سایت ناد | سامانه دانشگاه فنی و حرفه ای reg.tvu.ac.ir

ورود به سامانه، سیستم آموزشی سایت ناد دانشگاه فنی و حرفه ای

سایت ناد فنی حرفه ای

پورتال دانشگاه فنی و حرفه ای (سیستم دانشگاهی ناد)

در سامانه ناد دانشگاه فنی و حرفه ای می توانید به موارد زیر دسترسی داشته باشید (نرم افزار جامع آموزش دانشگاه فنی و حرفه ای) ناد:

 • برنامه های زمانبندی شده انتخاب واحد
 • کد استاندارد سه رقمی مراکز
 • فایل راهنمای اساتید
 • فایل راهنمای دانشجویان
 • فایل راهنمای کارکنان
 • فایل راهنمای نحوه پذیرش دانشجو
 • فایل راهنمای تعریف کلاس های درس
 • راهنماي ثبت فيش دانشجو و مديريت مالي شهريه دانشگاه

دانشجویان برای وارد شدن به سایت ناد دانشگاه فنی و حرفه ای روی دکمه زیر کلیک کنید.

ورود به سامانه ناد

در ضمن کارکنان و اساتید از طریق لینک زیر وارد سامانه شوند.

ورود اساتید و کارکنان

معرفی دانشگاه فنی و حرفه ای

تاریخچه

در سال ۱۳۴۴ انستیتوهای تکنولوژی براساس مجوز رسمی وزارت فرهنگ و آموزش عالی (سابق) با اساسنامه‌ای مشخص و به منظور تربیت تکنیسین فنی با مدرک کاردانی تاسیس شدند. در سال ۱۳۴۸، مراکز تربیت معلم فنی و حرفه‌ای تحت پوشش دفتر امور مدارس عالی فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش نیز آغاز به کار نمودند.

در سال ۱۳۵۹ همزمان با تعطیلی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور، تغییرات بنیادی در برنامه های درسی و آموزشی انستیتوهای تکنولوژی اعمال و پس از بازگشایی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، با تکیه بر اصول حاکم بر آموزش های فنی و حرفه ای و ضوابط شورای عالی انقلاب فرهنگی، مراکز مذکور مجددا عهده دار اجرای دوره های کاردانی با هدف تربیت تکنیسین فنی در رشته های مختلف مورد نیاز بخش های صنعتی کشور گردیدند.

از سال ۶۶-۶۵، دفتر امور مدارس عالی، به موازات اجرای دوره‌های کاردانی ناپیوسته، اقدام به تربیت دبیر فنی در سطح کارشناسی ناپیوسته توسط برخی از آموزشکده‌ها (انستیتوهای تکنولوژی) نمود و از سال تحصیلی ۷۵-۷۴ و به دنبال تصویب و اجرای نظام جدید آموزش متوسطه، دوره ۲ ساله کاردانی پیوسته در رشته های فنی و حرفه ای در کلیه آموزشکده‌های فنی وحرفه ای کشور به اجرا درآمد.

فقدان یک واحد ستادی با ساختار دانشگاهی در جهت برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر فعالیت‌های اداری، مالی و آموزشی این مراکز، که در زمینه تعلیم و تربیت نیروی انسانی مورد نیاز و تخصصی وزارت آموزش و پرورش که در سراسر کشور فعالیت می‌نمایند، مقامات مسئول در وزارت آموزش و پرورش را بر آن داشت تا با پیشنهاد ایجاد واحدی وابسته به آموزش و پرورش تحت عنوان مجتمع پیامبر اعظم(ص) نقیصه مطرح شده در آموزش و پرورش را مرتفع نمایند.

این موضوع از سال ۱۳۸۳ با برگزاری جلسات مختلف پیگیری شد و در راستای تحقق این امر مهم در قانون بودجه سال ۱۳۸۶، ردیفی به منظور پیش بینی اعتبارات آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای و مراکز تربیت معلم جهت مجتمع آموزش عالی پیامبر اعظم (ص) در نظر گرفته شد.

دانشگاه فنی و حرفه ای به عنوان تنها دانشگاه متولی آموزش عالی فنی و حرفه ای در کشور، از سال ۱۳۹۰ با مجوز رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کار خود را آغاز نموده است. دانشکده و آموزشکده های فنی و حرفه ای به عنوان واحدهای زیرمجموعه این دانشگاه، سابقه ی بیش از چهل سال فعالیت آموزشی داشته و از اولین مراکز آموزش عالی کشور هستند که در تداوم مسیر تحصیلی دوره متوسطه فنی و حرفه ای (هنرستان های فنی، کشاورزی، حرفه ای، تربیت بدنی) فعالیت داشته اند اما تأسیس این دانشگاه و تفکیک آن از وزارت آموزش و پرورش به سال ۹۰ بر می گردد.

اشتراک گذاری:

9 دیدگاه

 1. سلام
  چراسایت ناد باز نمیشه؟؟؟؟

  • سایت دانشچی در جهت پیوند و دسترسی سریع به این سایت این پست را قرار داده است در صورت هر گونه سوال فقط به سایت اصلی خود فنی حرفه ای مراجعه نمایید.

 2. سلام
  جان هر کسی که دوست دارید راهنمابی یمان کنید
  این سایت ناد قسمت ورود دانشجو چرا باز نمیشه
  خواهشا پیگری کنی
  جواب منطقی بدید
  با تشکر

  • سرور اصلی سایت ناد غیر فعال هست باید در هر چند ساعت چک کنید.

  • جواب منطقی نمیخواد .موقع وارد کردن نمرات توسط اساتید وموقع انتخاب رشته سایت همینجوری میشه

 3. سلام واقعا این سایت از سایت اصلیش بهتره
  دمتون گرم عاااااالیه

 4. مزخرف تر از این سایت دیگه پیدا نمیشه خدا خیر همونی ندی که اینارو بکپارچه کرد چند روزه قسمت دانشجو هنگه وارد نمیشه چه وضعشه آخه

 5. اخه من شهرستان حالا باید برم شهر مورد نظر بخاطر به سایت باز نشدن نمراتمو ندیدم بعدش کار اموزی وقت نداره بایدچکار کنم راهنماییم کنیین تورو خدا قسمت ورود به دانشجو اصن باز نمیشه

  • در طی روز چندین باز امتحان کنید در بعضی اوقات دسترسی بازه – به دلیل ترافیک بالای سایت این مشکل به وجود میاد.