مفهوم ضرب المثل ” از محبت خار ها گل می شود ” + داستان

مفهوم ضرب المثل از محبت خار ها گل می شود + داستان

مفهوم ضرب المثل " از محبت خار ها گل می شود " در این پست با معانی ضرب المثل ” از محبت خار ها گل می شود ” آشنا می شوید. با دانشچی همراه باشید.

معنی ضرب المثل ” از محبت خار ها گل می شود “

۱- با مهر و محبت می توان دیگران را نرم کرد.

۲- با محبت می توان سخت ترین کارها را به انجام رسانید.

۳- انسان با محبت کردن می تواند بداخلاق ترین آدم ها را هم شیفته خود کند.

۴- محبت مانند دارویی برای درمان بیماری هاست.

داستان ضرب المثل ” از محبت خار ها گل می شود “

دختری ازدواج کرد و به خانه شوهر رفت ولی نتوانست با مادر شوهرش کنار بیاید و هر روز با هم جرو بحث می کردند. عاقبت یک روز دختر نزد داروسازی که دوست صمیمی پدرش بود رفت و از او تقاضا کرد تا سمی به او بدهد تا بتواند مادر شوهرش را بکشد!

داروساز گفت اگر سم خطرناکی به او بدهد و مادر شوهرش کشته شود، همه به او شک خواهند برد، پس معجونی به دختر داد و گفت که هر روز مقداری از آن را در غذای مادر شوهر بریزد تا سم معجون کم کم در او اثر کند و او را بکشد و توصیه کرد تا در این مدت با مادر شوهر مدارا کند تا کسی به او شک نکند.

دختر معجون را گرفت و خوشحال به خانه برگشت و هر روز مقداری از آن را در غذای مادر شوهر می ریخت و با مهربانی به او می داد. هفته ها گذشت و با مهر و محبت عروس، اخلاق مادر شوهر هم بهتر و بهتر شد تا آنجا که یک روز دختر نزد داروساز رفت و به او گفت: آقای دکتر عزیز، دیگر از مادر شوهرم متنفر نیستم. حالا او را مانند مادرم دوست دارم و دیگر دلم نمی خواهد که بمیرد، خواهش می کنم داروی دیگری به من بدهید تا سم را از بدنش خارج کند.

داروساز لبخندی زد و گفت: دخترم، نگران نباش. آن معجونی که به تو دادم سم نبود بلکه سم در ذهن خود تو بود که حالا با عشق به مادرشوهرت از بین رفته است.

اشتراک گذاری

یک نظر

  1. خیلی باحال بود

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*