خانه » رپورتاژ » هنرستان فنی و حرفه‌ای غیردولتی پسرانه ره پویان صنعت

هنرستان فنی و حرفه‌ای غیردولتی پسرانه ره پویان صنعت

معرفی هنرستان ره پویان صنعت

هنرستان ره پویان صنعت

هنرستان فنی و حرفه‌ای غیردولتی پسرانه ره پویان صنعت

هنرستان فنی یکی از محیط‌های آموزشی است که در آن افراد علاوه بر یادگیری مباحث به صورت تئوری، در کارگاه‌ها به صورت عملی نیز مهارت یاد می‌گیرند. به احتمال زیاد دانش‌آموزانی را دیده‌اید که کارهای فنی بسیاری بلد هستند و می‌توانند به راحتی خودرویی را تعمیر یا خطای رخ داده در لپ تاپتان را برطرف کنند، حساب‌های یک ماهه شرکتتان را بررسی نمایند، نقشه‌های پیچیده ساختمانی را بخوانند و متوجه شوند و غیره. انجام این مهارت‌ها از دانش آموزی که به محیط دانشگاه وارد نشده است، باعث حیرت شما می‌شود.

با خود فکر می‌کنید، چگونه ممکن است یک دانش آموز ۱۶-۱۷ ساله بتواند این مهارت‌ها را بلد باشد؟ یک دانش آموز، چه مهارت‌های دیگری ممکن است بلد باشد؟ تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا پاسخ این سوالات و سوالات نظیر آن را دریافت کنید.

تفاوت دبیرستان و هنرستان فنی حرفه‌ای

 • این مدارس مراکز آموزشی هستند که تدریس به دو صورت عملی و تئوری انجام می‌شود؛ یعنی علاوه بر تدریس کامل کتاب پایه دهم و یازدهم و دوازدهم، تمام مطالب موردنیاز به صورت عملی نیز آموزش داده می‌شود. در حالی که در دبیرستان‌ها تنها دانش‌آموزان را برای کنکور و امتحانات پایان ترم آماده می‌کنند و هیچ آموزش عملی و کارگاهی برای آن‌ها برگزار نمی‌شود.
 • دوره تحصیلی در این مدارس برخلاف دبیرستان که ۴ ساله است، در مدت ۳ سال انجام می‌گیرد.
 • تنوع رشته در این مدارس بیشتر از دبیرستان‌ها است که تنها ۳ رشته اصلی (ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی) را شامل می‌شوند.
 • دروس و امتحانات نهایی این مدارس نسبت به دبیرستان‌ها کمتر و راحت‌تر است.
 • تنوع برنامه‌های آموزشی در این مدارس باعث افزایش روحیه در دانش‌آموزان می‌شود و از دل‌زدگی و خستگی جلوگیری می‌کند.

تفاوت دانش‌آموزان هنرستانی با دبیرستانی

هنرستان ره پویان صنعت

در این قسمت به بررسی تفاوت دانش‌آموزان هنرستان فنی حرفه‌ای و دبیرستان می‌پردازیم:

 • دانش‌آموزانی که در این مدرسه درس می‌خوانند قدرت تصمیم‌گیری و خود باوری بهتری نسبت به دانش‌آموزان دبیرستانی دارند.
 • به دلیل فراگیری مهارت‌های عملی، دانش‌آموزان این مدارس اعتماد به نفس بالایی دارند.
 • آینده‌ درخشانی در پیش روی دانش‌آموزان این مدارس است، زیرا مهارت‌ها را به صورت عملی نیز فراگرفته‌اند. شرط استخدام و پذیرش در بسیاری از مشاغل داشتن سابقه کار عملی مرتبط است.
 • اکثر دانش‌آموزان این مدارس در نهایت خالق کسب و کار و تولید کننده می‌شوند. از این رو به اقتصاد کشور کمک می‌کنند.
 • دانش‌آموزان این مدارس یک سال زودتر از هم سن و سالان خود می‌توانند به بازار کار یا محیط دانشگاهی وارد شوند.
 • به دلیل داشتن مهارتی خاص، امید به زندگی در میان دانش‌آموزان این مدارس خیلی بیشتر است.

آشنایی با هنرستان ره پویان صنعت

در این مقاله تفاوت دو نوع مختلف از مراکز آموزشی در اختیار شما قرار گرفت و مزایای آن‌ها نیز به شما توضیح داده شد، حال نوبت آن است به معرفی یک مرکر آموزشی معتبر و با سابقه بپردازیم تا در هنگام انتخاب رشته و ثبت نام بتوانید بدون دغدغه از امکانات این مدرسه بهره‌مند شوید.

مدرسه ره پویان صنعت، هنرستان منطقه ۹ است که به آموزش کامل و جامع مهارت‌ها می‌پردازد. رشته‌های هنرستان فنی حرفه‌ای ره پویان صنعت شامل ۵ رشته مهم و کاربردی: معماری داخلی، حسابداری، الکترونیک، شبکه و نرم افزار و مکانیک خودرو است. دانش‌آموزان با فراگیری هریک از مهارت‌ها، آینده شغلی خود را تضمین می‌کنند.

اساتید این هنرستان منطقه نه بسیار مجرب و کاربلد هستند و می‌توانند مهارت‌ها و دانش لازم را با استفاده از متدهای به‌روز دنیا، به دانش‌آموزان اتنقال دهند. این مدرسه از سال ۱۳۸۴ تاسیس شده و تمام امکانات و تجهیزات موردنیاز در این مدرسه موجود است.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.