خانه » مهارت نوشتاری » ۳ انشا درمورد بوی خاک پس از بارش باران + توصیف

۳ انشا درمورد بوی خاک پس از بارش باران + توصیف

انشا درباره ی بوی خاک پس از بارش باران

انشا درباره ی بوی خاک پس از بارش باران

انشای دانش آموزی – پایه هشتم 

دو انشای زیبا درمورد بوی خاک پس از بارش باران برای دانش آموزان عزیز قرار داده شده است.

توصیف زیبا بوی خاک پس از بارش باران 

خاک و باران، به تنهایی هیچ یک از این ها حسی را در من ایجاد نمیکند. اما وقتی قطره های درشت باران بروی دانه های ریز خاک می بارد، آن عطر خوش خاک که در اثر نمناک شدن به وجود می آید مرا در آرامشی بی پایان فرو می برد.

وقتی که دانه های نمناک خاک رادر لابه لای انگشتانم حس میکنم به یاد دوران بچگی ام می افتم که به همراه خانواده ام به کنار دریا می رفتم و با شن هايی که در اثر برخورد باآب دریا خیس ونمناک می شدند، قلعه هايی درست می کردم که پس از مدتی دریا مانند طوفانی برروی قلعه های شنی ام فرود می آمد وآن هارا تبدیل به ویرانه ای می کرد ومن با ناراحتی سعی میکردم دوباره قلعه ای درست کنم؛ از فکر به دوران کودکی ام بیرون می آیم بوی خاک را باتمام وجودم استشمام می کنم.

اممممم چه بوی خوشی…

من با این بو می توانم خدا را در نزدیکی ام حس کنم، می توانم از آفریده هايش به وجود خودش پی ببرم، می توانم با تمام وجود فریاد بزنم و بگويم خدایا دوستت دارم، خدایا شکر بابت نعمت های فراوانت و بگويم خدا مرا ار نعمت هايت دریغ نکن تا بتوانم معنای بهشت جاودان را دراين دنیای نژند درک کنم.

ارسالی: حدیث احمدزاده

موضوع انشا بوی خاک پس از بارش باران

ابر ها به آرامی تکان می‌خورند و دست در دست هم میدهند و خورشید را احاطه میکنند.

قطره های باران نم نم میبارد و گویی از آسمان مروارید هایی در حال سقوط است!

دیگر خاک به رنگ طلایی نیست ، رنگش را با قهوه ای عوض کرده است.

کم کم عطر بهشتی مانند ” خاک باران خورده ” بر میخیزد و دنیا را سراسر در آرامش فرو میبرد!

با بوییدن چنین عطری گویا، در ذهن سراسر رویا گونه ام ، از این دنیا فارغ و به سرزمینی فرا طبیعی سفر میکنم و در سرم زمزمه خاموش واژه ها می پیچد …

ساحلی از آرامش مرا در آغوش میکشد و با هر بار استشمام و پر کردن ریه ها از این بو و عطر لذت بخش ، من را به خلسه ای دل انگیز فرو میبرد.

میتوان گفت باران کلمه ی قشنگیست اما ؛ چیزی که به آن روح و جسم میدهد ، بوی آن است !

عطری خارق‌العاده‌ تر از هر عطر!

آری بوی خاک ، از نعمت های شگفت انگیز خداوندِ آرامش بخش دل ها است.

هر ثانیه و هر لحظه زندگی قابل ستایش است و باید قدر داشته ها را دانست.

قدر نعمت های عابد معبود.

قدر چیز های کوچک چون بویِ خاک باران خورده!

ارسالی : نرگس رادکانی پایه هشتم 

انشا در مورد بوی خاک پس از بارش باران

بوی خاک پس از باران

باران یعنی بوی کاهگل های خانه مادر بزرگ ، باران که می بارد بوی کاهگل به مشام می رسد و آدمی را مدهوش و افسونگر می کند این بوی خاک …

باران که میبارد همه خوشحال میشوند و من خوشحال تر. چون عاشق بوی باران هستم ، وقتی نم نم باران میبارد و بوی خاک در هوای لطیف بارانی پراکنده میشود چنان احساس ارامش میکنم که گویی دنیا مال من است. نفس های عمیق میکشم و زندگی را با تمام وجود حس میکنم. انگار تا قبل از باران مرده بودم ، الان زنده هستم و زندگی میکنم.

بوی خاک که به مشامم میرسد ، غرقِ خالق هستی میشوم و همچنان که نفس های عمیق و آرام بخش میکشم خدا را شکر میکنم بابت این بوی خاک ، این بوی ناب.

وقتی بوی خاک به مشمامم میرسد در خاطراتم به روستا سفر میکنم ، جایی که بوی خاک باران خورده با دیوارهای کاهگلی معنی پیدا میکند. ای کاش یک دهاتی بودم و حداقل سالی چند بار میتوانستم بوی خاک را با قلبم احساس کنم.

ای کاش میشد بوی خاک باران خورده را در شیشه های عطر محصور کرد چون بوی خاک از بهترین عطرهاست، عطری که یاداور خداست.

باران زیباست ، بوی خاک باران خورده زیباست ، بوی باران مرا می برد به دوران کودکی ، به آن زمان که خانه ها کاهگلی بود ، ان زمان که خدا در همین نزدیکی بود.

موضوعات پیشنهادی انشاهای دانش آموزی

——————-

*** دوستان عزیزی که انشای جدیدی با موضوع بوی خاک پس از بارش باران نوشته اند می توانید  از این قسمت برای ما ارسال کنند. در ضمن نوشته شما با نام خودتان در سایت ثبت می شود.

ℹ️ اشتراک گذاری به دوستان خود:

3 دیدگاه

  1. خیلی ساده است . یه کم احساسی تر باشه بهتره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *