خانه » معرفی سایت ها » سایت هدایت تحصیلی | ورود به سیستم سامانه هدایت تحصیلی ht.medu.ir

سایت هدایت تحصیلی | ورود به سیستم سامانه هدایت تحصیلی ht.medu.ir

ورود به سامانه سایت هدایت تحصیلی دانش آموزان ht.medu.ir

سایت هدایت تحصیلی دانش آموزان

مشاوره ویژه دانش آموزان پایه نهم

هدایت تحصیلی چیست؟

هدایت تحصیلی دانش آموران هدفی برنامه ریزی شده است که با ایجاد یک سامانه و ارایه خدمات مشاوره و راهنمایی به دانش آموز کمک می شود تا استعداد ها، توانایی ها، علایق و ویژگی های شخصیتی خویش، شاخه ها و رشته های تحصیلی، حرف و مشاغل مورد نیاز جامعه را شناخته و بر اساس آن اقدام به انتخاب بهترین شاخه، گروه و رشته تحصیلی مناسب با علایق نماید.

برای ورود به سیستم، سامانه هدایت تحصیلی دانش آموزان می توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید.

ورود به سامانه

برای ورود به صفحه اصلی پورتال هدایت تحصیلی ht medu ir میتوانید روی دکمه زیر کلیک کنید.

ورود به سامانه

توجه: در صورتی که موفق نشده اید به سامانه ورود کنید میتوانید ابتدا وارد سایت همگام شده و از طریق پنل داخلی روی دکمه هدایت تحصیلی کلیک کنید.

ورود به سایت همگام

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این پورتال و مشاوره، می توانید با شماره تلفن های همه ادارات و مراکز مشاوره آموزش و پرورش استانها و مناطق محل سکونت خود تماس بگیرید. در ضمن اخبار مربوطه در سایت ht.medu.ir قابل دسترس است.

زمان هدایت تحصیلی دانش آموران

هدایت تحصیلی به صورت فرآیندی از دوره ابتدایی با تشکیل پرونده مشاوره ای آغاز و با انجام مداخله های مشاوره ای و آموزشی تا پایان دوره دوم متوسطه، ادامه می یابد، لکن انتخاب شاخه، گروه و رشته تحصیلی در پایان پایه نهم صورت می پذیرد.

تبصره۱: نمونه برگ هدایت تحصیلی همزمان با اعلام نتایج امتحانات خردادو شهریور ماه ، برای همه دانش آموزان صادر و پس از تایید مسئول ثبت نمرات، مشاور و مدیر مدرسه تا نیمه تیر ماه همان سال برای قبولی های خرداد و همزمان با اعلام نتایج شهریور ماه برای قبولی های شهریور در اختیار دانش آموز قرار می گیرد.

تبصره۲: دانش آموزان در شاخه نظری به انتخاب رشته تحصیلی و در شاخه های فنی و حرفه ای و کار و دانش به گروه تحصیلی هدایت می شوند. تعیین رشته در شاخه های فنی و حرفه ای و کار و دانش بر اساس شیوه نامه ای خواهد بود که وزارت آموزش و پرورش تهیه و ابلاغ می کند.

ضرورت و نقش راهنمایی و مشاوره تحصیلی در شناسایی و رشد همه جانبه استعداد ها ، توانایی ها و رغبت های دانش آموزان، متناسب با نیاز حال و آینده ی کشور و آماده سازی آنان برای انتخاب آگاهانه رشته تحصیلی خود که همزمان با تعلیم و تربیت رسمی آغاز و تا پایان دوره دوم متوسطه استمرار دارد و در راستای مفاد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و برنامه درسی ملی جمهوری اسلامی ایران (آیین نامه هدایت تحصیلی دانش آموزان)

توجه: این پست در جهت پیوند و دسترسی سریع به سایت هدایت تحصیلی قرار داده شده است هر سوال یا مطالب در مورد این سامانه را فقط از طریق سایت مربوطه و مدرسه پیگیری کنید.

ℹ️ اشتراک گذاری به دوستان خود:

24 دیدگاه

 1. وارد پورتال همگام نمیشه لطفا برسد سایتتون رو درست کنید .همش خطا ۵۰۲ میده

 2. چرا وقتی یه فرد معدلش ۱۹/۴۰میشه باید انسانی رو ج بیاره با اینکه علاقه داره و نمرات مختص این رشته رو اورده چرا اخه

 3. میدونید چقد سخته سه سال به امید یه رشته درس بخونی بعد ج بیاری

 4. سلام من حداقل نمره برای رشته تجربی رو اوردم ولی چرا بهم ندادن

 5. چرا با معلدل ۱۹/۲۴ و نمره علوم ۱۹/۷۵نباید تجربی جزء الویت هام باشه؟؟؟؟

 6. الان انسانیمن ج هست نمیتونم برم؟

 7. این ديگه چه وضعشه سه سال درس نخونديم که حالا بریم کارو دانش یا فنی حرفه ای من کشاورزی و کجام بزارم الان؟ چرا انسانی بهم نمیدین

  • افسانه خانوم مشکل هممونه منم فنی و کاردانش آوردم اینا دارن مارو سرکارمون میزارن ک بچه هایی ک دارن توی نمونه دولتی یا تیزهوشان هستند بفرست تو انسانی و تجربی

 8. این چه وضعشه چرا با معدل بالا و نمره های بالا باید تجربی رو ب بیارم اونم بعد از این همه درس خوندن

 9. سلام ببخشید ی نفر ب این وضع پاسخگو نیست چرا باید هزار نفر آدم بخاطر تصمیم اشتباه ی نفر باید درس خواندن و بزارن کنار چرا آخه چرا روی ما این طرحتونو امتحان کردید لطفاً یکی ب این مشکل پاسخ بده

 10. دمت گرم حال کردم داش

 11. سلام من امتیازات شاخه فنی‌حرفه ایم بیشتر از کارودانشه ولی فنی رو اولیت ب اوردم و کارو دانش رو الف چرا اینجوریه آخه؟؟؟؟؟نمره های ریاضی و تجربیم هم بهتر از انسانیه ولی تجربی و ریاضی رو نیاوردم،انسانی هم اولویت الف آوردم.

 12. من انسانیم الف خورده نمی تونم برم این چه وضع هدایت تحصیلیه خداوکیلی خودتون قضاوت کنید من الان باید چه کار کنم

 13. این چه وضعیه من با معدل ۱۹ ریاضی نگاه کردم نمره قبولیش ۱۴ بود اونم اوردم علوم هم ۱۹ هسبولی از ریاضی معاف شدم و تجربی هم گزنیه ج اومده این چه وضعیه اخه سه سال درس بخون با طرح شما همش خراب شد

  • من معدل هشتم با هفتم ۲۰ بود الان نهم به نظرتون چی بردارم رشته نمیدونم به چی علاقه دارم اینا رو خوندم ترسیدم

 14. چرا من با معدل ۱۶هیچ رشته ای بجز کشاورزی نیاوردم حتی فنی حرفه ای این چه وضعشه اخه

 15. یکی به من جواب بده من الان باید چکار کنم همه رشته هامو هاشور زدن تو رشته کشاورزی برام زدن الف ب منظور ایناذچیه

 16. سلام من تراز رشته هام بالا دلخوا بالا هست ورشته های زمینه کشاورزی پایین تر اون را اوردم ولی بقیه بالاترند نیاوردم

 17. این همه به ما میگفتن که همه چی مهمه معدل باید بالا باشه ملاک هایی زیادی رو بررسی میکنن پس کووو چرا فقط عملکرد تحصیلی رو مدنظر قرار دادن پس بقیه چیزها چی یعنی حرف های خودشون هم قبول ندارن لطفا پیگیری کنید

 18. با معدل ۱۹ و ۷۰ تجربی ب اوردم عالیه اصن 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *