خانه » آگهی رپورتاژ » مشاوره تحصیلی دبیرستان و دانشگاه با ندای مشاور

مشاوره تحصیلی دبیرستان و دانشگاه با ندای مشاور

مشاوره تحصیلی ندای مشاور

مشاوره تحصیلی ندای مشاور

برای راهنمایی و مشاوره تحصیلی از ابتدایی تا دکتری، دبیرستان و دانشگاه ها ( تیزهوشان، نمونه دولتی، سراسری، دانشگاه آزاد، علمی کاربردی و پیام نور ) حتما این پست را مطالعه کنید.

مشاوره تحصیلی چیست؟

امروزه نقش مشاوره تحصیلی بسیار فراتر از حد کنکور سراسری شده است و بسیاری از جنبه های تحصیل را پوشش می دهد. برای مثال مشاوره تحصیلی می تواند در مورد آینده شغلی و آینده تحصیلی رشته های مختلف تحصیلی، ادامه تحصیل در خارج از کشور، آزمون های زبان خارجه، روش های برنامه ریزی درسی، روش های افزایش تمرکزو دوری از حواس پرتی، روانکاوی تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان و بسیاری از موارد دیگر باشد.

از مفید ترین اقداماتی که در زمینه هدایت و مشاوره دانش آموزان و دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی می توان از آن نام برد مشاوره تحصیلی تلفنی مداوم و دوره ای است.از مهمترین مزایای مشاوره تحصیلی تلفنی می توانیم به صرفه جویی در زمان و هزینه رفت و آمد اشاره کنیم که مسئله بسیاری از افرادی را که به صورت حضوری امکان دریافت پاسخ به سوالات خود را ندارند را بر طرف کرده است.

به طوری که افراد در تمامی مقاطع تحصیلی این امکان را خواهند داشت تا از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس گرفته و در هر کجای کشور با مشاوران تحصیلی حرفه ای و با تجربه مرکز مشاوره تحصیلی ندای مشاور مشورت کنند و در زمینه های تحصیلی اقدام به تصمیم گیری نمایند.

خدمات مرکز مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ندای مشاور یک مرکز مشاوره تحصیلی در کشور می باشد که بصورت تلفنی خدمات مشاوره تحصیلی ارائه می نماید. آدرس وب سایت ندای مشاور www.moshaverin.org می باشد . مرکز مشاوره ندای مشاور ارائه دهنده خدمات مشاوره تحصیلی گوناگون برای تمامی مقاطع و دانشگاه ها می باشد. بسیاری از داوطلبان برای ورود به دانشگاه و یا انتخاب رشته و یا حتی انتخاب رشته تحصیلی بدون کنکور دچار مشکل می باشند که مرکز مشاوره ندای مشاور این مشکل را به طور کلی برای این عزیزان حل می نماید.

مشاوران مرکز با ارائه مشاوره ، دانش آموزان و داوطلبان را در جهت شناخت خود و نیاز های خود و همچنین رفع درگیری های ذهنی مربوط به مسائل درسی یاری می نمایند و با ارائه مشاوره تحصیلی موجب جلوگیری از افت تحصیلی دانش آموزان، رفع ضعف های درسی و مشکلات یادگیری، ایجاد علاقه و رغبت در دانش آموزان به ادامه تحصیل و همچنین کشف استعداد نهفته در دانش آموزان میشوند که بدون شک در آینده آنها تاثیر بسزایی خواهد داشت.

مشاوره ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی هرساله با برگزاری آزمون ورودی دانش آموزان مستعد و باهوش را برای ادامه تحصیل در این مدارس جذب می نمایند. تحصیل در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی در پایه متوسطه اول و متوسطه دوم امکانپذیر می باشد و هرساله آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی برای پایه ششم به هفتم و پایه نهم به دهم برگزار می گردد . پس در نظر داشته باشید که امکان تحصیل در مدارس تیزهوشان برای پایه ابتدایی مقدور نمی باشد. زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی را نیمه اول اسفند ماه میتوان تخمین زد. داوطلبان باتوجه به اطلاعیه زمان ثبت نام که از طریق سامانه استعدادهای درخشان منتشر خواهد شد میتوانند برای ثبت نام آزمون سنجش هوش ششم به هفتم به سایت hoosh.medu.ir و برای ثبت نام در آزمون مدارس استعدادهای درخشان پایه نهم به دهم به سامانه azmoon.medu.ir مراجعه نمایند.

مشاوره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های کشور

پذیرش براساس سوابق تحصیلی در چند سال اخیر موجب تسهیل در ورودی داوطلبان به دانشگاه های کشور شده است. از جمله دانشگاه هایی که بصورت بدون کنکور پذیرش دارند به دانشگاه های آزاد ، دانشگاه پیام نور و دانشگاه علمی کاربردی میتوان اشاره نمود. تقریبا میتوان گفت بیش از ۹۰% از رشته های موجود در زیرگروه های آموزشی پنج گانه ( گروه فنی و مهندسی ، گروه علوم انسانی ، گروه علوم تجربی ، گروه زبان و هنر ) بصورت بدون کنکور در این دانشگاه ها پذیرش دارند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته  انجام می گیرد. دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی پیوسته بصورت بدون کنکور پذیرش دارد و ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در مقاطع کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته صورت می گیرد.

در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی ، معدل مهمترین ملاک برای قبولی داوطلبان می باشد. بدین صورت که داوطلبانی که معدل بالایی داشته باشند شانس بالایی برای قبولی دارند. همچنین در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های کشور داوطلبان میتوانند بدون در نظر گرفتن مدک پایه خود در رشته مورد علاقه خود ثبت نام کنند و در واقع هیچ محدودیتی برای تغییر رشته ندارند.

مشاوره انتخاب رشته کنکور

مرحله انتخاب رشته یکی از مهم ترین انتخاب های دوران زندگی هر داوطلب محسوب می شود . انتخاب رشته تحصیلی یک تصمیم بزرگ در مورد مسیری است که در آینده می خواهید آن را دنبال کنید و قرار است سالها در آن فعالیت کنید. علاقه و اشتیاق شما مهم ترین گزینه در این انتخاب بزرگ است. اتفاقی که همیشه برای بیشتر داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری رخ می دهد عدم رضایت از رتبه و انتظار بیشتر از نتایج است.

از آنجا که وقت بسیار کمی را برای انتخاب رشته دارند و سردرگم می شوند نیاز به مشاوران تحصیلی برای دریافت مشاوره انتخاب رشته کنکور بیش از پیش حس می شود. شما داوطلبان عزیز میتوانید برای دریافت مشاوره انتخاب رشته صحیح و موفق با بهترین کارشناسان انتخاب رشته کنکور در مرکز مشاوره تحصیلی ندای مشاور در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *