انشا درمورد کمک به همسایه‌ها

انشا درباره کمک به همسایه‌ها – مهارت های نوشتاری نهم

انشاء کمک به همسایه ها

انشاء درباره کمک به همسایه‌ها

یکي از بهترين و زيباترين کارها کمک به ديگران است. هيچ انساني نيست که کمک کردن به ديگران را دوست نداشته باشد کمک کردن انواع مختلفي دارد مانند:کمک‌های مادی و کمک‌های غیرمادی کمک‌های گفتاري و غير گفتاری کمک‌های عملی و غیرعملی و… اگر ما بتوانيم کمک‌های خوب و درستي را برای ديگران انجام دهیم،آن‌ها نيز تلاش می‌کنند کمک‌های ما را جبران کنند و اين کارها موجب رابطه و دوستي بين دو فرد می‌شود. يکي از بهترين کمک‌هایی که ما می‌توانیم انجام دهيم کمک به همسایه‌ها است.
همان‌گونه که شاعر می‌گوید:
بني آدم اعضاي يکديگرند که در آفرینش ز يک گوهرند / چو عضوي بدرد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار
پس درنتیجه کمک کردن به ديگران کاري خوب، درست و انساني است که باعث رضايت خداوند و ثواب ما در اين دنيا و آخرت می‌شود.
همچنین پیامبر گرامی اسلام نیز ما را به کمک کردن به همسایه‌ها نصیحت کرده و می‌گوید که هر کس شبی سیر بخوابد درحالی‌که همسایه‌اش گرسنه است مسلمان نیست امامان معصوم ما هم در زمان زندگی‌شان همواره به همسایه‌های خود کمک می‌کردند و در زمان سختی‌ها کمک‌حال آن‌ها بودند
پس باید مانند این بزرگواران همیشه به فکر همسایه‌های خود باشیم و به آن‌ها در زمان سختی‌ها و مشکلات کمک کنیم تا خداوند نیز از ما راضی و خشنود باشد.

 

منبع درس کده

هرگونه سوال و دریافت مشاوره تحصیلی (از ابتدایی تا دكتری) ثبت نام مدارس تیزهوشان، نمونه دولتی و ثبت نام دانشگاه سراسری، آزاد، علمی كاربردی و پیام نور با شماره های زیر تماس بگیرید.

تماس از تلفن ثابت 9099072952 (سراسر كشور) تماس از تلفن ثابت 9092305587 (فقط استان تهران)

online پاسخگویی به صورت 24 ساعته


اشتراک گذاری

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*