنند.

مشخصات کانگورو

نوع : پستانداران

طول عمر : ۱۰-۴ سال

رژیم غذایی: همه چیز خوار

اندازه : ۰٫۶-۱٫۵m

وزن: ۱۸-۹۵ کیلوگرم

پیشنهادی: تحقیق درباره زندگی روباه
ℹ️ اشتراک گذاری به دوستان خود:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *