خانه » دانستنی ها » شرایط تحصیل در کانادا چگونه امکان پذیر است؟

شرایط تحصیل در کانادا چگونه امکان پذیر است؟

درباره شرایط تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل در کانادا چگونه امکان پذیز است؟

امروزه کانادا به دلیل ویژگی‌هایی که دارد مقصد خیلی از افرادی است که تصمیم گرفته‌اند برای ادامه تحصیل و یا زندگی مهاجرت کنند.

بنابراین آشنایی با قوانین و شرایط تحصیل در کانادا برای اشخاصی که تمایل دارند در این مسیر قدم بگذارند، امری بسیار مهم به حساب می آید. تحصیل در کانادا می تواند بهترین راه برای مهاجرت به این کشور باشد و در واقع یکی از کم هزینه ترین راه ها برای مهاجرت است. به همین دلیل در این دانشنامه به این موضوع مهم و پر طرفدار می پردازیم.

کانادا از نگاه تحصیلی چگونه است؟

کانادا کشوری است که برای زندگی و آسایش شرایط بسیار ویژه ای دارد همچنین با وجود دانشگاه های بسیار معتبر افراد زیادی را به سوی خود می کشاند. ویژگی بسیار مهم این کشور و دانشگاه هایش این است که افراد فارغ تحصیل شده به راحتی در شرکت های معتبر دنیای مشغول به کار خواهد شد. در واقع نگرانی از بابت پیدا کردن کار ندارند‌. شرایط تحصیل در کانادا شاید از جاهای دیگر راحت تر باشد چون این کشور حدود ۳۲۹ دانشگاه دارد و وزارت علوم ایران ۷۰ دانشگاه را معتبر می داند‌. کشور کانادا را می توان یکی از مهم ترین اهداف مهاجرت دانشجویان دانست. از آن جایی که دانشجویان ایرانی نیز علاقه زیادی به تحصیل در کانادا دارند، پس این مطالب بسیار مفید خواهد بود.

دلیل انتخاب کانادا برای تحصیل و مهاجرت چیست؟

تحصیل در کانادا نسبت به سایر کشورهای دنیا مزایای خاصی دارد. قبل از این که شرایط تحصیل در کانادا را عنوان نماییم، دلایل محبوبیت این کشور و دانشگاه های آن را بیان می داریم. نکته بسیار مهم برای دانشجویان در جریان مهاجرت هزینه ها می باشد. کانادا نسبت به کشورهایی مثل آمریکا، انگلستان، استرالیا، سوئد و سوئیس هزینه کمتری برای دانشجویان دارد. مسئله مهم دیگر این است که دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیل در کانادا نیاز نیست این کشور را ترک کنند بلکه شرایط کاری برای آن ها محیا خواهد شد.

از این رو تحت این شرایط می توان به راحتی در این کشور اقامت کرد. در دانشگاه های کانادا این اجازه را به دانشجویان می دهند که هم زمان با تحصیل، بیست ساعت را به کار دانشجویی بپردازند‌. این اشخاص می توانند بدون عیچ محدودیتی برای همسر و خانواده ویزا دریافت کنند‌. نکته ای که اهمیت بسیار زیاد و ویژه ای دارد این است که فرزندان این دانشجویان نیز مجاز هستند که یه صورت رایگان رایگان برای تحصیل در مدارس کانادا اقدام نمایند. دانشگاه های کانادا رنکینگ بسیار بالایی در دنیا دارند‌. مردم کشور کانادا تحصیل کرده ترین مردم در جهان به شمار می روند و به همین دلیل می تواند بهترین مقصد برای مهاجرت باشد.

شرایط تحصیل در کانادا چیست؟

دانشجویان در سر تا سر دنیا اگر قصد دارند برای ادامه تحصیل در کانادا اقدام نمایند یاید مدارک مورد نیاز را داشته باشند. مدارک تحصیلی مقاطع قبل باید ارائه شود و در کنار آن رزومه تحصیلی نیز بسیار مهم است. انگیزه نامه نیز از مهم ترین مدارک برای تحصیل در کانادا می باشد. در این نامه باید دلایل خود برای انتخاب این کشور را بیان کنند. داشتن نمره بالا در زبان نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است.

شرایط تحصیل در مدارس کانادا چیست؟

در کشور کانادا مدارس متوسطه عمومی زیادی وجود دارد که بسیار با کیفیت هستند و سالانه از سراسر جهان دانش آموزانی را پذیرش می کنند. نکته جالب این است که دانش آموزان در این مدارس در کنار زبان انگلیسی این شانس را دارند که زبان فرانسه را نیز بیاموزند. این مدارس طبق استانداردهاب آموزشی کانادا فعالیت می کنند‌. در استان های مختلف سطح بندی مدارس متفاوت است. شرایط تحصیل در کانادا در این مقطع نیازمند مدارکی است که باید ارائه شوند‌.

گذرنامه، کارنامه سه سال آخر تحصیل و کارت واکسیناسیون از مهم ترین مدارک به شمار می روند. مسئله مهم دیگر این است که دانش آموزان باید قیم داشته باشند. مدارس خصوصی این کشور بسیار گران تر است اما امکانات بیشتری دارند و افراد بیشتری تمایل به پذیرش دارند. در کل پذیرش در این مدارس بسیار راحت تر است. مدارس بین المللی اقتصادی ترین مدارس به حساب می آیند. میانگین هزینه سالانه در مشور کانادا بین ۱۰ تا ۱۶ هزار دلار می‌باشد.

تحصیل در دوره کالج در کانادا چگونه است؟

در کالج ها دانش آموزان می توانند از مقطع فوق دیپلم تا فوق لیسانس را بگذرانند. دوره کارشناسی در این کشور چهار سال طول می کشد. هزینه ها بستگی به نوع رشته و دانشگاه دارد. برای پذیرش باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی را ارائه داد. داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره ۶ و توصیه نامه از مدرسه از مدارک مهم می باشد. در این کشور شهرهای مختلفی دانشجویان بین المللی را می پذیرند اما دانشگاه شهرهای مونترال، تورنتو، ونکوور و برنابی طرفداران بیشتری دارد. قوانین پذیرش هر کدام از دانشگاه ها متفاوت و منحصر به خود دانشگاه می باشد. دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد باید با کمک استاد راهنمای خود تحقیقات لازم را انجام داده و پایان نامه خود را ارائه دهند‌. در واقع این دوره کاملا پژوهش محور است.

سخن پایانی

شرایط تحصیل در کانادا به گونه ای است که دانشجویان به راحتی اقدام می نمایند و تحصیل در کانادا را تجربه می نمایند. کارشناسان ما همیشه برای پاسخگویی به سوالات شما و مشاوره آماده هستند. قبل از هر اقدامی با کارشناسان ما در پیوند دوک هماهنگی نمایید‌ و شرایط خود و دانشگاه مورد نظر را بررسی نمایید.

ℹ️ اشتراک گذاری به دوستان خود:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *