خانه » دانستنی ها » چگونگی انتخاب بهترین کلاس خصوصی زبان انگلیسی

چگونگی انتخاب بهترین کلاس خصوصی زبان انگلیسی

معرفی بهترین کلاس خصوصی زبان انگلیسی برای تقویت مهارت های شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن

چگونگی انتخاب بهترین کلاس خصوصی زبان انگلیسی برای تقویت مهارت های شنیداری،گفتاری ، خواندن و نوشتن

همیشه در هنگام مواجه با شروع یادگیری یک مهارت سوالاتی در ذهن ما شکل می‌گیرد. این سوالات ممکن است ما را به کلمه ی نتوانستن ترغیب کند. در این میان ، راهکار های مؤثر در توسعه مهارت مورد نظر بیشتر به چشم می‌آید.

زبان انگلیسی یکی از مهارت هایی است که تنها دارای ۴ زیر مجموع است و هر کدام از آنها نیازمند یک سری از حواس های پنج گانه ما می باشد.

این موضوع برای افرادی که تصمیم دارند به صورت منفرد در یک کلاس فعال باشند مورد استثنا قرار نمی‌گیرد و فرد باید بتواند استعداد خود را در یادگیری این ۴ مهارت به حداکثر برساند.

مجموعه تخصصی کوییک تصمیم گرفته است برای اینکه زبان آموز بداند ، چگونگی انتخاب بهترین کلاس خصوصی زبان انگلیسی برای تقویت مهارت های شنیداری،گفتاری ، خواندن و نوشتن ، در فرایند یادگیری زبان انگلیسی مهم است ، در این مقاله بررسی کند.

مهارت های زبان انگلیسی

وقتی می گوییم شخصی به زبان انگلیسی به صورت روان صحبت می کند، معمولاً منظور این است که او در هر چهار مهارت گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن، سطح بالایی دارد. اما، همانطور که هر معلمی می‌داند، زبان‌آموزان اغلب در مهارت‌های خاص دارای نقاط قوت یا ضعف هستند و در برخی موارد می‌توانند به سطوح بالایی، به عنوان مثال، خواندن دست یابند، در حالی که قادر به صحبت کردن یا گوش دادن در سطح قابل توجه ای نیستند.

به طوری که فردی بدون توانایی خوب در هر چهار مهارت، فرصت های باز شده در تحصیل و زندگی حرفه ای را تا حد زیادی کاهش می دهد. توانایی استفاده از زبان انگلیسی در زمینه‌های مختلف شامل مهارت‌های زبانی متعدد است و بنابراین آزمایش این چهار مهارت باعث افزایش دقت آزمون می‌شود.

ما نمی‌توانیم توانایی در یک مهارت (مثلاً صحبت کردن) را از عملکرد در مهارت دیگر (مثلاً گوش دادن)، یا از آزمون های دانش زبان، جدا فرض کنیم. باید بدانیم که هر کدام می‌تواند به عنوان مکمل دیگری در نظر گرفته شود.

بنابراین اگر می‌خواهیم توانایی زبان ارتباطی را به‌طور دقیق ارزیابی کنیم، باید کارهایی را در نظر بگیریم که طیف وسیعی از مهارت‌های مرتبط با زبان ارتباطی را برمی‌انگیزد.

راه های تقویت مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی

اگر انگلیسی زبان اول شما نیست، ممکن است دریابید که باید در آزمون مهارت زبان انگلیسی مانند آیلتس یا تافل به عنوان بخشی از درخواست خود برای تحصیل در خارج از کشور شرکت کنید.

برای موفقیت، باید تلاش مداوم زیادی برای یادگیری یک زبان جدید انجام دهید، اما راه‌حل‌های سریعی وجود دارد که می‌تواند در کوتاه‌مدت به افزایش عملکرد آزمون شما کمک کند.

فیلم

تماشای سریال در سایت های مرجع ممکن است دقیقاً مهارت‌های مناظره یا گفتگو رسمی شما را بهبود نبخشد، اما به شما کمک می‌کند زبان را بهتر درک کنید، به اشکال محاوره‌ای و محاوره‌ای انگلیسی عادت کنید .همچنین، می‌توانید کلماتی را انتخاب کنید که بسیار غیررسمی به نظر می‌رسند و می‌توانید علمی‌تر آنها را جستجو کنید. البته، مجموعه‌ای از مستندها نیز وجود دارد که می‌توانید به صورت آنلاین نیز پیدا کنید. قرار گرفتن در معرض یک زبان در طول یک فیلم ممکن است به شما کمک کند تا واقعاً به انگلیسی فکر کنید و به آن مشتاق شوید.

اخبار انگلیسی

سعی کنید طیف وسیعی از روزنامه های انگلیسی زبان، از جمله صفحات گسترده و همچنین مجلات و تبلیغات را مورد مطالعه قرار دهید . این طیف از منابع خبری علاوه بر اینکه به شما کمک می کند تا در جریان امور جاری باشید، دایره لغات شما را نیز گسترش می دهد. مزیت دیگر این است که با نحوه املای کلمات و زمینه های استفاده از آنها نیز راحت تر خواهید بود.

تهیه واژگان مفید

چه در یک نوت بوک یا در رایانه خود، شروع به تهیه لیستی از کلمات و عبارات مفید کنید. هر بار که کلمه ای را می‌شنوید یا می‌بینید که با آن آشنایی ندارید، آن را یادداشت کنید. فقط روی خود کلمه تمرکز نکنید، بلکه مترادف ها و عباراتی را که در آن استفاده شده است جستجو کنید. پس از همه، ممکن است معنی کلماتی مانند «هیجان انگیز» را بفهمید، اما آیا می دانید چگونه از آنها به طور دقیق استفاده کنید؟

پس درک اینکه بدانید از یک کلمه درکجا و درچه شرایطی استفاده کنید ، بسیار مهم است.

مکالمه به زبان انگلیسی

همانطور که وظایف گوش دادن و خواندن ممکن است مفید باشد، شما همچنین باید از زبان انگلیسی به صورت تعاملی استفاده کنید و مهارت های گفتاری خود را تمرین کنید. اگر خوش شانس باشید، با چند زبان مادری دوست خواهید بود که می توانند به شما کمک کنند، اما اگر نه، سعی کنید با فرد دیگری که در حال مطالعه زبان انگلیسی است ملاقات کنید. گزینه دیگر این است که با خودتان در آینه صحبت کنید یا صدای خودتان را ضبط کنید. گوش دادن به صدای خود ممکن است در ابتدا کمی ناخوشایند باشد، اما می‌توانید اشتباهاتی را بشنوید که قبلاً از آن‌ها آگاه نبوده‌اید.

در حین همیشه یادتان باشد نکات منفی مکالمه خود را به یاد داشته باشید و سعی کنید در دفعات بعدی آن را اصلاح کنید.

تمرین

بیایید با زبان انگلیسی روبرو شویم، حتی اگر انگلیسی شما در حال حاضر کاملاً خوب است، از خود راضی نباشید و عوامل استرس زا مانند فشار زمان در امتحان را دست کم نگیرید. شما هنوز باید تمرین کنید، مهم نیست چقدر زمان تا روز بزرگ امتحان خود باقی مانده است. سعی کنید یک کلمه جدید در روز را بیان کنید، و سپس سعی کنید تا آنجا که ممکن است از آن استفاده کنید. اگر این کار را انجام می دهید، وقت خود را بر روی کلمات بسیار خاصی که در واقع هرگز استفاده نمی کنید تلف نکنید. در عوض، روی مکالمه انگلیسی تمرکز کنید که احتمالاً در امتحان مرتبط است.

لذت یادگیری

اگر مطالعه زبان انگلیسی برای شما فقط یک فرصت به نظر می رسد، خسته کننده به نظر می رسد در نتیجه شما به خوبی عمل نمی کنید. به همین دلیل مهم است که با انگیزه بمانید و از تجربه یادگیری یک زبان جدید لذت ببرید. راه هایی برای افزودن سرگرمی به مطالعات خود بیابید، مانند بازی با کلمات با دوستان که مهارت های تفکر انتقادی شما را تقویت می کند.

راه های تقویت مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی

چرا کلاس خصوصی ؟

اگر بخواهیم یک راه سریع برای رسیدن به هدف مورد نظر خود در حیطه یادگیری زبان انگلیسی انتخاب کنیم ، در اولین نگاه باید نوع کلاس را مد نظر قرار دهیم.

امروزه کلاس های مختلفی با متد های مدرن ارائه می‌شوند ؛ کلاس های گروهی و خصوصی به صورت آنلاین و حضوری در حال برگذاری است اما واقعا کدام یک از این کلاس ها مناسب زبان آموز است ؟

همانطور که می‌دانید ابتدا شرایط و روحیات زبان آموز مورد توجه قرار می‌گیرد . به عنوان مثال زمان برای فردی مهم ترین موضوع در یادگیری است پس او ترجیح می دهد به صورت آنلاین یادگیری داشته باشد تا از پیمودن مسیر های نزدیک و طولانی فارغ شود.

در اغلب موارد کلاس های خصوصی برای دانش آموزان در تمام سطوح مهارت مفید است. چه مبتدی باشید که از صفر شروع کنید، چه یک زبان آموز پیشرفته که نیاز به مرور دارد، کلاس های خصوصی به شما انعطاف پذیری و اطمینان را می دهد که اهداف خاص شما برآورده خواهد شد. مزیت مهم کلاس خصوصی چه به صورت آنلاین چه به صورت گروهی این است که از آنجایی که آموزش فقط بر اهداف سطح و زبان شما متمرکز است، سریعتر از یک محیط گروهی پیشرفت خواهید کرد  و تمام تمرکز استاد به یادگیری و تمرینات شما خواهد بود.

سایت شما نیوز در همین راستا نوشته:

برخلاف کلاس‌های گروهی که هدفی مشترک دارند، کلاس‌های خصوصی زبان انگلیسی برای پرداختن به موضوعاتی که برای شما دشوارتر هستند و یا اینکه برای حوزه کاری یا تحصیلی شما مفید هستند، بهترین انتخاب محسوب می شوند.

مزیت دیگر انعطاف‌پذیری دوره‌های خصوصی است. کلاس‌های خصوصی زبان انگلیسی به شما این امکان را می‌دهند که با سرعت خود و بدون هیچ فشاری یاد بگیرید. این بدان معناست که علاوه بر اینکه انتخاب زمان و مکان کلاس با شماست، روند پیشرفت و سرعت آموزش نیز با سرعت یادگیری شما هماهنگ است.

در همین حال استاد می‌تواند زبان آموز را به صورت دقیق تری مورد بررسی قرار دهد و نقاط ضعف او را پیدا کند. هر فرد روش منحصر به فرد برای یادگیری دارد ؛ در کلاس های خصوصی این شرایط فراهم می‌شود که استاد بتواند سلیقه یادگیری زبان آموز را مد نظر قرار دهد.

استادانی که برای تدریس خصوصی از سوی موسسه آموزشی انتخاب می شوند در بیشتر موارد با تجربه تر هستند و از آنجایی که به طور منظم با زبان آموز ملاقات دارد رابطه ی منحصر به فردی ایجاد می‌شود که می‌تواند خصوصیات شخصیتی را مورد بررسی قرار دهد.

ℹ️ اشتراک گذاری به دوستان خود:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *