خانه » دانستنی ها » آشنایی با کاربردهای تردمیل برای لاغری شکم

آشنایی با کاربردهای تردمیل برای لاغری شکم

با کاربردهای تردمیل برای لاغری شکم آشنا شوید

 تردمیل برای لاغری شکم

انجام تمرینات مناسب با ‌تردمیل نه تنها به چربی سوزی و کاهش وزن کمک می کند، بلکه تحقیقات متعدد نشان داده است این دستگاه علاوه بر تناسب اندام می تواند یک ورزش کاردیو تاثیرگذار بر سلامت سیستم قلبی و عروقی شما باشد.

بدون هیچ بهانه و توضیحی قطعا دویدن و پیاده روی سریع، سلامت ترین و سریع ترین راه برای لاغری عمومی و به ویژه لاغری در ناحیه‌ی شکم، پهلو و پاها است.

چرا تردمیل برای لاغری شکم کاربردی است؟

به طور خلاصه می توان گفت هر فعالیتی که موجب کالری سوزی منظم و پایدار شود، در کاهش حجم چربی و افزایش سوخت و ساز بدن موثر است. به همین دلیل پیاده روی و دویدن در فضای آزاد یا بر روی ‌تردمیل می تواند یک روش پایدار و در عین حال سلامت برای لاغری و تناسب اندام شما باشد.

بدون شک ‌تردمیل راحت ترین و کم دردسرترین دستگاه ورزشی کمکی برای انجام تمرینات کاردیو است. تقریبا هر کسی به راحتی می تواند از ‌تردمیل استفاده کرده و راه اندازی آن برای یک آماتور چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد. تمرینات ‌تردمیل برخلاف بسیاری دیگر از تجهیزات ورزشی پیچیده نیست و تنها کافی است شما، سرعت و شیب دستگاه را تنظیم و سپس مشغول پیاده روی یا دویدن شوید.

به کمک امکان برنامه ریزی تمرینات ‌تردمیل، شما در کمتر از چند دقیقه می توانید برنامه ای دائمی برای ورزش خود تنظیم کنید. پس از اولین تنظیم دیگر کافی است تا دستگاه را روشن کنید و تمرین خود را آغاز کنید. این یکی از کاربردی ترین روش های استفاده از تردمیل برای لاغری شکم است.

پیگیری میزان پیشرفت برنامه‌ی ورزشی شما از طریق ‌تردمیل بسیار آسان است. ‌تردمیل های امروزی همچون یک مربی شخصی، نوع و سبک تمرین شما را مطابق با نیازهایتان طراحی کرده و شما می توانید یا هر بار تمرین، میزان پیشرفت خود را دنبال کنید.

آشنایی با کاربردهای تردمیل برای لاغری شکم

تاثیر تردمیل بر لاغری شکم پهلو

استفاده از تردمیل برای لاغری شکم از شما زمان زیادی نمی گیرد. برای شروع یک برنامه‌ی ورزشی با ‌تردمیل، تنها کافی است ۱۰ دقیقه از زمان روزانه‌ی خود را کنار بگذارید. شما به مرور می توانید این زمان را تا حدود ۱ ساعت افزایش دهید؛ اما همان ورزش ۱۰ دقیقه ای نیز به شما نتایج امیدوار کننده این نشان خواهد داد.

به طور کلی یکی از کم آسیب ترین ورزش ها برای تناسب اندام، دویدن و پیاده روی است. در صورتی که از تردمیل خانگی برای لاغری شکم استفاده کنید، این میزان آسیب دیدگی تقریبا به صفر خواهد رسید.

تمرین با تردمیل برای لاغری شکم

برنامه‌ی پیشنهادی ما در این روش به شرح زیر است:

۵ دقیقه گرم کردن : با فشار ۴ از ۱۰ و شیب بسیار ملایم

۵ دقیقه پیاده روی سریع یا دویدن آهسته : با فشار ۶ از ۱۰ و شیب ملایم

۵ تا ۱۰ دقیقه دویدن سریع : با فشار ۸ از ۱۰ و شیب ملایم

۵ دقیقه ریکاوری با پیاده روی سریع : با فشار ۴ از ۱۰ و بدون شیب

۵ دقیقه دویدن پر تحرک : با فشار ۶ از ۱۰ و شیب زیاد

۳ تا ۵ دقیقه دویدن با نهایت توان : با فشار ۸ از ۱۰ و شیب زیاد

۵ دقیقه خنک کردن بدن با فشار ۴ از ۱۰ و شیب ملایم

تردمیل برای لاغری شکم تنها ۱۰ دقیقه روزانه

همان طور که گفتیم در صورتی که زمان روزانه‌ی شما بسیار فشرده و محدود است، باز هم می توانید از تردمیل برای لاغری شکم استفاده کنید. پیشتر در مقالات مختلفی شما را با سبک تمرین پرفشار آشنا کرده ایم.

قیمت تردمیل خانگی

حالا در این تمرین پیشنهادی هم شما می توانید با کمک سبک تمرین پرفشار، حداکثر کالری سوزی را در ۱۰ دقیقه تجربه کنید. برای آن که این تمرین را بهتر بشناسید، می توانید آن را با پیاده روی و دویدن در شیب کوهستان مقایسه کنید.

قبل از معرفی این برنامه باید به شما بگویم که انجام آن نیازمند آمادگی جسمی نسبی است:

۲ دقیقه دویدن آهسته: با فشار ۶ از ۱۰ و بدون شیب

۲ دقیقه دویدن معمولی: با فشار ۶ از ۱۰ و شیب ملایم

۲ دقیقه دویدن سریع: با فشار ۶ از ۱۰ و شیب بیشتر

۲ دقیقه دویدن سریع: با فشار ۸ از ۱۰ و شیب زیاد

۲ دقیقه دویدن سریع: با فشار ۸ از ۱۰ و شیب ملایم

منبع : وبلاگ دلوکس کالا

ℹ️ اشتراک گذاری به دوستان خود:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *