خانه » بررسی و معرفی » آشنایی با شرایط ویزای استارتاپ هلند ۲۰۲۴

آشنایی با شرایط ویزای استارتاپ هلند ۲۰۲۴

در مورد ویزای استارتاپ هلند ۲۰۲۴ بیشتر بدانید!

شرایط ویزای استارتاپ هلند 2024

اگر قصد اخذ ویزای استارتاپ هلند را دارید، در این پست با انواع، شرایط و مدارک دریافت ویزای استارتاپ هلند آشنا شوید، با ما همراه باشید.

ویزای استارتاپ هلند یکی از روش‌های مهاجرتی و اخذ اقامت این کشور اروپایی است. شاید برای بسیاری از افراد این سؤال پیش‌آمده که مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ چگونه است. در ابتدا باید ببینیم منظور از استارتاپ چیست. طرح ایده‌ یا ایده‌های خلاقانه در دنیای کسب‌وکار که بتواند منجر به سودآوری اقتصادی شود، استارتاپ نام دارد. نکته مهم اینکه این ایده باید کاملاً منحصربه‌فرد بوده و برای اولین‌بار مطرح شود.

اگر فرد صاحب ایده نو بتواند با ارائه یک بیزینس پلن جامع و روشن، کارایی و موفقیت ایده خود را اثبات کند می‌تواند با طی‌کردن موفقیت‌آمیز مراحل بعدی، ویزای استارتاپ کشور هدف را دریافت کند. در حوزه کسب‌وکار انواع دیگر ویزا وجود دارند که هرکدام برای اهداف خاصی استفاده می‌شوند. این ویزاها عبارت‌اند از ویزای کارآفرینی و ویزای بیزینس.

انواع ویزای کسب ‌و کار

دنیای تجارت چالش‌ها، پیچیدگی‌ها، شکست‌ها و موفقیت‌های خاص خود را دارد. فقط کسانی می‌توانند در این راه پرپیچ‌وخم موفق باشند که تنها اندیشه آنان پول نباشد. افراد ریسک‌پذیر، خلاق و باروحیه قوی می‌توانند در دنیای تجارت دوام آورند. همان‌طور که تجارت چالش‌های زیادی دارد مملو از فرصت‌های ایده‌آل نیز هست. یکی از این فرصت‌ها انواع ویزای کسب‌وکار است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

۱. ویزای استارتاپ

همان‌طور که گفتیم منظور از استارتاپ، طرح یک ایده جدید و منحصربه‌فرد برای کسب‌وکار است که بتواند به سود تجاری خوبی دست یابد. بسیاری از کشورهای جهان با اقتصاد پایدار به افراد خلاق از سرتاسر دنیا فرصت می‌دهند تا بتوانند ایده‌های خلاقانه خود را جامه عمل بپوشانند.

مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ یکی از فرصت‌های بی‌نظیر برای آغاز کسب‌وکار در کشور دیگر است. به‌عنوان نمونه ویزای استارتاپ هلند شرایطی را برای متقاضیان فراهم کرده تا با طرح ایده جدید خود و اثبات کارآمدی آن از مزایای فعالیت اقتصادی و زندگی در هلند بهره‌مند شوند.

برای آگاهی از شرایط ویزای استارتاپ تنها مؤسساتی که در این زمینه تجربه و اطلاعات کامل دارند می‌توانند راهنمای مطمئن شما باشند. به همین دلیل مشاوره با برترین مؤسسات ویزای استارتاپ همانند اپلای ۴ اولین گام به سوی موفقیت استارتاپی است.

۲. ویزای کارآفرینی

بعد از ویزای استارتاپ و قبل از شروع بحث ویزای استارتاپ هلند بهتر است با ویزای کارآفرینی هم آشنا شوید. کارآفرینانی که تلاش می‌کنند کسب‌وکار خود را در سطح بین‌الملل گسترش دهند می‌توانند با اخذ ویزای کارآفرینی به این هدف خود دست یابند.

در حقیقت کارآفرینان با اخذ ویزای کارآفرینی، فرصت‌هایی جدید برای برقراری ارتباط با دیگر افراد حوزه تجاری خود به دست آورده و شروع به شبکه‌سازی می‌کنند. به‌عبارت‌دیگر ویزای کارآفرینی مخصوص افرادی است که صاحب یک تجارت گسترده هستند و با سرمایه‌گذاری در کشورها یا مناطق دیگر تلاش می‌کنند کسب‌وکار خود را توسعه دهند.

۳. ویزای بیزینس

همان‌طور که تا اینجا مشخص شده است استارتاپ و ویزای استارتاپ تنها به ایده‌های جدید و خلاقانه‌ای که قابلیت رشد و سودآوری داشته باشند تعلق می‌گیرد. به‌عنوان‌مثال برای دریافت ویزای استارتاپ هلند متقاضی باید با طرح یک ایده جدید بیزینس پلن خود را ارائه دهد.

این در حالی است که ویزای بیزینس برای افرادی است که تصمیم دارند با کشور مقصد مراودات تجاری برقرار کنند. همچنین افرادی که قصد دارند در کنفرانس‌ها و سمینارهای تجاری حوزه کسب‌وکار خود شرکت کنند باید برای ویزای بیزینس یا ویزای تجاری درخواست دهند.

ویزای استارتاپ هلند

ویزای استارتاپ هلند

در حال حاضر کشورهایی که دارای قدرت و ثبات اقتصادی بالایی هستند برای رشد و شکوفایی بیشتر کشور خود فرصتی به نام  ویزای استارتاپ در اختیار صاحبان ایده‌های خلاقانه قرار می‌دهند. البته مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ تنها به طرح یک ایده محدود نمی‌شود. صاحب ایده خلاقانه، باید بتواند سودآوری و عملی‌بودن ایده خود را اثبات کرده و حمایت یکی از سازمان‌های تسهیلگر را جلب کند.

علاوه بر این ایده جدید باید برای اقتصاد کشور مقصد نیز سودآوری بالایی داشته باشد. کشورهای انگلیس، آمریکا، کانادا، هلند، آلمان، کره جنوبی و ژاپن برخی از مهم‌ترین کشورهایی هستند که می‌توان با اخذ ویزای استارتاپ در این کشورها مشغول به کار شد. دریافت ویزای استارتاپ هلند نیز یکی از موارد مهمی است که شرایط، چالش‌ها و مزایای خاص خود را دارد.

برای مهاجرت از طریق استارتاپ به هلند متقاضی به سرمایه‌گذاری زیادی نیاز ندارد و داشتن یک طرح خلاقانه و اثبات عملی‌بودن آن برای شروع خوب است. طرحی که سودآور بوده و برای اقتصاد هلند نیز سود قابل‌قبولی داشته باشد. برای آگاهی از تمام شرایط، قوانین و هزینه‌های اخذ ویزای استارتاپ مؤسسه اپلای ۴ متشکل از بهترین مشاوران حقوقی و تجارت، یاریگر شما در این مسیر هستند.

شرایط اخذ ویزای استارتاپ هلند

همان‌طور که گفته شد داشتن یک ایده خلاقانه و منحصربه‌فرد اولین شرط اقدام برای مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ است. در ادامه شرایط اخذ ویزای استارتاپ هلند آمده است:

 • مشاوران تجاری باتجربه: مشاوران تجاری باتجربه، با هزینه‌ای ناچیز به متقاضی کمک می‌کنند ایده‌های خود را گسترش دهند. همچنین این افراد به شما کمک می‌کنند طرح خود را به صورتی کارآمد و قابل‌قبول ارائه دهید.
 • ایده خلاقانه و جدید: مهم‌ترین عاملی که می‌تواند درصد بالایی از موفقیت در اخذ ویزای استارتاپ را رقم بزند ارائه یک ایده خلاقانه و منحصربه‌فرد است. متقاضی مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ باید ازطریق یک طرح تجاری کامل و روشن ایده خود را ارائه دهد.
 • شرط سن: برای اخذ ویزای استارتاپ هلند هیچ‌گونه محدودیت سنی وجود ندارد و افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند برای دریافت ویزای استارتاپ اقدام کنند.
 • تمکن مالی: متقاضی دریافت ویزای استارتاپ هلند باید برای تأمین نیازهای زندگی خود و اعضای خانواده از تمکن مالی کافی برخوردار باشد. همچنین باید سرمایه کافی برای راه‌اندازی ایده استارتاپی خود را داشته باشد.
 • سطح زبان و مدرک تحصیلی: برای مهاجرت از طریق استارتاپ به هلند، ارائه مدرک رسمی زبان ضروری نیست؛ ولی فرد باید به زبان انگلیسی یا هلندی آشنایی داشته باشد. همچنین مدرک تحصیلی خاصی برای این نوع ویزا مدنظر نیست.

مزایای اخذ ویزای استارتاپ هلند

افرادی که بتوانند با طرح ایده‌ای جدید، یک استارتاپ موفق در هلند را آغاز کنند از مزایای زیادی برخوردار خواهند شد. برخی از این مزایا عبارت‌اند از:

 • اخذ اقامت و اقدام هم‌زمان برای خانواده
 • تحصیل رایگان فرزندان
 • اجازه کار برای همسر
 • مناسب‌بودن هزینه ثبت شرکت (۵۰ هزار یورو)
 • کوتاه‌بودن فرایند اخذ ویزای استارتاپ هلند (۳-۱ ماه)
 • آشنایی ۹۰ درصد از مردم هلند به زبان انگلیسی
 • داشتن مشاور تجاری در تمام مراحل راه‌اندازی کسب‌وکار

مشاوران تجاری یا تسهیلگران

مشاوران تجاری یا تسهیلگران

در فرایند اخذ ویزای استارتاپ هلند یافتن تسهیلگر یا مشاور تجاری اهمیت زیادی دارد. مشاوران تجاری یا تسهیلگران با دریافت مبلغی کم با کارآفرینان خارجی همکاری می‌کنند و به آن‎ها کمک می‌کنند تا استارتاپ خود را در هلند راه‌اندازی کنند. مشاوره و پشتیبانی تسهیلگر زمینه‌های مختلف را شامل می‌شود.

این زمینه‌ها عبارت‌اند از: بازاریابی، مدیریت عملیاتی بیزینس و جستجوی سرمایه‌گذار برای راه‌اندازی استارتاپ. تسهیلگر یا مشاور تجاری باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 • برخورداری از تمکن مالی خوب
 • سابقه خوب در مشاوره‌دادن به متقاضیان استارتاپ
 • نام مشاور تجاری باید در اتاق بازرگانی هلند ثبت شده باشد.
 • تاحدامکان عدم نسبت خانوادگی بین مشاور و متقاضی استارتاپ
 • داشتن شرایط لازم برای سهولت دریافت ویزای استارتاپ از RVO هلند

مدارک لازم برای اخذ ویزای استارتاپ هلند

یکی دیگر از مهم‌ترین مراحل اخذ ویزای استارتاپ هلند، آماده‌سازی تمام مدارک لازم و ارائه بی‌کم‌وکاست آن‌ها است. مدارک لازم برای مهاجرت از طریق استارتاپ به هلند عبارت‌اند از:

 • پاسپورت معتبر با حداقل اعتبار لازم
 • مدارک شناسایی و هویتی با ترجمه رسمی
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی بیمه سلامت
 • ارائه گواهی عدم سوءپیشینه
 • گواهی اثبات تمکن مالی
 • ارائه مدرک زبان آیلتس (در صورت وجود)
 • مدارک تحصیلی و شغلی مرتبط با طرح استارتاپ

مشاوران مؤسسه اپلای ۴ تمام اطلاعات و راهنمایی‌های لازم برای مدارک موردنیاز را در اختیار شما قرار خواهند داد. در صورت نقص مدارک، تیم حقوقی و مشاوره‌ای اپلای ۴ شما را مطلع کرده و در جهت آماده‌سازی مدارک لازم شما را راهنمایی می‌کنند.

جمع‌بندی

مهاجرت از طریق استارتاپ یکی از بهترین و سریع‌ترین روش‌های مهاجرتی است. یک نمونه از ویزای استارتاپ، دریافت ویزای استارتاپ هلند است که با اثبات خلاقانه بودن و سودآوری ایده خود، می‌توانید از مزایای ویزای استارتاپ کشور هلند بهره‌مند شوید. یکی از شرایط اخذ ویزای استارتاپی هلند یافتن مشاور تجاری است که مزایای زیادی نیز دارد.

مشاور تجاری یا تسهیلگر در تمام مراحل راه‌اندازی کسب‌وکار، راهنما و حامی متقاضی است. مؤسسه اپلای ۴ با دانش و تجربه حقوقی بالا در زمینه دریافت ویزای استارتاپ هلند، ویزای استارتاپ کانادا و ویزای استارتاپ سایر کشورها مرجعی تخصصی اخذ ویزای استارتاپ کشورهای مختلف است.

ℹ️ اشتراک گذاری به دوستان خود:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *