خانه » دانستنی ها » مشاوره تحصیلی برای رشته هوا فضا چگونه است؟

مشاوره تحصیلی برای رشته هوا فضا چگونه است؟

درباره مشاوره تحصیلی برای رشته هوا فضا بیشتر بدانید!

مشاوره تحصیلی

دانش آموزان، داوطلبان پشت کنکوری و دانشجویان ممکن است در مسیر تحصیلی خود با مشکلات زیادی روبرو شده و نیاز به مشاور داشته باشند. مشاوران تحصیلی با توجه به اینکه مسیر تحصیل در مدارس و دانشگاه های برتر را پشت سر گذاشته اند و همچنین با داوطلبان زیادی در ارتباط بوده اند، تجربه و مهارت بالایی در امر هدایت تحصیلی افراد دارند و می توانند دانش و تجربیات خود را برای موفقیت شما، در اختیارتان قرار دهند. این مطلب را آماده کرده ایم تا بررسی کنیم مشاوره تحصیلی چیست و چه خدماتی را شامل می شود همچنین درباره ویژگی های یک مشاور تحصیلی خوب، صحبت خواهیم کرد. لطفا همراه ما باشید.

معرفی رشته مهندسی هوا فضا

این رشته یکی از زیر مجموعه های مهندسی مکانیک است ، و از رشته های جذاب و پر مخاطب در بین مهندسی ها بشمار می آید. دانشجویان این رشته علاقه مندان به نجوم و هوا و فضا بوده و هدف این رشته بررسی اجسام متحرک در فضا است . دانشجویان در این رشته با مجموعه ای از علوم و معلومات و توانمندی ها در زمینه تحلیل ، طراحی و سایت تجهیزات پروازی از گلایدر گرفته تا هواپیما و بالگرد و شاتل و ماهواره آشنا میگرددند . برای دریافت مشاوره تحصیلی تلفنی مفید در زمینه رشته مهندسی هوا فضا پیشنهاد میکنیم از مراکز مشاوره تحصیلی معتبر مثل pasokhbama.com مشاوره دریافت نمایید.

مشاوره تحصیلی چیست؟

مشاوره تحصیلی، راهنمای دانش آموزان و دانشجویان برای تحصیل و آموزش آنهاست و از طریق ارتباط با مشاوران می توان برنامه ریزی را به نحو بهتری پیش برد. مشاوران تحصیلی می توانند در زمینه های برنامه ریزی درسی، انتخاب رشته، آمادگی برای شرکت در آزمون های مختلف تحصیلی، معرفی رشته ها، مهاجرت تحصیلی و اپلای، ایجاد انگیزه، نحوه تست زنی، نحوه انتخاب منابع درست برای شرکت در آزمون و … راهنمای دانش آموزان و دانشجویان باشند و آنها را در مسیر درست قرار دهند.

انواع خدمات مشاوره تحصیلی چیست؟

خدمات مشاوره تحصیلی، بخش های مختلفی را شامل می شود و تمام دانش آموزان از مقاطع ابتدایی، متوسطه اول، متوسطه دوم، داوطلبان کنکوری، داوطلبان کنکور ارشد و دکتری و سایر افرادی که به هر نحوی قصد آموزش و تحصیل دارند را شامل می شود. از مهم ترین خدمات مشاوره تحصیلی، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

مشاوره هدایت تحصیلی و انتخاب رشته نهم

به دانش آموزان کلاس نهم توصیه می شود حتما برای هدایت تحصیلی و انتخاب رشته نهم به دهم از یک مشاور مجرب و ماهر، کمک بگیرند. در مدرسه می توان رشته های مختلف ریاضی، فنی حرفه ای، تجربی، انسانی، علوم و معارف اسلامی یا کاردانش را انتخاب کرد که هر کدام از این رشته ها، آینده شغلی و شرایط ادامه تحصیل متفاوتی دارند. دانش آموزان با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی، می توانند درباره تمام رشته ها اطلاعات به دست آورند و سپس انتخاب رشته کنند.

مشاوره برنامه ریزی کنکور سراسری

بیشترین تقاضا برای خدمات مشاوره تحصیلی در زمینه برنامه ریزی کنکور سراسری است. اگر شما هم داوطلب کنکور سراسری هستید، حتما برای برنامه ریزی جهت شرکت در کنکور، از یک مشاور توانمند و مجرب، کمک بگیرید. مشاور تحصیلی می تواند با توجه به شرایط، زمانبندی و سطح درسی شما، جدول برنامه ریزی درسی روزانه، هفتگی و ماهانه برای شما تنظیم کند تا با استفاده از این جدول بتوانید تمام مباحث کنکوری را مطالعه کنید.

از خدمات مشاوره تحصیلی برای داوطلبان کنکور سراسری، عبارتند از :

 • تهیه جدول برنامه ریزی درسی به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه با در نظر داشتن شرایط و سطح داوطلب
 • معرفی بهترین منابع کنکور سراسری در گروه آزمایشی مربوطه و متناسب با سطح داوطلب
 • آموزش تکنیک های تست زنی و مدیریت زمان
 • آموزش روش مطالعه دروس مختلف
 • معرفی آزمون های آزمایشی استاندارد به داوطلب
 • تنظیم برنامه تفریحی و استراحت برای داوطلب
 • پیگیری مستمر و دریافت گزارش روزانه از داوطلب
 • و…

مشاوره تحصیلی

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری

یک بخش دیگر از خدمات مشاوره تحصیلی برای داوطلبان کنکوری مخصوصا رشته هوا و فضا، مربوط به انتخاب رشته آنهاست. داوطلبان به دلیل عدم آشنایی با جزئیات انتخاب رشته، بهتر است در این زمان از حضور یک مشاور در کنار خود بهره مند شوند. یک مشاور با تجربه و حرفه ای، در زمینه های زیر می تواند داوطلبان را کمک کند تا انتخاب رشته هوشمندانه ای داشته باشند :

 • تحلیل دقیق کارنامه و بررسی رتبه در سهمیه، تراز، رتبه کشوری و درصد دروس اکتسابی
 • بررسی رتبه قبولی تمام رشته ها و دانشگاه های مورد علاقه داوطلب و تخمین شانس قبولی داوطلب در این رشته محل ها با توجه به رتبه ای که کسب کرده است.
 • بررسی امکانات، اعتبار علمی، مسافت و دوری دانشگاه ها، رشته ها و جایگاه دانشگاه های مختلف برای آشنایی داوطلب با آنها در جهت انتخاب رشته بهتر
 • بررسی بازار کار، وظایف شغلی، میزان درآمد، شرایط مهاجرت کاری، شرایط پیشرفت شغلی در رشته های مختلف
 • کمک به داوطلبان جهت آمادگی در رشته های مصاحبه دار همچون مصاحبه دانشگاه فرهنگیان، مصاحبه دانشگاه شاهد و …
 • تکمیل فرم انتخاب رشته کنکور با بیشترین شانس قبولی با در نظر گرفتن رتبه داوطلب
 • بررسی شهریه دانشگاه های مختلف آزاد، پردیس خودگردان
 • بررسی شرایط خوابگاه دانشجویی
 • راهنمایی داوطلبان برای ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه
 • و…

مشاور آزمون های ارشد و دکتری

علاوه بر داوطلبان کنکور سراسری، شرکت کنندگان آزمون های ارشد و دکتری نیز می توانند از خدمات مشاوره تحصیلی استفاده کنند. خدماتی که به این دسته از داوطلبان شامل برنامه ریزی، انتخاب منابع، شرکت در آزمون های آزمایشی، رتبه قبولی و … می باشند.

ویژگی های بهترین مشاوره تحصیلی چیست

ویژگی های بهترین مشاوره تحصیلی چیست و چگونه یک مشاور خوب انتخاب کنیم؟ در این زمینه به موارد زیر توجه داشته باشید :

 • مشاور تحصیلی باید تجربه فعالیت چند ساله داشته باشد.
 • اطلاعات مشاور باید به روز باشد تا بتواند جدیدترین اطلاعات را ارائه کند.
 • یک مشاور خوب، همیشه در دسترس است تا داوطلب هر زمان که مشکل داشت، بتواند سریعا با مشاور خود ارتباط برقرار کند.
 • مشاور تحصیلی خوب، هزینه مناسبی را برای خدمات خود در نظر می گیرد.
 • مشاور تحصیلی شایسته، گزارش روزانه از داوطلب دریافت می کند و پیگیری دقیق دارد.
 • ایجاد انگیزه، افزایش اعتماد به نفس و رفع استرس داوطلب، از ویژگی های یک مشاور خوب است و در مواقعی که داوطلب نیاز دارد، به او در کاهش فشارهای روانی کمک می کند.
 • مشاوران تحصیلی خوب، عملکرد داوطلب را ارزیابی می کنند تا بر اساس نتیجه ارزیابی، تغییرات لازم را در برنامه ریزی داوطلب اعمال کنند.

دریافت خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی

خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی، می تواند بهترین انتخاب برای داوطلبان کنکوری یا دانش آموزان باشد زیرا مشاوران تلفنی، در هر زمانی که داوطلب نیاز داشته باشد، در دسترس هستند و برای ارتباط با آنها، نیازی به رزرو نوبت مشاوره نیست. مزیت دیگر استفاده از خدمات مشاوره تلفنی تحصیلی، دسترسی تمام داوطلبان از کل کشور به برترین مشاوران است. شما می توانید با یک تماس تلفنی ساده، با مشاور خود ارتباط برقرار کنید و هر سوال تحصیلی که راجع به مدرسه، دانشگاه، انتخاب رشته، کنکور و … دارید، از مشاور بپرسید.

ℹ️ اشتراک گذاری به دوستان خود:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *