خانه » دانستنی ها » ۱۰ راز طلایی برای افزایش درآمد

۱۰ راز طلایی برای افزایش درآمد

بهترین روش افزایش درآمد

10 راز طلایی برای افزایش درآمد
زمانی که یک فروشگاه حضوری یا اینترنتی راه اندازی می‌کنید، اگر کار خود را درست انجام دهید بعد از مدتی به کسب درآمد می‌رسید؛ با این حال بسیاری از فروشگاه‌ها مدت طولانی درجا می‌زنند و درآمد آن‌ها افزایش پیدا نمی‌کند.

اگر شما نیز احساس می‌کنید درآمد شما ثابت مانده است و به دنبال آموزش کسب درآمد بیشتر هستید، جای درستی آمده‌اید. در این مطلب، ۱۰ نکته طلایی و حیاتی را برای افزایش درآمد به شما گفته‌ایم که با رعایت آن‌ها می‌توانید تغییر را در کسب و کار خود حس کنید. پس اگر مشتاق آشنایی با این نکات طلایی برای افزایش درآمد هستید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

۱- یک برنامه مشخص برای کسب و کار خود داشته باشید

طبق گزارش مجموعه Real Business، کسب و کارهای کوچک و متوسطی که یک برنامه کسب و کار یا بیزینس پلن را برای خود مشخص می‌کنند، ۲۵ درصد احتمال بیشتری دارد تا حاشیه سود خود را به‌مرورزمان افزایش دهند.

یک برنامه کسب و کار یا بیزینس پلن خوب به شما کمک خواهد کرد تا تجزیه و تحلیل بهتری درباره فروش، منابع انسانی و امور مالی کسب و کار خود داشته باشید. همین مسئله به افزایش درآمد کمک شایانی خواهد کرد.

۲- محصولات و مشتریان خود را کامل بشناسید

دو سوال مهم درباره افزایش درآمد در کسب و کار وجود دارد که باید آن را از خودتان بپرسید:

  • آیا بیشترین بهره را از محصولات و خدمات خود می‌برید؟
  • آیا می‌توانید محصولاتی که دارید را دوباره به مشتریان خود بفروشید؟

اگر پاسخ این دو سوال را با جزئیات پیدا کنید، می‌توانید فرصت‌های موجود برای بهبود فروش و افزایش سودآوری را در فروشگاه خود به طور کامل مشخص کنید.

۳- یک استراتژی برای رشد کسب و کار داشته باشید

برخی از افراد به صورت ذاتی، هوش اقتصادی بالایی دارند و در توسعه تجارت و افزایش فروش بهتر از دیگران عمل می‌کنند. اگر همکارانی در کسب و کار خود دارید، ببینید کدام یک از همکاران شما هوش اقتصادی بهتری دارد و از او برای شبکه سازی و افزایش فروش محصولات کمک بگیرید. از طرفی کسب و کارهای در حال رشد دیگر را نیز شناسایی کنید و با آن‌ها نیز همکاری داشته باشید. اگر فکر می‌کنید نمی‌توانید خودتان یک استراتژی برای رشد کسب و کار ایجاد کنید، آموزش‌های زیادی برای شما وجود دارند. همچنین می‌توانید از کارشناسان دیگری برای استراتژی رشد کسب و کار مشورت بگیرید.

استراتژی برای رشد کسب و کار

۴- برون سپاری کنید

همان‌طور که در مورد قبلی به آن اشاره کردیم، یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش درآمد، کمک گرفتن از افراد متخصص دیگر است. برای این کار می‌توانید متخصصان دیگر را شناسایی کنید و با برون سپاری بخش‌هایی از کسب و کار خود به افراد متخصص جدید، ‌کسب و کار خود را رشد دهید.

برای کارهای تخصصی در زمینه رشد کسب و کار افراد متخصصی را از بیرون استخدام کنید و با آن‌ها به صورت پاره‌وقت، پروژه‌ای یا مشاوره‌ای همکاری کنید. در واقع بسیاری از نقش‌های ارشد مثل مدیر‌های مالی یا مدیرهای بازاریابی شرکت‌های بزرگ‌تر خودشان نیز به صورت پاره وقت کار می‌کنند و می‌توانید با همکاری با آن‌ها، به رشد درآمد و افزایش فروش خود کمک کنید.

۵- مشتری‌های کنونی را حفظ کنید

آیا خدمات یا محصولات دیگری برای مشتریان فعلی خود دارید؟ یکی از راه‌های افزایش درآمد و افزایش فروش این است که خدمات یا محصولات جدیدی را اضافه کنید و آن‌ها را به مشتریان وفادار خود پیشنهاد دهید. آن‌ها نیز در صورت کاربردی بودن محصول یا خدمت جدید شما، آن را تهیه می‌کنند و از آن استفاده خواهند کرد. به این صورت فروش و درآمد شما افزایش پیدا خواهد کرد.

۶- تیم مناسب را جذب کنید

اگر همکارانی را به کسب و کار خود اضافه کرده‌اید، مطمئن شوید تیم مناسبی جمع کرده‌اید که به سودآوری مجموعه شما کمک می‌کنند. اگر تیمی که برای کسب و کار خود جمع می‌کنید با دقت انتخاب نشده باشند، نه تنها سودی برای شما ایجاد نخواهند کرد، بلکه ممکن است ضررهای پنهانی به کسب و کار شما نیز وارد کنند.

۷- بیشترین استفاده را از توانایی‌های کارکنان خود ببرید

فراموش نکنید کارکنانی که هم اکنون با شما روی کسب و کارتان کار می‌کنند، سرمایه‌های پنهان شما هستند که می‌توانند سهم قابل توجهی در افزایش درآمد شما داشته باشند. کارآفرینی و قدرت مدیریت خود را بالا ببرید تا کارمندان شما ایده‌های ذهنی خود را با شما به اشتراک بگذارند و حتی خارج از چارچوب‌های شما نیز فکر کنند. این هم‌فکری که می‌توانید از همکاران خود بگیرید، می‌تواند یکی از بهترین سلاح‌های مخفی شما برای افزایش فروش و سودآوری باشد.

استفاده از توانایی‌های کارکنان

۸- هزینه‌های خود را کم کنید

شرکت‌ها و افراد متخصص زیادی وجود دارند که برای کاهش هزینه‌های کسب و کار می‌توانند با شما همکاری کنند. بسیاری از این متخصص‌ها دستمزد خود را از هزینه‌های پس انداز شده بعد از کاهش هزینه‌های شما می‌گیرند و عملا هزینه خاصی روی دست شما نمی‌گذارند. با این حال خودتان نیز می‌توانید این کار را انجام دهید. در این کار شما باید همه هزینه‌های کسب و کار را مورد بررسی خود قرار دهید، از هزینه‌های آب و برق گرفته تا هزینه‌های مربوط به حمل و نقل و بیمه، همگی با بررسی و نظارت می‌توانند کاهش پیدا کنند.

۹- چیزهای اضافه را دور بریزید

منظور ما از چیزهای اضافه در کسب و کار، زباله و موارد این چنینی نیست. در واقع چیزهای اضافه می‌توانند به اشکال مختلفی وجود داشته باشند: زمان غیر مولد، منابع تکراری، هزینه‌های بیش از حد، فرایندهای تکراری و غیر مولد و… همگی از اضافات کسب و کار شما هستند که باید حذف شوند. یک نگاه دقیق به تمام فرایندها و بخش‌های کسب و کار شما می‌تواند موارد اضافه‌ زیادی را در مدیریت و هزینه‌های کسب و کار شما مشخص کند که حذف آن‌ها، هزینه‌ها را به حد قابل توجهی بهینه می‌کند.

۱۰- روی سرمایه در گردش خود تمرکز کنید

یکی از کلیدی‌ترین نکات برای افزایش درآمد این است که بخشی از سود حاصل از فروش محصول یا خدمات خود را در کار نگه دارید و از آن برای رشد و پیشرفت کسب و کار خود استفاده کنید. از طرفی با وجود سرمایه در گردش بالا می‌توانید با پول خود بازی کنید و سودهای جانبی را در کسب و کار خود به دست آورید. به طور کلی وجود سرمایه در گردش می‌تواند سود زیادی را از مسیرهای مختلفی برای کسب و کار شما ایجاد کند.

سرمایه در گردش

کلام آخر

در این مقاله ۱۰ راز طلایی برای افزایش درآمد را به شما گفتیم. همان‌طور که در متن خواندیم، بسیاری از نکاتی که مطرح شده‌اند را همین حالا می‌توانید در کسب و کار خود اجرایی کنید و نتیجه آن را به‌مرورزمان ببینید. دقت کنید با رعایت نکات و برنامه‌ریزی برای افزایش درآمد، نباید انتظار داشته باشید که خیلی سریع همه چیز تغییر کند؛ بلکه این تغییرات به شکل آهسته، ریشه‌ای و به‌مرورزمان روی کسب و کار شما تاثیر می‌گذارند. امیدواریم از خواندن این مقاله نهایت استفاده را برده باشید.

ℹ️ اشتراک گذاری به دوستان خود:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *