خانه » آگهی رپورتاژ » اینترلوکین -۴ از موش صحرایی (Interleukin-4 from rat)چیست

اینترلوکین -۴ از موش صحرایی (Interleukin-4 from rat)چیست

اینترلوکین -4 از موش صحرایی (Interleukin-4 from rat)چیست

در این مقاله با ساختار اینترلوکین -۴ و تاثیر آن در زنان مبتلا به آسم دارای اضافه وزن آشنا می‌شود با ما همراه باشید.

اینترلوکین ۴ یکی از اینترلوکینهای مهم بدن است که از گلبولهای سفید ترشح می‌شود و در پاسخهای التهابی و ایمنی و همچنین در آلرژی و حساسیت ها نقش دارد. اینترلوکین چهار از سلولهای لنفوسیت تی، درشت‌خوار، ماست سل و سلول کشنده طبیعی ترشح می‌شود و بر سلولهای لنفوسیت مؤثر است. اصلی ترین کارکرد این سایتوکین تمایز و تولید سریعتر پادتن جی و پادتن ای میباشد.

میتوانید در سایت سیگما آلدریچ اطلاعات بیشتری را در مورد ماده اینترلوکین ۴ مشاهده نمایید.

اینترلوکین 4

اینترلوکین ۴، یک لنفوکین با تأثیرات عمیق بر رشد و تمایز سلولهای دارای توانایی ایمونولوژیک می باشد که رگ زایی ناشی از VEGF و bFGF را مهار می کند.
IL-4  انسان و موش دارای ۵۰% توالی اسید آمینه است و اقدامات بیولوژیکی آنها دارای شرایط خاصی میباشد.
این ماده یک لنفوکین است که تأثیرات عمیقی بر رشد و تمایز سلولهای دارای توانایی ایمونولوژیک دارد همچنین به عنوان فاکتور تحریک سلول B-1 (BSF-1) ، فاکتور رشد سلول T-2 (TCGF-2) و فاکتور رشد سلول ماست سل -۲۰۰ (MCGF-2) شناخته می شود.
IL-4 یک گلیکوپروتئین پیچیده است که توسط زیرمجموعه سلولهای T فعال شده آزاد می شود.

ساختار اینترلوکین ۴

IL-4 دارای یک چین کروی و فشرده (مشابه سایر سایتوکاین ها) است که توسط ۳ پیوند دی سولفید تثبیت شده است. نیمی از ساختار آن توسط یک آلفا-مارپیچ که پیچش سمت چپ آن غالب است تشکیل شده است. مارپیچ ها غیر موازی هستند و دارای ۲ اتصال بالادستی هستند که در یک صفحه بتای غیر موازی ۲ رشته ای قرار می گیرند.

تاثیر اینترلوکین ۴ در زنان مبتلا به آسم دارای اضافه وزن

در این بخش به بررسی آزمایشی در رابطه با اثر تمرینات هوازی منظم بر سطح سرمی اینترلوکین ۴ و ایمونوگلوبین E در زنان مبتلا به آسم و دارای اضافه وزن میپردازیم.

زمینه و هدف: اینترلوکین ۴ نقش کلیدی در پاتوژنز آسم دارد و افزایش سطح سرمی آن با شدت آسم و چاقی ارتباط دارد. اینترلوکین ۴ باعث ترشح IgE  توسط سلول­ های B  می‌گردد. مطالعات قبلی حاکی از اثر ضد التهابی تمرینات ورزشی بر ریه­های مبتلا به آسم می‌باشد. هدف مطالعه حاضر بررسی اثر۱۲ هفته تمرینات هوازی منظم بر سطح سرمی اینترلوکین ۴ و IgE  در زنان مبتلا به آسم دارای اضافه وزن  است.

مواد و روش ­ها:
 ۲۱ زن مبتلا به آسم دارای اضافه وزن انتخاب شدند و به دو گروه تجربی (۱۲ نفر) و کنترل(۹ نفر) تقسیم شدند. گروه تجربی در برنامه تمرینی هوازی، سه روز در هفته و هر جلسه ۶۰ دقیقه شرکت کردند. نمونه­های خونی ناشتا قبل و دو روز بعد از ۱۲ هفته دوره تمرینی جمع آوری شد، داده­ها از طریق نرم افزار SPSS  تحلیل شدند.
 
نتیجه گیری:
 مطالعه حاضر نشان داد که برنامه تمرینی هوازی مستقل از تغییرات چاقی منجر به کاهش سطح سرمی اینترلوکین ۴ زنان مبتلا به آسم دارای اضافه وزن می گردد.

ساختار اینترلوکین 4

ارتباط با دایا اکسیر مرکز فروش مواد شیمیایی در تهران

شما میتوانید جهت استعلام قیمت مواد شیمیایی و پیدا کردن کد مواد شیمیایی با کارشناسان شرکت دایا اکسیر تماس حاصل بفرمایید. همچنین این شرکت نمایندگی سیگما آلدریچ در ایران می‌باشد که از طریق فروشگاه اینترنتی مواد شیمیایی امکان خرید محصولات سیگما آلدریچ با قیمت های مناسب فراهم گردیده است.

شماره تماس فروش مواد شیمیایی:

شماره تماس ۲۲۳۲۷۰۴۳-۰۲۱

تلگرام، واتساپ و پیامک ۰۹۰۱۷۷۷۷۰۲۳

کارشناسان ما سریعا پاسخگو می‌باشند.

ℹ️ اشتراک گذاری به دوستان خود:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *