معنی ضرب المثل ” شنیدن، کی بود مانند دیدن “

زلیخا گفتن و یوسف شنیدن شنیدن، کی بود مانند دیدن

شنیدن، کی بود مانند دیدن

در این پست یکی از مفهوم ، کاربرد و معانی ضرب المثل های بسیار زیبا و پرکاربرد از عطار نیشابوری قرار داده شده است با دانشچی همراه باشید.

مفهوم ، کاربرد و معنی شنیدن، کی بود مانند دیدن 

👈 توصیف کردن و یا تعریف وقایعی که در گذشته رخ داد به اندازه دیدن آنها نمی تواند برای افراد مفید باشد.

👈 هرگاه واقعیت را با چشم خود ندیدی، باور نکن.

👈 کاربرد: در مورد کسانی است که دیر باور و یا به نوعی بدبین هستند نیز به کار می رود.

👈 این ضرب المثل رابطه مستقیمی با بد گمانی افراد دارد یعنی فردی پشت سر فلان کسی صحبت میکند و تهمت میزند؛ باعث ایجاد بدگمانی روی شخص دیگری می شود.

👈 کاربرد: بیشترین کاربرد این مَثَل برای زمانی است که فردی شایعه ای می کند و افراد بر باور کردن آن در شک و شبهه هستند و می گویند شنیدن کی بود مانند دیدن…

👈 مفهوم: برای قبول کردن واقعیت ها، قدرت دیدن خیلی بیشتر از قدرت شنیدن است، گاهی اوقات افراد چیزی هایی را دیده اند و می خواهند آن را برای کسی دیگری تعریف کنند، اما هر چه در مورد آنچه که دیده اند بر زبان می آورند نمی توانند واقعیات مشاهده شده را به گوش شنونده برسانند.

هرگونه سوال و دریافت مشاوره تحصیلی (از ابتدایی تا دکتری) مدارس و دانشگاه ها ( تیزهوشان، نمونه دولتی، سراسری، دانشگاه آزاد، علمی کاربردی و پیام نور ) با شماره های زیر تماس بگیرید.

تماس از تلفن ثابت 9099071375 (سراسر کشور) - تماس از تلفن ثابت 9092305784 (در تهران) - تماس از طریق موبایل همراه اول : 99221106

online پاسخگویی بصورت 24 ساعته


اشتراک گذاری

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*