خانه » معرفی سایت ها » سامانه یارانه معیشتی | کمک حمایتی نقدی hemayat.mcls.gov.ir

سامانه یارانه معیشتی | کمک حمایتی نقدی hemayat.mcls.gov.ir

ورود به سیستم سامانه یارانه معیشتی نقدی – hemayat.mcls.gov.ir

سامانه معیشتی | اعتراض به بسته حمایتی hemayat.mcls.gov.ir
سایت سامانه یارانه معیشتی

با توجه به مصوبه شورای هماهنگی سران سه قوه، وجوه حاصل از افزایش نرخ بنزین به خانوارهای مشمول طرح بسته حمایتی، واریز خواهد شد. برای ثبت اعتراض و بررسی مجدد یارانه معیشتی بنزین می توانید روی دکمه زیر کلیک نمایید. لازم به ذکر است قبل از مراجعه حتماً این پست را کاملا مطالعه نمایید.

ورود به سامانه بسته حمایتی

اطلاعیه جدید یارانه

با توجه به تورم حاکم بر کشور، افزایش قیمت کالاهای اساسی و حذف ارز ترجیحی یا سوبسید برخی کالاها دولت سیزدهم تصمیم گرفته است که یارانه ۴۵ هزار و پانصد تومنی را تغییر دهد. به همین منظور مبلغ ۳۰۰ یا ۴۰۰ هزار تومان با توجه به دهک خانوار به حساب سرپرستان واریز می‌شود.

همچنین سازمان هدفمندی اعلام نمود که یارانه نقدی حذف خواهد شد و یارانه فقط به صورت کالابرگ الکترونیک پرداخت می‌گردد.

اگر به یارانه جدید اختصاص یافته و دهک ‌بندی خانوار خود اعتراض دارید و یا در دسته افرادی قرار دارید که یارانه به شما تعلق نگرفته است برای ثبت اعتراض و بررسی مجدد باید به سامانه حمایت وزارت کار مراجعه کنید. برای ورود به این سامانه بر روی دکمه زیر کلیک نمایید.

پس از ورود به سامانه مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها باید شماره ملی سرپرست خانوار را به صورت یک عدد ۱۰ رقمی و بدون خط تیره و فاصله وارد کنید.

در کادر بعدی لازم است شماره حسابی که یارانه خانوار به آن واریز می‌شده است را وارد کنید. توجه داشته باشید که فقط باید شماره حساب وارد شود و امکان ورود با شماره کارت وجود ندارد. این اعداد را بدون فاصله، نقطه و خط تیره درج نمایید.

اگر خانوار شما یک نفره یا چند نفره است انتخاب نمایید.

در مرحله بعدی شماره ملی یکی دیگر اعضای خانوار را بدون خط تیره و فاصله وارد نمایید.

پس از وارد نمودن تصویر امنیتی بر روی گزینه ورود کلیک و وارد سامانه شوید.

دهک یارانه چگونه است

در یارانه جدید از دهک ۱ تا ۳ به هر نفر ۴۰۰ هزار و از دهک ۴ تا ۹ به هر نفر ۳۰۰ هزار تومن تعلق می‌گیرد. توجه داشته باشید که این مبالغ به صورت کوپن (کالابرگ الکترونیک) پرداخت می‌شود.

شماره تماس یارانه معیشتی

برای اطلاع از وضعیت دهک خانوار و یارانه نقدی پرداختی با تماس با شماره ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ و وارد کردن کدملی سرپرست خانوار و شماره تلفن همراه از وضعیت یارانه معیشتی مطلع شوید.

نحوه اعتراض به عدم دریافت بسته حمایتی (دوره قبلی)

ابتدا با شماره گیری کد #۶۳۶۹* از طریق گوشی همراه خود با وارد کردن کد ملی سرپرست خانوار اعتراض خود را ثبت کرده (سیم کارت باید به نام سرپرست خانوار باشد) و منتظر پیامک کد رهگیری می‌شوید (این پروسه دریافت پیامک تا چند روز زمان بر است ) بعد از دریافت کد رهگیری از طریق سامانه hemayat.mcls.gov.ir ثبت درخواست بررسی مجدد بسته حمایتی را انجام می دهید، تا بعد از سی روز نتیجه نهایی از طریق پیامک به شما اعلام می‌شود.

 

– این پست در جهت پیوند سریع تر و معرفی سایت اعتراض یارانه حمایتی منتشر شده است، هرگونه سوال و مشکل را فقط از سامانه اصلی پیگیر باشید.

ℹ️ اشتراک گذاری به دوستان خود:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *