خانه » مهارت نوشتاری » انشا در مورد اگر من کبوتر بودم

انشا در مورد اگر من کبوتر بودم

انشا دانش آموزی درباره اگر من یک کبوتر بودم

انشا در مورد اگر من کبوتر بودم

انشا با موضوع اگر من یک کبوتر بودم به صورت ادبی و توصیفی برای دانش آموزان آماده شده تا با نحوه نگارش و مهارت نوشتاری آشنا شوند با دانشچی همراه باشید.

موضوع انشا اگر من کبوتر بودم

کبوتر بودن حتما حس و حال عجیبی دارد، فکر کنید بالی برای پرواز داشتید و می‌توانستید از زمین به سوی آسمان آبی پرواز کنید، اوج بگیرید و به هر کجا که می‌خواستید به آسانی پر بکشید. اگر من یک کبوتر بودم دوست داشتم به مناطق دور دست، دشت‌های زیبا، جنگل‌های سرسبز و حتی بر فراز دریاها و دریاچه‌ها پرواز کنم و از بالا به نظاره آن‌ها بپردازم.

هنگامی که از بالای دریا گذر می‌کردم به تلاطم دریا و حرکت ماهیان نگاه می‌کردم و به صدای امواج گوش جان می‌سپاردم و کمی ارتفاع پرواز خود را کم می‌کردم تا به آب نزدیک‌تر شوم. یا زمانی که هوا طوفانی است پرواز کنم و خود را به دست باد بسپارم تا من را به هرکجا که می‌خواهد ببرد و بتوانم حس لذت‌بخش رهایی را تجربه کنم.

اگر من یک کبوتر بودم پرواز در مناطق شهری را دوست نداشتم زیرا وجود ساختمان‌های بلند، باعث می‌شود گاهی به شیشه پنجره‌ها برخورد کنم یا از همه مهمتر با آلودگی هوا که در شهرها وجود دارد تا یک قدمی خود را هم نمیتوانم ببینم و بدتر از آن، نمی‌توانم به درستی نفس بکشم.

اگر من یک کبوتر بودم دوست داشتم به جمع کبوتران حرم امام رضا ع بپیوندم و در کنار آن‌ها و بر روی گنبد حرم ایشان بنشینم و از فضای معنوی آنجا لذت ببرم. یا برای زیارت همراه با دیگر کبوتران دور تا دور حرم پرواز می‌کردم و می‌چرخیدم. و زائرانی را که از نقاط دور و نزدیک به زیارت این امام رئوف آمده‌اند را تماشا می‌کردم. و هنگامی که آن‌ها با دلی شکسته مشغول به دعا و نیایش بودند در کنار سجاده‌ نمازشان می‌نشستم و زمزمه‌هایشان را با امام رضا ع گوش می‌دادم، تا همراهشان اشک بریزم و دعا کنم.

و بعد از این همه گشت و گذار، زمانی که در مسیر برای استراحت توقف می‌کردم، به دیگران از خاطرات سفرهایم و مکان‌های دیدنی که در راه دیدم می‌گفتم و شور و لذت رفتن به سفر را در ‌آن‌ها بیدار می‌کردم و تجربیات خود را در اختیار آن‌ها قرار می‌دادم.

پیشنهادی: انشای خواندنی در مورد اگر من …

انشا اختصاصی

ℹ️ اشتراک گذاری به دوستان خود:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *