خانه » آگهی رپورتاژ » شرایط تحصیل در کانادا و مراحل گرفتن ویزای تحصیلی این کشور + نکات مهم

شرایط تحصیل در کانادا و مراحل گرفتن ویزای تحصیلی این کشور + نکات مهم

نکات مهم در زمینه مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

شرایط تحصیل در کانادا و مراحل گرفتن ویزای تحصیلی این کشور

کانادا در شمال ایالات متحده آمریکا قرار گرفته است و شمار زیادی از مهاجران ایرانی در آن زندگی می‌کنند. شرایطی مانند ثبات اقتصادی بالا، امکانات رفاهی و قرار داشتن بهترین دانشگاه‌های جهان در این کشور باعث شده تا بسیاری از دانشجویان ایرانی به این کشور مهاجرت کنند.

دانشگاه‌های کانادا؛ بهشت دانشجویان نخبه ایرانی

تحصیل در دانشگاه‌های کانادا قوانین و شرایط خاص خود را دارد که باید همه آن‌ها را در نظر بگیرید. برای اینکه بتوانید در کانادا اقامت داشته باشید، باید مراحل مربوط به صدور ویزای تحصیلی را پشت سر بگذارید. دراین مطلب تمامی موارد مربوط به تحصیل در کانادا را ذکر خواهیم کرد تا با آگاهی کامل برای این موضوع اقدام کنید.

مزایای تحصیل در کانادا برای دانشجویان ایرانی

اگر هر ساله بخش زیادی از دانشجویان در سراسر جهان برای ادامه تحصیل به کانادا می‌روند، این موضوع به دلیل کیفیت بالای تحصیل و زندگی در این کشور است. کانادا یکی از امن‌ترین کشورهای جهان است و از همین روز بهترین مکان برای تحصیل و کار است. دانشگاه‌هایی که در کانادا قرار دارند، جزو معتبرترین دانشگاه‌های جهان هستند و بهترین امکانات آموزشی در آن‌ها قرار داده شده است. مدارک دانشگاه‌های کانادا در تمام جهان معتبر هستند و شرایط شغلی خوبی به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

مزایای تحصیل در کانادا برای دانشجویان ایرانی

خوشبختانه در کانادا امکان اشتغال مستقیم بعد از تحصیل وجود دارد و شما در زمینه تخصصی خود مشغول به کار خواهید شد. درآمد مشاغل مختلف در کانادا بسیار مناسب است و شما با کمک آن زندگی باکیفیتی برای خود خواهید ساخت.دولت کانادا بهترین قوانین مهاجرت را تدوین کرده است تا مهاجرین بتوانند در این کشور زندگی خوبی را تجربه کنند. در واقع دانشجوی ایرانی می‌تواند در این کشور از حقوق مختلفی مانند بیمه درمانی، امکانات جانبی و بیمه عمر برخوردار شود. بخش زیادی از جمعیت کانادا را مهاجرین تشکیل می‌دهند که به همین علت چند فرهنگی بودن در این کشور دیده می‌شود.

همین فرهنگ خاص باعث شده تا مهاجرین در این کشور احساس غریبی نکنند و زندگی خود را با بالاترین کیفیت ممکن جلو ببرند. از آنجا که دولت کانادا اهمیت زیادی به دانشجویان بین‌المللی می‌دهد، برای رفاه حال آن‌ها امکان همراهی خانواده‌ها را نیز فراهم کرده است. در واقع دانشجو می‌تواند با استفاده از ویزای همراه اعضای خانواده خود را در کنار خود داشته باشد و به ادامه تحصیل در کانادا بپردازد.

شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

اگر می‌خواهید که در یکی از دانشگاه‌های کانادا مشغول به تحصیل شوید، حتما باید تمامی مراحل مربوط به دریافت ویزای تحصیلی کانادا را با موفقیت پشت سر بگذارید. برای اینکار شما باید در مرحله اول ثبت‌نام خود را به صورت اینترنتی یا کاغذی از طریق اداره مهاجرت کانادا انجام دهید. خوشبختانه برای گرفتن ویزای تحصیلی نیازی به مصاحبه ندارد و با آماده کردن مدارک خود می‌توانید ویزا را دریافت کنید. برای گرفتن ویزا اول از همه باید نامه پذیرش خود از دانشگاه کانادایی را ارائه کنید. همچنین آخرین مدرک تحصیلی خود را باید به صورت ترجمه شده آماده کنید و به مسئولین ذیربط برسانید.

به غیر از مدرک تحصیلی، ریزنمرات شما نیز باید به صورت رسمی ترجمه شوند و در اختیار سفارت قرار گیرد. نکته بعدی که باید به آن دقت کنید، تمکن مالی درخواست‌کننده ویزا است. به طور کلی کسی که شرایط مالی مناسبی برای اقامت در کانادا را ندارد، شامل دریافت ویزا نخواهد شد. برای اطلاع از تمکن مالی، شما باید گواهی مربوطه را که مربوط به چهار ماه اخیر است ارائه دهید. سفارت کانادا با بررسی کامل این مدارک تمکن یا عدم تمکن مالی شما را تشخیص می دهد و در مورد شما تصمیم‌گیری خواهد کرد. شما در هنگام گرفتن ویزا باید اصل و کپی پاسپورت را ارائه کنید.

همچنین شناسنامه نیز باید در اولین فرصت ترجمه شود و در کنار سایر مدارک قرار بگیرد. اگر می‌خواهید برای دریافت ویزای تحصیلی درخواست بدهید، حتما باید فیش واریز شهریه را هم به عنوان یک مدرک معتبر ارائه کنید. اگر تمامی مدارک لازم را در زمان مناسب آماده کنید، ویزای تحصیلی شما صادر شده و می‌توانید به کشور زیبای کانادا مهاجرت کنید.

شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا چگونه است؟

هزینه‌ های تحصیل در کانادا شامل مواردی مختلفی همچون شهریه دانشگاه، هزینه خوابگاه و هزینه غذا می‌شود. هر کدام از این موارد در نوع خود حائز اهمیت هستند و باید برای رفع این نیازها برنامه‌ریزی لازم انجام شود. میزان شهریه دانشگاه‌های کانادا با توجه به مقطع تحصیلی و نوع رشته تعیین خواهد شد. مسلما تحصیل در شهرهای بزرگ کانادا مانند ونکوور و تورنتو هزینه بیشتری دارد و برای اسکان خود در این شهر‌ها باید هزینه بالاتری بپردازید. مبالغ شهریه نیز بین دانشگاه‌های مختلف تفاوت دارد و شما با بررسی دقیق این مورد می‌توانید بهترین انتخاب ممکن را برای خود داشته باشید.

هزینه شهریه برای دانشجویان دوره کارشناسی از ۱۸۰۰ دلار کانادا آغاز می‌شود و تا ۲۰ هزار دلار هم ادامه خواهد داشت. دانشگاه‌ها با توجه به شرایط خود هزینه‌ای بین این دو عدد را از دانشجویان خود دریافت می‌‌‌کنند. همچنین دانشجویان دوره کارشناسی ارشد برای تحصیل خود شهریه‌ای بین ۲۵۰۰ تا ۱۸ هزار دلار کانادا را می‌پردازند. هزینه تحصیل در مقطع دکتری نیز تقریبا مشابه با دوره کارشناسی ارشد است و با توجه به نوع رشته و دانشگاه تعیین خواهد شد. تمامی این شهریه‌ها به ازای هر سال بیان شد و دانشجو باید شرایط لازم برای پرداخت این هزینه‌ها را فراهم کند. به غیر از موارد گفته شده، یک دانشجوی بین‌المللی در کشور کانادا حدود ۱۰۰۰ دلار در ماه هزینه زندگی دارد که باید برای تهیه آن برنامه‌ریزی لازم را انجام دهد.

اسمارت اپلای؛ همراه شما در گرفتن پذیرش دانشگاه‌های کانادا

ادامه تحصیل در کشور کانادا همواره یکی از اهداف بزرگ دانشجویان نخبه ایرانی بوده است. برخی از برترین دانشگاه‌های جهان با بیشترین امکانات تحصیلی در کشور کانادا قرار دارند که این مورد بر اساس رنکینگ جهانی قابل اثبات است. همچنین شرایط زندگی در کانادا به دلیل شرایط شغلی مناسب و امنیت بالا بسیار مطلوب است. همه این مزایا در کنار هم سبب شده تا کانادا به عنوان یک مقصد محبوب برای دانشجویان ایرانی انتخاب شود. البته گرفتن پذیرش دانشگاه‌های کانادا مراحل خاص خود را دارد و همچنین باید تمامی مدارک لازم را جمع‌آوری کنید.

با توجه به دشواری‌های اخذ پذیرش تحصیلی کانادا، موسسه مهاجرتی اسمارت اپلای برای کمک کردن به متقاضیان وارد عمل شده است. این موسسه تخصص بالایی در زمینه اخذ اپلای دانشگاه‌های کانادا و دریافت ویزای تحصیلی کانادا دارد و مهاجرت‌های موفقیت‌آمیز زیادی را به ثبت رسانده است. چنانچه دوست دارید هر چه سریع‌تر ویزای تحصیلی خود را بگیرید، حتما با مشاوران اسمارت اپلای تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را از آن‌ها دریافت کنید.

ℹ️ اشتراک گذاری به دوستان خود:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *