معنی پانسیون چیست؟ و مختصر در مورد آن

همه چیز در مورد پانسیون

معنی پانسیون چیست؟

پانسیون چیست؟

واژه پانسیون (به فرانسوی: pension)  اقامتگاهی است که مشتریان با پرداخت هزینه ماهیانه یا حتی سالیانه ، می توانند از مسکن، خوراک، لوازم خانگی و سایر امکانات آنجا استفاده کنند.

معنی پانسیون: مهمانکده – مهمانخانه – خوابگاه

تاریخچه و فرهنگ پانسیون

تاریخچه پانسیون در جهان قدمت طولانی دارند و در کشورهای دیگر به نام هاستل و نام های دیگر معروفند. در دوره ای از رکود اقتصادی و رشد بی رویه شهرنشینی در جهان معماران و شهرسازان به فکر چاره ای افتادند و مهم تر از همه آنها که سبک شان به سبک بین المللی مشهور شد، کسانی مانند اندر روهه و لوکوربوزیه و رایت طرح هایی را در کشورهای مختلفی از جهان ارائه دادند. بیشتر انبوه سازی های مسکن در کشورها مانند برزیل به ابتکار لوکوربوزیه به وجود آمد. این تمهید و روش نگاه به زندگی از دل شعار آنها بیرون آمد که می گفت: کوچک زیباست.

این تعبیر شاید تعبیر ساده ای باشد اما یکی از بنمایه های فکری بزرگترین معماران و شهرسازان جهان بود. این ایده آنها را واداشت که به سمت انبوه سازی بروند و در دل این انبوه سازی پانسیون و خانه ای خصوصی برای اجاره نیز متولد شد. در کلانشهرهایی که مشکل مسکن زیاد است، با کوچک سازی و انبوه سازی می توان بر مشکلات انسان شهرنشین فائق آمد.

اکنون این مکان ها به محل زندگی موقتی دانشجویان و کارمندان و کارآموزان تبدیل شده است. از این رو همین موقتی بودن می تواند شکل خاصی از رابطه و زندگی را تعریف کند. رابطه های موقتی که به دوستی و روابط اجتماعی مداومی نمی انجامد و بسیار گسسته است و از سوی دیگر در این مکان ها آدمها فقط از کنار یکدیگر می گذرند و روابط شان بسط نمی یابد و کم کم به رابطه ای انتزاعی می انجامد.

این رابطه انتزاعی محصول شرایط و نوع زندگی ساکنان این پانسیونها می باشد و خواه ناخواه این از تبعات زندگی شهرنشینی و مدرن امروزی است. این نوع نگاه پول‌ محور سبب شده که ناهنجاری‌های رفتاری و اخلاقی در اینگونه مکان ها رو به افزایش باشد.

 

معنی پانسیون چیست؟_ دانشچی

هرگونه سوال و دریافت مشاوره تحصیلی (از ابتدایی تا دكتری) ثبت نام مدارس تیزهوشان، نمونه دولتی و ثبت نام دانشگاه سراسری، آزاد، علمی كاربردی و پیام نور با شماره های زیر تماس بگیرید.

تماس از تلفن ثابت 9099072952 (سراسر كشور) تماس از تلفن ثابت 9092305587 (فقط استان تهران)

online پاسخگویی به صورت 24 ساعته


اشتراک گذاری

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*