خانه » مهارت نوشتاری » انشا در مورد پاییز با متن ادبی کوتاه ( سری دوم )

انشا در مورد پاییز با متن ادبی کوتاه ( سری دوم )

انشا درباره پاییز با متن ادبی

انشا در مورد فصل پاییز با متن ادبی

در این پست انشایی زیبا و ادبی با موضوع ” فصل پاییز ” نوشته شده است. با دانشچی همراه باشید.

موضوع انشا پاییز با متن ادبی

برگ های زرین و رقصان درخت، کم کم خود را بر دامن دنباله دار بادهای پاییزی می سپارند. گاهی هم زیر باران عاشقانه ی این فصل، خیس می شوند. پاییز، رنگ و بوی دیگری دارد؛ رنگ و بویی از جنس قدم زدن با صمیمی ترین دوستت، خوردن چای داغ در سرمای تازه از راه رسیده و خیس شدن زیر باران.

فصل پاییز برای هر کسی شکل خاص خودش را دارد؛عده ای بوی ماه مدرسه را استشمام می کنند و آماده ی رفتن به مدرسه می شوند، عده ای هم سرشار از ذوق تدریس و علم آموزی، عده ای هم دلتنگ می شوند و عده ای دلشاد ، و عده ای دیگر هم مشغول تسبیح آفریدگار هنرمند و توانا.

برگ های ریزان پاییز برای عده ای درس زندگی می شود و برای عده ای هم اسباب شادی و فرح. پاییز درس های بزرگی به انسان می دهد؛ درس هایی از گذر زمان و ایام گرانبهای عمر . گویی یادآور بهار سبزی می شود که زمستانی سپید در پیش دارد.

از پاییز باید درس گرفت؛ از تک تک لحظاتش. از صدای رعد و برقی که انگار می خواهد از خواب غفلت بیدارت کند، تا صدای شرشر قطره هایی که از دلِ تنگِ آسمان بر زمین می ریزد، تا بدانی زندگی جریان دارد…

صدای خش خش برگی که از درخت افتاده و جانش را زیر قدم هایمان تسلیم کرده، صدای بی رمَقیست که با زبان بی زبانی می خواهد بگوید که روزی بهترین جایگاه را داشته است.

پاییز را حس کنیم نه اینکه از آن عبور کنیم …

 

– دوستان و دانش آموزان عزیز در صورتی که انشای زیبا با متن ادبی درباره ی فصل پاییز نوشته اید میتوانید از طریق نظرات برای ما ارسال کنید؛ تا با نام خودتان در سایت دانشچی قرار داده شود. موفق باشید.

پیشنهادی: انشا درباره یک روز زیبای پاییزی

انشای ادبی در مورد پاییز _نگارش هفتم _ اختصاصی – دانشچی

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *